Jump to content

prijepis vlasništva


rafael78

Preporučene objave

srdačan pozdrav!imam jedno pitanje na koje se nadam da ćete mi odgovoriti.Naime,prije godinu i pol umrla mi je sestra ,koja ima muža i malodonu kćer(5godina).nakon par mjeseci umro mi je i otac.Te tragedije su ostavile meni i mami puno neriješenog posla.Otac nije za života napravio oporuku,jer tko bi se svemu tome lošem nadao! I kuća i ostalo zemljište koje je ostalo dijeli se na tri dijela: na mamu,na mene i na sestrinu malodobnu kćer.Kod ostavinske rasprave ja sam se odrekao svega u maminu korist,a sad bi ona htjela sve prebaciti na mene,uz njezino doživotno uživanje.Ali tu postoji problem,sestrina malodobna kćer koja ima pravo na tu trećinu.Muž moje sestre netraži udio u kući,jer prije par godina moj otac je dao sestri i njemu zemljište jer su htjeli graditi kuću na njemu.Nasljedili su i sestrin stan u kojem žive,i koji je ona kupila. Mene zanima da prevedem na sebe kuću da bude vlasništvo 1/1 zbog obnove kuće i ovih bespovratnih sredstava Ministarstva zaštite okoliša(ENERGETSKA UČINKOVITOST). Sada kada znate situaciju,moje pitanje glasi što ja moram učiniti da bi ostvario vlasništvo jer sestrina kćer je malodobna?Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je to meni relativno jasno samo neznam koji su pravni okviri centra za socijalni rad,jer oni su dobili građevinsko zemljište prije smrti,i tu nema povoda za obeštećenje malodobne kćeri,kao i nedaj bože da bude zakinuta u tom svemu.samo se bojim da ću morati ćekati do njezine punoljetnosti da riješim to sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija