Jump to content

Više kupaca stana i porez

Preporučene objave

(osoba A 1/2. Osoba B 1/2) dali svaki za sebe podnosi prijavu poreza na promet nekretnina.?
da,u smislu odredbi čl.6.st.3.Zakona o porezu na promet nekretnina,ako se stječe idealni dio nekretnine, obveznik poreza na promet nekretnina je svaki

stjecatelj posebno.

Dali svaki kupac plaća 250 kn za upis u zemljišne knjige ili ide na jednu uplatnicu.

jedan prijedlog-jedna pristojba,možete oba ići na jedan prijedlog,budući da se vrši upis suvlasništva po istom temelju stjecanja
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: Moje Pitanje
      Poštovani, u sljedećoj situaciji sam i molio bih vas pomoć.
      Na nekretnini koja je upisana na majku bilo je upisano 7 ovrha - da 7 :).
      Nakon realizacije kredita isplatio sam u gotovini svih 7 ovrhovoditelja i njihovi odvjetnici su poslali (neznam točan naziv-ali sve što je trebalo sudu) i nakon 15 dana jedna je maknuta sa zk-a, druga nakon 5 mjeseci tek,...
      Trenutno su ostale 2 još nemaknute. 
      Kad gledam preko sustava e-građani piše status brisanje zabilježbe vec 2 mjeseca,
      Također piše vezano na nekretninu "upis prava vlasništva" (neznam dali se to odnosi na odbijeni darovni ugovor od prije nekoliko godina koji smo bezuspješno pokušali provesti ili na nešto drugo - drugih ugovora nakon toga nije bilo).
      Pisao sam požurnicu.
      Moja pitanja:
      1. Koji je sljedeći korak? 
      2. Na što bi se moglo odnositi to "Upis prava vlasništva"?
      3. Mogu li pokrenuti zahtjev za upis na temelju izjava ovrhovoditelja o isplati duga ili nekog drugog njihovog dokumenta?
      3. Kako se zaštititi od eventualnih daljnjih ovrha s obzirom da nekretnina još nije prepisana na mene.
      Puno Vam hvala na vremenu.

• objavio: ameliedelis
      Pozdrav! Meni 31.7. Ističe ugovor i poslodavac mi ga neće produžiti. Imam uvjete za naknadu ali me zanima moram li ja čekati 1.8. Za prijavu na burzu ili mogu prijaviti ranije, npr 29.7. pošto znam koji mi je zadnji radni dan? Isto tako, moram otići na 2 tjedna izvan zagreba, oce li biti ikakvih problema ako se prijavim na burzu i onda odem? Hvala!
    • objavio: aroo
      Poštovani forumaši, molim vas za pomoć.
      U subotu mi je ukraden bicikl u Zagrebu u sred bijela dana. Mjesto gdje je ukraden je krcato kamerama i sigurno se na jednoj vidi lice kradljivca. Znam točno vrijeme i sekunde krađe. Problem je u tome što nisam prijavljen u Zagrebu, imao sam boravište na staroj adresi (koje je isteklo prije najmanje godinu dana), a sada sam se uselio u stan čija vlasnica živi daleko od Zagreba i dosta je stara. Molim vas da mi javite što mi je činiti, je li pametno u tom slučaju prijavljivati krađu?
    • objavio: migima
      Poštovanje,
      nakon smrti mojeg oca sestra i ja naslijedile smo njegove nekretnine.
      Između svih tih nekretnina postoji starina, izgrađena negdje 1869 g. - ruševna kuća sa starom gušternom, krušnom peći, dvorištem i malo vrta koja je sada u potpunosti u mojem vlasništvu. Osim jedne čestice.
      Naime, cijela parcela podijeljena je na 6 čestica koje čine tu cjelinu. No nekom valjda greškom, jedna od tih čestica nije u potpunosti proknjižena kao čisto vlasništvo mojeg oca - gušterna od 32 m2.
      Ja sam to shvatila tek nakon ostavinske rasprave i riješenja suda. Prije nisam detaljno sve to pregledala i bila sam uvjerena da je ta cjelina vlasnički čista.
      I sad imam ovu situaciju - u sredini te cjeline je ta gušterna, a koja po izvatku iz zemljišne knjige u vlastovnici ima 24 upisane osobe. Oni imaju suvlasničke djelove u raznim omjerima, primjerice 4/16, 4/128, 1/1280, 9/3840 itd.
      Moj je pokojni otac upisan dva puta - jednom kao suvlasnički dio 71/768, a drugi puta kao Vlasnički dio 1/1. To sam zapravo sada ja, ali nisu još očito ažurirali.
      Kako nisam baš doma po tim pitanjima meni je ovo čudno - na jednom mjestu suvlasnik, a onda malo niže naveden kao vlasnik 1/1 ?!?
      Bila sam i u Zemljišno knjižnom odjelu i u Katastru gdje su mi rekli da to sve treba ili tužiti preko advokata ili probati sam na foru dosjelosti.
      Malo sam guglala i tražila ali naišla sam na kojekave pravne moguće zavrzlame i sad sama ne znam kako najbolje, najjednostavnije ali i najjeftinije to riješiti.
      Svaka pomoć bi izuzetno dobro došla.
      Unaprije puno hvala.

• objavio: DavidZg
      Poštovani, 
      primjetio sam da mi sin (20 god) prodaje na fakultetu drugim studentima drogu za učenje, konkretno tabletice modafilina. Taj lijek se isključivo izdaje na recept u Hrvatskoj, a on ga naručuje preko interneta i prodaje po većoj cijeni. Zanima me kakve sankcije može snositi, ako ga policija otkrije da to prodaje? Ili ako mu pronađu više pakiranja lijeka koji se inače kupuje isključivo preko recepta? Naravno nikad nije imao dijagnozu ili recept.
      Unaprijed hvala na odgovorima
  • Napravi novi...