Jump to content

Stručno osposobljavanje


mmiklauz

Preporučene objave

Pozdrav, ispričavam se što upadam na temu, ali moje pitanje je također vezano za stručno osposobljavanje. Znači ovako, primljena sam na SO, putovala sam prvih mjesec dana i dobila naknadu troškova. Sada bi se preselila u mjesto zaposlenja i prijavila boravište pa me zanima što će biti s pravom na putni trošak s obzirom da u ugovoru stoji: Iznos putnog troška utvrđuje se po predaji zahtjeva za stručno osposobljavanje i nepromjenjiv je do isteka ovog ugovora. Ako mi netko može pojasniti tu odredbu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imam pitanje u vezi stručnog osposobljavanja.

Završila sam diplomski studij povijeti prije 3god i nisam uspjela naći posao u svojoj struci. Prijavljivala sam se na oglase za stručno osposobljavanje ali bez uspjeha.

Prije par dana me kontaktirala prijateljica s kojom sam studirala i rekla da njezin šef traži nekoga na stručno osposobljavanje. Prijateljicitamo završava stručno u 7mjesecu i jako je zadovoljna osposobljavanjem.

Šef joj je privatnik koji se bavi internet marketingom, oglašavanjima, komunikacijom s javnošću, oglašavanjem turističkih lokacija.... ima svoju web stranicu na kojoj oglašava.

prijateljica uređuje stranicu, oglašava, analizira oglase, ide na teren...itd.

Uglavnom, danas sam bila na razgovoru za stručno koji je odlično prošao i njezin šef je rekao da bi me primio i da će pokrenuti postupak.

Međutim,

zvala sam HZZ da pitam što mi je potrebno i dobila informaciju da se od ove godine više ne može ići na stručno osposobljavanje za nešto što nije moja struka.

Mogu se osposobljavati samo u školi.

Prijateljica, sa istim zvanjem je počela raditi prošle godine kad se to još moglo.

znate li išta o ovome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jutros sam opet zvala HZZ i dobila oprečne odgovore. Jedna djelatnica kaže da se ne može ići na SOR ako nije moja struka, druga kaže da može ako se dobro sastavi ugovor i opis posla koji ću obavljati.

Sutra ću opet na razgovor sa poslodavcem pa ćemo sastaviti ugovor i vidjeti hoće li to biti u redu.

 

Sada me zanima kako ide ta procedura.

Ja u trenutku sklapanja ugovora moram biti prijavjljena na HZZ kao nezaposlena min.30dana.

Poslodavac me izabere i mi sklopimo ugovor za koji onda treba cca 50 dana se odobri.

Da li ja u tih 50 dana opet moram biti nezaposlena ili mogu raditi?

Radim na zamjenama u školi pa ne znam moram li odbiti ukoliko me ravnatelj bude zvao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav,imam jedno pitanje:

Radim u jednoj IT firmi preko studentskog ugovora, i sad bi oni mene nakon diplome uzeli preko mjere stručnog osposobljavanja ali je problem u tome što nemaju od prije pravnika u firmi koji bi mi bio mentor. E sad,piše da ako mentor ne zadovoljava kriterij kvalifikacije da mora imati 5 god.iskustva.. E sad, može li meni direktor biti mentor ako je on do sad obavljao pravne poslove u firmi i ako ne,postoji li neki način da oni mene svejdno zaposle preko te mjere a da mi mentor bude netko iz neke druge firme ili nešto treće.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Lijep pozdrav,

 

Zanima me da li se vrijeme provedeno na bolovanju računa u staž kod stručnog osposobljavanja, tj. da li ću vrijeme provedeno na bolovanju morati naknadno odraditi nakon što mi istekne ugovor na godinu dana, ili će se po isteku ugovora računati da sam odradila staž, kako bih mogla odmah polagati državni stručni ispit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav kolege.

 

Magistra prava sam, i kako nisam uspjela pronaci posao vjezbenika u odvjetnickom/javnobiljeznickom uredu, dobila sam ponudu za strucno osposobljavanje u Centru za socijalnu skrb i u upravi Doma zdravlja.

 

U dilemi sam jer ne znam koja bi opcija bila najbolja za mene, pa bih vas molila ako imate nekakva iskustva da ih podijelite samnom. :)

 

Cilj mi je sto vise nauciti na radnom mjestu, a ne da me salju kuci u podne ili da sjedim po kavama .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija