Jump to content

povrat oduzetih predmeta i naknada troškova


hboris

Preporučene objave

Pozdrav,

13.01.2016 godine potvrđena mi je oslobađajuća presuda suda prvog stupnja, dakle postala je pravomoćna.

postupak je pokrenut u 4. mjesecu 2010. godine u Rijeci a u isto vrijeme su mi u stanu u Zagrebu privremeno oduzeti između ostalog: osobno računala sa monitorom i pripadajućim kablovima staro 2 godine ( sada, naravno ne vrijedi skoro ništa), tri mobitela od kojih su dva bila stara manje od mjesec dana ( koji isto tako sada više ne vrijede skoro ništa)

 

1. pitanje : kome da se obratim i na koji način za povrat oduzete imovine?

2. imam li pravo tražiti naknadu zbog gubitka vrijednosti imovine?

3. imam li pravo za nadoknadu troškova putovanja pošto živim u ZG a suđenja su održavana u RI ?

4. trebam li za gore navedeno angažirati odvjetnika ?

 

zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sam sud u svojoj presudi nije ništa odlučio glede oduzetih predmeta, nema nijedna točka koja govori o povratu tih predmeta ili njhovu oduzimanju?

 

Ako nema, tada trebate od prvostupanjskog suda dopisom tražiti da odluči o oduzetim predmetima, tj. da vam ih vrati.

 

Ostala pitanja -

 

2. Nemate.

 

3. Da li ste specificirali vlastite troškove koje potražujete?

 

4. Bilo bi korisno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Pozdrav,

 

postupak je pokrenut u 4. mjesecu 2010. godine u Rijeci

 

privremeno oduzeti između ostalog: osobno računala sa monitorom i pripadajućim kablovima staro 2 godine ( sada, naravno ne vrijedi skoro ništa),

tri mobitela od kojih su dva bila stara manje od mjesec dana ( koji isto tako sada više ne vrijede skoro ništa)

 

1. pitanje : kome da se obratim i na koji način za povrat oduzete imovine?

2. imam li pravo tražiti naknadu zbog gubitka vrijednosti imovine?

3. imam li pravo za nadoknadu troškova putovanja pošto živim u ZG a suđenja su održavana u RI ?

4. trebam li za gore navedeno angažirati odvjetnika ?

 

zahvaljujem na odgovoru.

 

1) sa odvjetnikom traziti povrat stvari i sudac ce odlucit da se to ima vratiti, detalji ovise o tome kako se i da li se o tim stvarima govorilo u postupku

 

2) ti imas pravo traziti sto god hoces, a kolko daloke ces s tim trazenjem dospjeti ovisi o tome koliko pogresaka napravis, naime moars traziti na jako "ritualan" nacin i nikako na nacin da bi pitao za ekonomsko zastarijevanje i stetu osim ako, sto je prakticno nemoguce uspijes, sa materjalnim dokazima i svjedocima dokazati da ti je to namjerno oduzeto

teskoca nije toliko u nepstojanju dokaza kolko u tome da ce i rukama i nogama sprijecavati da dodes do izrazaja

3) imas ako si popisivao trosak kad je trebalo, pa si jos i navrijeme i na pravi nacin trazio u tom postupku, ili u ako ces znati rituale u eventualnim narednim postucima

 

4) odvjetnik da, ali ne bilo kakav

dobro je da ako ti je prijateljski nastojen, ali bitno je da je dobar covjek i da nije strasljivac ili ucjenjen

svejedno morat ces znati sve sam sto hoces i davati mu takve naloge

 

ovo naloge je u tehnickom smislu, kao da si kod frizera i trazis da ti skrati toliko sa strane, toliko naprijed. primjeti medutim da ni frizeru ne mozes doci sa kratkom kosom i traziti da te osiisa na dugu kosu

tako da sve sto zahtjevas mora biti i zakonito i moralno

 

to sto ti je oduzeto je sad "crknuto" i ja to znam kao cinjencu stoga sto poznajem bit tih stvari, a sto se prvanih savjeta u ovome odgovoru oni ti imaju tezinu jer sam sa drzavom natjerao mak na konac, isplatili su, nesto, a ganjam ih dalje medunarodno jer su se pravili nevjesti u stvarima koje im nisu isle u prilog premda su zakoni posve posve jasni

 

Pazi sad, kad taj sudac donese (odluku, rjesenje kako ce se vec zvati) tada ces traziti povrat oduzetih stvari.

Velike su sanse da oni nece imati vise te stvari, kazat ce da su ih izgubili.

A sve da ih i imaju, ti ces se pojaviti sa sudskim vjestakom kojeg ces angazirati sam.

 

Radi toga sto oni niti su skladistili ispravno a nisu ni vrsili odrzavanje tih stvari one su propale u (barem) jednom tehnickom detalju i nece moci raditi kod preuzimanja.

 

Pa ih fino neces htjeti uzeti.

 

Onda ces tuziti Republiku Hrvatsku koja odgovara za stetu koju su pocinili policajci ne brinuci se o tvojim stvarima kako im nalaze zakon.

 

Kad bude stvar zrelija sjeti se dvije stvari koje ti sad kazem: prvo drzavni odvjetnik ce te htjeti prvesti zednog preko vode tvrdeci da ti nemas dkaza da su stvri tvoje. Dokazat ces em da jesu svjedocima em da i ne trebaju biti tvoje (radi sudske prakse)

 

on ce htjeti i ovo i druge zamke ce ti postavljati kako bi ti izgubio spor i da bi morao platiti troskove(koje ce on popisivati na svakom rocistu)

 

Druga je stvar da zakon trazi da ti vjestk procjeni koliko takav mobitel i kompjuter vrijedi danas (kad bude parnica) a ne kolko onda vrijedio, dakle ti ces biti, po zakonu ako ga ne budu mijenjali sa vrijednoscu stvari danas a zateznu kamatu ces trasiti od dana kad je za tebe nastala steta, a to je kad su ti to oduzeli.

 

Neki ce misliti da treba stedjeti drzavu kako ne bi platila pravicnu odstetu ali to je jako losa ideja, potrebno ih je uspjesno ganjati a da bi oni natjerali policiju da postuje tude vlasnistvo a ne da zivi u uvjerenju da moze otimati stvari ljudima a da im pri tome nitko nista ne moze, a da su ti ljudi sami krivi jer su bili sto...... sumnjivi?

 

Ovo vam je "zicer" ovo mozete izgubiti jedino ako uprskate sami.

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Putem odvjetnika sam u 7. mjesecu 2017 zatražio povrat oduzetih predmeta, u 3. mjesecu 2018 sam dobio rješenje u kojem se navodi da po pravomoćnosti tog rješenja  predmeti imaju biti vraćeni !

Naravno do danas nisam dobio predmete niti neku informaciju o tome kada će biti vraćeni.

kako da pravilno adresiram zahtjev za povrat, to jest trebam li na kovertu osim adrese suda navesti broj rješenja ili ime suca koji je donio rješenje ?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija