Jump to content

naplate duga režija


bluegs

Preporučene objave

Poštovani, imao sam zakupoprimca koji mi nije platio stanarinu ni režije..ostalo je duga negdje oko 5000kn. Imamo (imali smo,napravljen raskid) ugovor, uredno ovjeren i predan poreznoj u kojem je navedeno da on plaća režije ,te za svaki režijski trošak imam njegov potpis i pečat da preuzima plaćanje tih troškova( u svrhu prenosa trošškova na njegovu firmu) međutim s obzirom da je raskinut ugovor u roku mjesec dana te režije nikad nisu prebačene na njega. pitanje : isplati se tužiti ili je predugo i preskupo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, imao sam zakupoprimca koji mi nije platio stanarinu ni režije..ostalo je duga negdje oko 5000kn. Imamo (imali smo,napravljen raskid) ugovor, uredno ovjeren i predan poreznoj u kojem je navedeno da on plaća režije ,te za svaki režijski trošak imam njegov potpis i pečat da preuzima plaćanje tih troškova( u svrhu prenosa trošškova na njegovu firmu) međutim s obzirom da je raskinut ugovor u roku mjesec dana te režije nikad nisu prebačene na njega. pitanje : isplati se tužiti ili je predugo i preskupo?

 

vlasnik nekretnine je obvezan platiti sve režijske troškove ako drugačije ne ugovore. navodiš da je u ugovoru je navedeno da najmoprimac plaća te troškove. plati dug čuvaj račune i od najmoprimca traži povrat uplaćenih sredstava uvečan za zakonske kamate.

pismeno (preporučeno i sa povratnicom. što čuvaš sa kopijom pismena) pozovi bivšeg najmoprimca da plati dug. upozori ga na troškove kojima se izlaže. koristi uslugu odvjetnika za koje troškove možeš tražiti povrat (ako dobiješ spor).

 

skupo je ali ako bivši najmoprimac ima posao i iz čega platiti potraživanje isplati se tražit svoje. ako nema novca bolje ne pokreći postupak. možeš samo povečati troškove koje nećeš moći naplatiti. rizik je tvoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija