Jump to content

Krađa između supružnika


MrGuru

Preporučene objave

kad se malo razmisli ,zanimljiva situacija......ako je nešto zajedničko ,neznaći da ona druga strana može to "ukrasti" jer ne samo da uzima svoj dio,nego i tuđi....ako je nešto zajedničko i na taj način je regulirano,kao i bračna imovina....to bi ispalo da je rješen imovinski odnos,a ako netko to zloupotrebi ili laički rečeno ukrade,trebala bi ipak biti krađa.....

recimo društva...državno vlasništvo,društveno...po tome ako je milion građana vlasnik,onda ako jedan ukrade nije krađa......možda ove naše lopine po tom pricipu rade...nisu lopovi,nego imaju neke imovinske pravne nejasnoće :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovakvom slučaju, kako uopće dokazati da je on taj novac 'neovlašteno' uzeo? Osim ako sam prizna...

skoro pa nikako..općenito sam naveo da se može tretirati da je krađa...to što se ne može dokazati i što dorh se takvim stvarima ne želi baviti ne znaći da nije krađa...već samo neodokazivo....

u ovom slučaju recimo jedna strana planira se razvesti i uzima sav novac iako nije sav njegov.....i drugu stranu dovodi u egzistencijalne probleme koje mora godinama po sudovima rješavati i na kraju ostanu oboje bez ičega zbog sudskih i pravničkih troškova....

već sam jednom pisao da sistem koji funkcionira na principu kod koga je imovina taj je bolje prošao ne valja......

u ovakvim slučajevima trebalo bi oduzeti pretpostavljenu bračnu imovinu i nitko je nema dok sud ne završit ili da se dogovore....pa da vidiš kako se dogovaraju....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija