Jump to content

Najam poslovnog prostora od bake


nefertiti1

Preporučene objave

Pozdrav,

 

sutra bi trebala predati na poreznu papire o otvaranju firme, a između ostalog i ugovor o "najmu". Naime, "prostor" je u stanu gdje ja živim od rođenja i glasi na baku. Ona živi u drugom stanu. Dakle, to je soba velične oko 10 m2. Naravno da ja njoj neću plaćati nikakvu najamninu, no zakonski moram imati ugovor o najmu. Stavila sam najamninu 300 kuna.

 

Sad me zanima da li kao način uplate mogu staviti "gotovinom, na ruke" jer baka je stvarno teško bolesna,senilna i stara i sad nju vuci po bankama da otvara žiro račun, a kasnije joj pojasnjavati da mi te iste novce mora podici i vratiti je pretesko. Naravno da cu na taj iznos platiti porez.

 

Ako to nije moguce, da li ja sutra sa njom mogu potpisati darovni ugovor (ionako mi planira ostaviti taj stan), ovjeriti ga kod biljeznika i onda sama sebi iznajmiti iako jos uvijek nemam vlasnicki list. Iskreno ne znam ni koliko se to čeka nakon darovnog ugovora.

 

Puno hvala na pomoći.:mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ako to nije moguce, da li ja sutra sa njom mogu potpisati darovni ugovor (ionako mi planira ostaviti taj stan), ovjeriti ga kod biljeznika i onda sama sebi iznajmiti iako jos uvijek nemam vlasnicki list. Iskreno ne znam ni koliko se to čeka nakon darovnog ugovora.

 

zašto sa bakom nebi potpisala ugovor o doživotnom uzdržavanju. u ugovor navest da imaš pravo koristiti nekretninu iz ugovora. tada ti nebi bio potreban ugovor o najmu i moguć porez po tom ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija