Jump to content

iznajmljivanje plovila


ndjukic

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Nabavio sam malu brodicu i zelio bi je iznajmljivati. Brodica je na firmu iregistrirana za gospodarsku djelatnost. Brodica je mala jedrilica sa malom kabinom i 4 ležaja.

 

Firma je registrirana za iznajmljivanje plovila.

 

Pitanja su:

 

-Da li je neophodno firmu registrirati i za charter ako se zeli iznajmjivati sa uslugom smjestaja?

-Da li se moze iznajmljivati bez usluge smjestaja na vise dana bez povratka brodice u bazu?

-Kakvi su uvjeti za prostor za prihvat gostiju? Nema nista u pravilnicima, zanima me kolika moze biti udaljenost od veza za plovilo i ostali uvjeti.

-Moze li se na temelju nekog ugovora koristiti prostor nekog drugog, mozda nekog tko se vec bavi slicnom djelatnosti?

-Šta još treba napraviti prije nego što se počne iznajmljivati? (npr.prijaviti brodicu, zatražiti pristup aplikaciji za registraciju gostiju.. itd, šta još može biti bitno.)

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala na informaciji

 

Pogledao sam NKD i izgleda da nema razlike izmedju chartera i iznajmljivanja plovila odnosno cini mi se da iznajmljivanje plovila pokriva oboje a razlika je da li se prijavljuje lista posade ili ne.

 

Ipak u zadnjem pravilniko jos uvijek stoji obaveza za prostor iako sam dobio objasnjenje da nema puno regulacije , bitno je jedino da se predaja zaista i odvija u tom prostoru. Znaci moze bit bilo gdje.

 

Orema tome i onaj koji obavlja sezonski iznajmljivanje plovila moze raditi i charter ako se prijavi u bazu za izradu crew liste i placa boravisnu pristojbu za goste. Slazete li se s time

 

Pozdrav i hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija