Jump to content

Pravo na nasljeđivanje


Medo33

Preporučene objave

Poštovani ,

 

molio bi pomoć , naime preminuo mi je otac , ja sam mu bio vanbračno dijete koje je priznao i nosim njegovo prezime .On je živio sa svojom ženom i sa njom je imao dvoje djece , sa njime sam bio u kontaktu ali sa ostatkom njegove obitelji ne , tako da kada je preminuo nitko me nije niti obavijestio da je preminuo.Oni znaju da ja postojim i da me je on priznao kao svoje dijete.Zanima me da li i kako mogu saznati ako su radili ostavinsku raspravu , te da li ja imam kakva prava na njegovo nasljedstvo ako nije rađena ostavinska rasprava?Ja poziv za raspravu nisam dobio , a vjerujem da bi oni i zatajili da postojim samo kako nebi ništa naslijedio jer me ne smatraju članom obitelji iako napominjem , otac me priznao i imam njegovo prezime u svim dokumentima.Molim savjet ,

Hvala

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate ista nasljedna prava kao što to imaju njegova supruga i djeca.

Ako znate što je otac imao od imovine,prvenstveno one nepokretne(zemlja,kuća,stan i sl.),provjerite tko je trenutno vlasnik,ako to nebude vaš otac,odnosno ako to budu njegova supruga i djeca,ostavinski postupak je pravomoćno okončan,no to neznači da su vaša nasljedna prava ugašena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija