Jump to content
Djedjica

Naknadno gubljenje bonusa na policu auto osiguranja

Preporučene objave

Pozdrav svima,

Imam pitanje vezano za bonus na policu osiguranja, naime nedavno sam kupila vozilo i reg ga na svoje ime, pri tome sam koristila 50% popusta koji sam imala na staroj polici, moje vozilo koje je ostalo u BiH. Dakle na samom pocetku razgovora sam pitala gospodu hoce li biti problema sa prijenosom bonusa jer su mi u drugoj kuci rekli da bi moglo biti. Oni su rekli ne, i napravili mi policu. Potpisana, auto reg bez problema vozim ga vec mjesec i pol dana. Ali mozda dva tjedna nakon reg su me zvali da hoce potvrdu da je moje prethodno auto prodano, na sto sam ja to auto prepisala na oca. I poslala im darovni ugovor. Sada me zovu sa rijecima da je darovni ugovor noviji od datuma registriranja auta da mi ne vrijedi bonus da trebam donijeti ostatak novaca za policu osiguranja. Mozda jest glupo od mene sto nisam na vrijeme prepisala auto koje ne koristim na oca, ali kako me nitko nije pitao taj dokument racunala sam kad mu bude registracija. Ali stvar je da oni mene naknadno zovu za dokument i onda mi traze da platim punu policu. Da sam znala da trebam donijeti odjavu vozila donijela bih je na vrijeme, jednostavno sam bila malo neupucena.

Sad, da li da ja stvarno idem sutra njima nadoplatiti jos 1600 kn ili imam pravo na neku prituzbu jer nije moja krivica sto mi na vrijeme nisu rekli da trebam donijeti doticni dokument. Ne bih voljela praviti ljudima probleme na poslu ali 1600 kn stvarno nije mali iznos.

Unaprijed zahvaljujem!

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio nonamee
      Pozdrav. 

Imam pitanje. 
      U slučaju ovrhe radnika koji prima 2 platne liste i 2 isplate na račun svaki mjesec Jedna je platna lista za plaću, a druga je platna lista na kojoj piše BONUS. U izvodu banke , isplata plaće piše: "osobna primanja isplaćena u cijelosti" , a za bonus piše: "ostala osobna primanja...". 
      Što se u ovom slučaju događa u slučaju ovrhe ? Plaća je manja od 6.237,00 kn neto, te je u tom slučaju od ovrhe zaštićeno 3/4 plaće. To mi je jasno. No što se događa s bonusom? Je li 3/4 bonusa zaštićeno od ovrhe? Ili pak, zbraja li se plaća i bonus, a  u tom slučaju prelazi se iznos od 6237,00 kn , pa imamo iznos izuzet od ovrhe u iznosu od 4.158,00 kn ? Ili od plaće je zaštićena 3/4, a bonus se cijeli ovršuje? Inače, radi se o bonusu na ostvarenu prodaju, s obzirom da se radi o poslu gdje radnik dobiva bonus na plaću sukladno ostvarenoj prodaji. 
      Nadam se da sam jasno objasnio, ako treba dodatna pojašnjenja, tu sam. Unaprijed hvala na pomoći. 

lp

• objavio Mario855
      Pozdrav svima,

uskoro mi ističe registracija na autu a ujedno i tehnički pregled.
      Nemam dovoljno novaca da podmirim oboje pa me zanima da li mogu uplatiti samo jedno (obavezno auto osiguranje ili tehnički) a drugo kad dobijem plaću sljedeći mjesec.
      Prvo se mora auto osiguranje da bih mogao ići na tehnički pregled, zar ne?

Zanima me kakve su kazne ako npr sad uplatim auto osiguranje te mi ono vrijedi i normalno se vozim do isteka tehničkog, nakon isteka tehničkog se ne vozim (auto koji je osiguran bude u garaži) dok ne dobijem plaću. Dobijem novac, sjednem u auto (u tom trenutku imam valjano auto osiguranje a ne i tehnički)  i odem na tehnički na produženje? 

Da li policija šalje kazne jer vide u kompjuteru da je tehnički istekao a vozilo nije odjavljeno ili jedino ako me zaustave na cesti i vide da nije bilo na tehničkom?

U kojem roku sam dužan odjaviti vozilo te kako ide taj postupak?
    • objavio sljivan
      Poštovani,
      molim za pomoć.
      u prosincu 2012. smo uzeli stambeni kredit u PSŠ i obzirom da je na nekretninu išla hipoteka, banka (tj. PSŠ) je tražila policu osiguranja nekretnine od požara. Polica se otplaćivala godišnje trajnim nalogom. Kredit smo zatvorili ranije (u kolovozu 2017.) i od banke smo tražili potvrdu da nemamo više dugovanja kako bismo mogli izbrisati hipoteku. Svi trajni nalozi su obustavljeni.
      Jučer (veljača 2019) dolazi nam ovrha od allianza za neplaćenu premiju neživotnog osiguranja. U prvi mah nismo znali o čemu se radi jer se nigdje ne navodi o kojem osiguranju se radi, kada je dug nastao, po kojoj osnovi i td. Nije bilo nikakve pisane obavjesti niti opomene za neplaćenu premiju, već smo odmah dobili ovršni prijedlog.
      18.12. se svake godine naplaćivala premija police. 18.12.2017. godine nije sjela naplata police, niti je došla obavjest o dugovanju niti ovrha, što nam je imalo smisla jer smo kredit zatvorili ranije.
      Ono što me zanima jest, koje su mi opcije u ovom slučaju? Kako mogu postupiti? Zašto prošle godine nije bilo problema, a sada je? Jesu li to pokušaji ako prođe prođe ili što?
      Ako se žalimo na ovršni prijedlog povećavaju li mi se troškovi?
      Zahvaljujem.
      LP, Ivan
    • objavio migima
      Poštovani,
      jučer sam napravila štetu na autu mojem prijatelju. I sad se pitam ići prijaviti štetu u osiguravajuće društvo ili ne? Naime, radi se naravno o gubitku bonusa premije. To ću svakako procijeniti nakon što se ustanovi svota štete, isplati li se ići preko osiguranja ili ne. Samo da se zna, na sebe imam dva vozila pa će smanjeni bonus ići na oba vozila. Trenutno koristim maksimalni bonus.
      Ono što me ovdje zapravo zanima jest: ako pokrenem prijavu štete i oni mi naprave procjenu štete, te ako odustanem nakon te procjene od osiguranja i odlučim štetu platiti sama, oduzima li mi se bez obzira i tada bonus ili u tom slučaju ostaje kakav je? Konkretno radi se o Euroherc osiguranju.
      Hvala unaprijed!

• Online korisnici

No members to show

• Napravi novi...