Jump to content

Darovni ugovor sa doživotnim uživanjem


Dado1234

Preporučene objave

Lijep pozdrav.

Oba roditelja su mi živa, ali se sa njima ne slažem zbog njihovog neslaganja sa mojom suprugom.

Imam brata koji je "propalitet" i koji je većinu svog života proveo po zatvorima hrvatske i Europe, ali njima je on i dalje njima "savršen" sin i sad žele napraviti darovni ugovor i prijenos vlasništva na njega sa doživotnim uživanjem, kako bi mene,suprugu i maloljetnu djecu izbacili iz kuće. S time da ja uvijek živim na toj adresi a on je samo prijavljen na nju jer je od 1985. pa nadalje boravio najviše 2 godine sa prekidima ( po izlasku iz zatvora dok ne ukrade nešto da opet ne ode van Hr )

Moje pitanje glasi:

Koje su moje pravne mogućnosti o zadržavanja prava na smještaj i eventualno nasljedno pravo nakon smrti roditelja.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koje su moje pravne mogućnosti o zadržavanja prava na smještaj

bojim se da su nikakve ukoliko vlasnik odlući da napustite nekretninu,no naravno da vas nemože samovoljno izbaciti,ali tužbom da,i pri tome vam dodatno natovariti teoškove parničenja.

i eventualno nasljedno pravo nakon smrti roditelja.

budući da navodite darovanje,što predstavlja besplatno raspolaganje,Vi bi nakon smrti roditelja mogli. potraživati nužni nasljedni dio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija