Jump to content

AnteSplit

Preporučene objave

Poštovani,

Molio bi vas za informaciju.

2008 g sam podigao kredit u splitskoj banci. Zbog gubitka posla ga nisam mogao otplaćivati i ovrhom su mi blokirali sve račune. Kako nemam ništa u svome vlasništvu i kredit se nije otplatio i ništa mi nemaju za uzeti jer primanja nemam godinama.

Postoji li zakonska apsolutna zastara? Ako da, kako se pozvati na zastaru?

I pitanje, uvidom u FINA-i tko mi je sve blokirao račun znaci li da sam upoznat s tim i da zastara ne vrijedi?

Hvala vam i nadam se da mi možete pomoći naći odgovore

 

Lijep pozdrav Ante

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar vam dan,

Molio bi vas za informaciju

Imam ovrhu od vipa i od tele 2, bit cu kratak. Dali postoji zastara na ovrhu, ako nije naplacena ni kuna od iznosa?

Ako da, koji je postupak zastare? Recimo, idem u FINA-u i dobim na pismeno tko mi je napravio blokadu računa i ovrhu. I sta onda napraviti? Kako se pozvati na zastaru?

 

Molio bi vas za pomoć i unaprijed vam se zahvaljujem

 

Ante

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spojio sam ti teme da ih ne loviš okolo.

 

 

2008 g sam podigao kredit u splitskoj banci. Zbog gubitka posla ga nisam mogao otplaćivati i ovrhom su mi blokirali sve račune. Kako nemam ništa u svome vlasništvu i kredit se nije otplatio i ništa mi nemaju za uzeti jer primanja nemam godinama.

Postoji li zakonska apsolutna zastara? Ako da, kako se pozvati na zastaru?

 

Što se tiče ovog, nemoj računati na zastaru. Ne znam vrijedi li za ovo ista pravila kao i za ovo malo niže, pa ćeš pričekati nekog drugog, ali vjerujem da je isto ili slično, pa zastare nema. A 2008. nije bila tako daleko.

 

 

Imam ovrhu od vipa i od tele 2, bit cu kratak. Dali postoji zastara na ovrhu, ako nije naplacena ni kuna od iznosa?

 

Zastara je 10 godina ako ništa ne poduzimaju, ali vjeruj da poduzimaju tako da zastare zapravo nema. Koliko su stari ti računi i znaš li kad je pokrenut postupak ovrhe i što je sve po njemu poduzimano?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti puno za spajanje tema! :)

I za odgovor! Pretpostavljam i ja da na kraju neće biti ništa od zastare iako vidim da se svašta priča po internetu. Zato se pokušavam informirati da bar saznam kako izaći iz začaranog kruga.

Ovrha je išla 06/ 2008g za kredit, bianko zadužnicom koju sam ispunio po podizanju kredita. Računi od vipa i tele 2 su iz 2006. Jedino sto znam da su mi blokirali normalno, sve račune. Mislio sam je možda postojala zastara na VIP il tele2 ako im ništa nije plaćeno i nemaju se od kud naplatit.

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto. Hvala na pomoći al Eos matrix.. Je preuzeo. Nastavlja se borba bez zastara. Držite mi fige ;)

 

traži ugovor o otkupu duga.

na raspravi traži uplatnicu za otkup duga ali proje osporavaj ugovor i navede da je ugovor fiktivan.

 

na zastaru se pozivi (ništa ne gubiš možeš samo dobiti) ako je za prodavatelja nastupila zastara ona važi i za kupca duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan, molila bih Vas informaciju. Naime dobila sam od Odvjetničkog društva Hanžeković ovaj dopis;

 

Obraćavmo Vam se po nalogu naše stranke Hrvatski Telekom d.d. (ranije T-Mobile Hrvatska d.O.o.) a u svezi ovršnog postupka koji se pred Općinski sud Ogulin vodi pod poslovnim brojem Ovrv-70/04.

Kao što Vam je poznato navedeni postupak pokrenut je protiv Vas radi naplate dugovanja zbog neplaćenih računa za elektroničke komunikacijske usluge.

Vaše ukupno dugovanje na dan 05.04.2016. iznosi 2.342,41 a isto se sastoji od glavnice u iznosu od kn 731,98, a zateznih kamata kn 1.266,43 te troškova postupka u iznosu od kn 344,00. Ovim putem nudimo Vam mogućnost uplate Vašeg dugovanja po posebnim uvjetima kako slijedi: ukoliko jednokratnom uplatom podmirite dugovanje s osnova glavnice i troškova postupka, u tom slučaju Hrvatski Telekom d.d. će Vam otpustiti dug s osnove zateznih kamata. ukoliko ste suglasni s gore navedenim prijedlogom, molimo Vas da da uplatu iznosa od 1.075,98 kn izvršite najkasnije u roku od 30 dana od datume ponude na poslovni račun itd. itd. Ukoliko uplatimo smatrati će se da Ht prema nama nema više nikakvih potraživanja iz gore navedenog ovršnog postupka. U protivnom provest će se sudski postupak.

 

Sada me zanima, s obzirom da je ovršni postupak iz 2004. godine, što to nije otišlo u zastaru s obzirom da je ovo 2016. god. znači prošlo je 12 god. Bila sam u sudu, tražila uvid u spis, međutim oni spis ne mogu naći tako da ne znam od kada je pravomoćan. Gospođa na sudu mi je rekla da prema broju ovrha je bila ali najvjerojatnije na neku nekretninu (pretpostavlja TV), kada sam je upitala kako ću znati da li je u zastari rekla je da uzmem odvjetnika ili da ćekam da Hanžeković nešto poduzme pa da se onda žalim. Ali što ako oni sjednu na račun? Dug je na supruga i on se ne sjeća ovrhe niti ima kakav dokument. Što mi je činiti, molim Vas pomozite i oprostite na poduljem postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mogu provjeriti da li je ovrha otišla u zastaru? Prvo su me tražili sto kuna za traženje spisa, rekla sam Nema problema. Nakon pola sata i kopanja po spisovima baš tog spisa nema? Upitam gospođu kako ću onda znati da li je otišlo u zastaru a ona kaže da se obratim odvjetniku. Zašto odvjetniku? Poslala sam upit Hanžekoviću da na što se odnosi njihovo potraživanje jer nemam pojma, evo oko 19 sati su odgovorili su opet da se obraćaju po nalogu stranke HT, bivši telekom za broj mobitela taj i taj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako mogu provjeriti da li je ovrha otišla u zastaru?

 

ako imaš rješenje o ovrsi pogledaj datum pravomoćnosti rješenja.

odluka suda ili nekog drugog nadležnog tijela zastarjeva za 10 godina od pravomoćnosti.

 

na dopise odvjetnika nemoj reagirati. pazi šta pričaš i pišeš da nebi priznala dug zbog čega bi prekinula zastaru. osobito nemoj uplaćivati traženi iznos na ime djela duga.

da predmet nije u zastari ovrhom bi naplatili dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Pozdrav! Moze li meni netko pomoci, zanima me kako ide postupak tazenja zastare? Nitko me ne dira, nitko mi se ne obraca ali napokon sam dobila posao za stalno i ako mi se sve bude naplacivalo sto imam na Fini mogla bi oko 4 godine raditi za crkavicu... Jedan dio je za namjenski kredit, drugi za nenamjenski i jos toliko od ukupnog iznosa se kroz sedam godina nakupilo kamata... Racun je blokiran od strane Fine znaci sedam godina, unaprijed hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je ovrha uredno pokrenuta, a prema ovom što pišeš vjerojatno je, zastara je 10 godina, tako da nije nastupila. Ako im se približi zastara, samo nešto malo rade po spisu i ona počinje ispočetka.

 

Uglavnom, teško da ćeš moći tako nešto izbjeći, ali možda postoji mogućnost dizanja jednog kredita kojim bi zatvorila sve ostale, tako da bi imala samo ratu tog jednog kredita. Koliki su iznosi tih dugova i znaš li kolike su kamate?

 

I da, ako se nastavi blokada na FINA-i, ovrha ti može uzeti 1/3 primanja, tako da ti 2/3 ostaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija