Jump to content

Plaćanje čistačice i naknade za predstavnika stanara


bego03

Preporučene objave

Iznajmio sam svoj stan jednoj porodici u stambenoj zgradi. Napravili smo legalan ugovor, oni su se javili predstavniku stanara i za to sam plaćao porez . Nakon godinu dana stanari su otišli a predstavnik stanara traži od mene, vlasnika stana, koji nisam tu prijavljen da platim račune koje oni nisu platili. Radi se o 50 kn mjesečno za čistaćicu i svoju naknadu koju je on skupljao na ruku i davao neke potvrde. Ukupno oko 500 kn. Dali sam ja dužan to platiti ili treba tražiti te novce od stanara koji su to vrijeme boravili legalno u mome stanu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iznajmio sam svoj stan jednoj porodici u stambenoj zgradi. Napravili smo legalan ugovor, oni su se javili predstavniku stanara i za to sam plaćao porez . Nakon godinu dana stanari su otišli a predstavnik stanara traži od mene, vlasnika stana, koji nisam tu prijavljen da platim račune koje oni nisu platili. Radi se o 50 kn mjesečno za čistaćicu i svoju naknadu koju je on skupljao na ruku i davao neke potvrde. Ukupno oko 500 kn. Dali sam ja dužan to platiti ili treba tražiti te novce od stanara koji su to vrijeme boravili legalno u mome stanu ?

 

predstavnik stanara nema nikakve ovlasti.

predstavnik suvlasnika iz pričuve dobije naknadu kao predstavnik suvlasnika.

traži ugovor za čiščenje zgrade. možda je plaćanje predviđeno iz pričuve.

kao vlanik dužan si platiti sve troškove na stanu nastale u svezi korištenja stana ako te obveze ne preneseš na korisnika stana (što ste ugovrom učinili).

uputi predstavnika stanara da u sudskom postupku potražuje "dug".

 

http://www.zakon.hr/z/168/Zakon-o-najmu-stanova

čl.5. st.4.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija