Jump to content

DDR i HRVI_stambeno zbrinjavanje


crny46

Preporučene objave

Poštovani!

Dragovoljac sam DR i HRVI. Stambeno sam rješen na način da sam od MORH-a kupio stan na kredit dok sam bio DVO. No,po sadašnjem Zakonu i Pravilniku ispadne da kao DDR imam pravo na 30% umanjenje cijene stana.

Kako i kome podnijeti Zahtjev za aneks ugovora o otkupu stana tj umanjenje cijene za 30& ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Dragovoljac sam DR i HRVI. Stambeno sam rješen na način da sam od MORH-a kupio stan na kredit dok sam bio DVO. No,po sadašnjem Zakonu i Pravilniku ispadne da kao DDR imam pravo na 30% umanjenje cijene stana.

Kako i kome podnijeti Zahtjev za aneks ugovora o otkupu stana tj umanjenje cijene za 30& ?

 

nikad dragovoljac, bez statusa HRVI, nije imao neke povlastice po pitanju iz stambenih prava.

podnio si zahtjev za otkup stana po zakonu koji je u to vrijeme bio na snazi. dali taj zakon sadrži odredbu po kojoj dragovoljci imaju pravo na popust od 30%.

 

navedi zakon i članak u kom je naveden taj popust za dragovoljce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikad dragovoljac, bez statusa HRVI, nije imao neke povlastice po pitanju iz stambenih prava.

podnio si zahtjev za otkup stana po zakonu koji je u to vrijeme bio na snazi. dali taj zakon sadrži odredbu po kojoj dragovoljci imaju pravo na popust od 30%.

 

navedi zakon i članak u kom je naveden taj popust za dragovoljce.

zakon o pravima hr.branitelja-čl.36 st.3. piše : DDR bez statusa HRVI,koji je proveo u borbenom sektoru 3 ili više godina,ostavruje pravo na 30% pri stambenom zbrinjavanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DDR koji su u borbenom sektoru proveli najmanje 2 godine ostvaruju pravo na FINANCIJSKU POTPORU ZA KUPNJU PRVE NEKRETNINE (a ne za popust prilikom otkupa stana) u visini bespovratnog dijela kredita za kupnju stana koju ostvaruje HRVI 20%, a DDR koji je proveo u borbenom sektoru više od 3 godine ostvaruje popust kao HRVI 30%.

Ovdje se radi o bespovratnoj financijskoj potpori. DDR m ostvaruju pravo na zbrinjavanje državnim ili gradskim stanom o ZoPHBDR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

molio bih za pomoć jer kako sam ostvario prije 20 dana 30% za stalno hrvi zvao sam u morh da vidim dali imam pravo na popust od tih 30 % prilikom otkupa stana , ali su mi rekli da više nemam pravo jer da su to prestali prije dvije tri godine davati ali da isto pošaljem zahtjev ali da će ga odbiti .jeli moguće da neki imaju pravo a neki ne ?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi skupio određenu dokumentaciju za dobivanje stana moraš imati rješenje o invalidnosti za stalno dvije godine.

Ja sam dobio stan u Lipnju 2014 i cijena je umanjena za postotke invalidnosti ( i za starost zgrade i za grad jer ima manje od 15000 stanovnika)

Zovni u ministarstvo branitelja za informacije ( g.Motik)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija