Jump to content

Postavljanje brojila bez suglasnosti


vanda962

Preporučene objave

Poštovanje,

doslo vrijeme da se i ja oglasim i zatrazim pomoc znalaca.

SItuacija je slijedeca

Susjed renovira kucu i premjesta, tj. HEP premjesta, brojilo van objekta i postavlja ga na moj vanjski dio zida dvorista koji graniči s javnom povrsinom.

Da li ga moraju premjestit.

Zahvaljujem.

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za stalno, jučer su postavili, dok sam ja bila na poslu, jutros zvala gazdu i kao elektra o tome odlučuje a ne oni, hmm

Da pojasnimo.

Postavili su brojilo (ormarić?) na dio zida koji je u vašem vlasništvu? - Zid stoji na vašoj čestici, a s druge strane je javni put?

Dakle, ne čak niti da je s druge strane susjedovo dvorište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MOlim, ako je tko upucen, imam li pravo od ELektre traziti premjestaj ormarica dok jos nisu priključili struju.

Zahvaljujem

 

Ormarić je na javnoj površini. Nije na zidu, nego samostojeći ispred zida.

Ne ometa vam ulaz.

Iako jest intencija da se ormarići izmještaju tako da budu pristupačni za očitanje i servis, nije baš uobičajeno da se postavljaju na javnu površinu. Nisam čak siguran da bi to zakonom bilo dozvoljeno. Upitna je zakonska definicija ormarića i samog priključka - je li to privatbo vlasništvo građanina ili elektrodistributera.

 

Na vaš poziv oni će vam bahato odbrusiti da kog vraga vam to smeta, i da 'oni sve smiju' neka vas takav odgovor ne zbuni jer oni za sve tako kažu - čak i da su ormarić stavili u vaše dvorište.

 

Stoga, ako želite da to maknu, morali biste za početak dati kakav valjani razlog - primjerice da želite proširiti kolni ulaz i urediti parking u svom dvorištu.

 

Nazovite HEP, ali odmah tražite nadzornog inžinjera koji vodi taj zahvat. I tražite da odmah, bez odgađanja dođe (bolje da dođe nego da za koji dan objašnjava novinarima zašto je to tako dozvolio, itd....). Kad dođe, prvo ga zamolite da se predstavi i zapišite njegovo ime. Tako ćete pridobiti njgovu pažnju.

Pitajte ga po kojem se to zakonu ili rezonu ormarić postavlja susjedu pred vrata. Tražite da se izmjesti, iz razloga xy...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija