Jump to content

Krađa ideje


sashab

Preporučene objave

Radi se o tome da sam imao jednu dobru ideju za proizvod, naravno imam problem i taj što imam veliki jezik. I sad sam naletio da je netko od poznanika napravio već taj proizvod, ali još ga nije počeo prodavati niti išta, samo napravio i još testira. Ja dokaza nemam nikakvog da je moja ideja bila prva, što ja mogu tu pravno napraviti?

 

Te dali mogu ja ako uspijem prije njega taj proizvod osmisliti i proizvesti te pustiti u prodaju prije njega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ideju ne možeš zaštitit nego samo gotovo tehničko rješenje Odmah da ti kažem iz vlastiti iskustva: zaštita patenta je jedna velika obmana. Rješenje o patentu čekaš najmanje 3-4 godine kao da živimo u doba kočija na početku 20 stoljeća, Sve je postavljeno tako da te veliki igrači mogu pokrasti jer nakon što prijaviš patent u Hr imaš rok od 1 godine da pokreneš zaštitu patenta na globalnom nivou a to ti je najmanje 50000 eura Ako nemaš neko genijalno rješenje koje možeš prodati u prvoj godini od prijave sve skupa ZABORAVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija