Jump to content

Isplata godišnjeg odmora


PontifexMaximus

Preporučene objave

Poštovani,

 

sklopio sam sporazumni otkaz sa županijskim zavodom za hitnu medicinu, čiji sam bio zaposlenik. Naime, zaključno sa potpisivanjem sporazumnog otkaza, ostao mi je još 31 dan godišnjeg odmora kojeg nisam iskoristio (2016. g.).

Poslodavac mi želi isplatiti samo 3 dana, navodeći ih kao "alikvotni godišnji odmor".

 

Postoji li ikakva mogućnost pravne intervencije u smislu isplate cijelog godišnjeg odmora kojeg nisam iskoristio, ne svojom voljom, već nemogućnosti zavoda da mi ih omogući?

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate pravo na isplatu cijelog godišnjeg odmora, ako vam nije bilo omogućeno korištenje prema kolektivnom ugovoru za zdravstvo, uvijek se primjenjuje povoljnije pravo za radnika.

Izuzetak od prava na razmjerni dio godišnjeg odmora

Članak 43. TKU za zdravstvo - Zaposlenik koji odlazi u mirovinu prije 1. srpnja, ima pravo na puni godišnji odmor za tu godinu.

NN 141/2012

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 121. st. 5. Zakona o radu -

 

"Otkazni rok teče za vrijeme godišnjeg odmora, plaćenog dopusta te razdoblja privremene nesposobnost za rad radnika kojeg je poslodavac u otkaznom roku oslobodio obveze rada, osim ako kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu nije drukčije uređeno."

 

Drugim riječima, otkazni rok počinje teći sa 01/05.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija