Jump to content

mišljenje kao podzakonski akt


Ire Na

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me:

1. Smatra li se u RH mišljenje (Vlade, Ministarstva) obvezujućim pravnim aktom?

2.Što ako sam na osnovu mišljenja ili tumačenja neke odredbe zakona ostala bez nekih prava?

3.Gdje je kod nas propisano koji su podzakonski akti obvezujući?

4. Kako postupiti kod obavljanja inspekcijskog posla, kad se od tebe traži da postupiš na određeni način (od strane nadređenog) na osnovu mišljenja? Treba li to odbiti, na koji način i kako se osigurati?

 

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

4. Zakon je nejasan, a mišljenjem ministarstva se tumači zakonska odredba....tko je nadležan na ispravan način protumačiti zakonsku odredbu?

3. u zakonskim odredbama? svakog zakona?

1. Znači li to da je voditelj postupka obavezan postupiti po mišljenju, ali se stranka na to može žaliti?

2. Što bi se trebalo vidjeti u uputi o pravnom lijeku?

 

Možete li mi dati malo potpunije objašnjenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.poslovniforum.hr/info/upravno_pravo.asp

 

Probajte malo vidjeti podzakonske akte, naputke i tako to. U svakom slučaju treba voditi računa o tome da postoji evidentna nemogućnost zakonodavnog tijela da zbog različitih razloga samo sve regulira putem zakona, ukoliko je nekakvo tumačenje pojedine odredbe Zakona dano naputkom (mišljenjem), netko tko primjenjuje propis neće se pozvati i ne može se pozvati na taj akt već na odredbu zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija