Jump to content

Krađa između supružnika

MrGuru

Preporučene objave

kad se malo razmisli ,zanimljiva situacija......ako je nešto zajedničko ,neznaći da ona druga strana može to "ukrasti" jer ne samo da uzima svoj dio,nego i tuđi....ako je nešto zajedničko i na taj način je regulirano,kao i bračna imovina....to bi ispalo da je rješen imovinski odnos,a ako netko to zloupotrebi ili laički rečeno ukrade,trebala bi ipak biti krađa.....

recimo društva...državno vlasništvo,društveno...po tome ako je milion građana vlasnik,onda ako jedan ukrade nije krađa......možda ove naše lopine po tom pricipu rade...nisu lopovi,nego imaju neke imovinske pravne nejasnoće :)

Dijeli na drugim stranicama
U ovakvom slučaju, kako uopće dokazati da je on taj novac 'neovlašteno' uzeo? Osim ako sam prizna...

skoro pa nikako..općenito sam naveo da se može tretirati da je krađa...to što se ne može dokazati i što dorh se takvim stvarima ne želi baviti ne znaći da nije krađa...već samo neodokazivo....

u ovom slučaju recimo jedna strana planira se razvesti i uzima sav novac iako nije sav njegov.....i drugu stranu dovodi u egzistencijalne probleme koje mora godinama po sudovima rješavati i na kraju ostanu oboje bez ičega zbog sudskih i pravničkih troškova....

već sam jednom pisao da sistem koji funkcionira na principu kod koga je imovina taj je bolje prošao ne valja......

u ovakvim slučajevima trebalo bi oduzeti pretpostavljenu bračnu imovinu i nitko je nema dok sud ne završit ili da se dogovore....pa da vidiš kako se dogovaraju....

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: anast5
      Poštovani, 
      suprug je bez mog znanja poslao tuzbu za razvod braka. Dobila sam poziv na rociste (koje je za 2 mjeseca), ali nisam podigla pismenu obavijest. Posto bih htjela odgoditi rastavu, zanima me kakva je procedura te kako odgoditi prvo rociste(da li da ne podignem obavijest ili da se ne pojavim prvi put)?
    • objavio: Zeljko2401
      Molio bi neki savjet ili bilo šta da mi može pomoći.
      Naime prije 3 mjeseca sam upao u kuću jednog poznanika kroz pritvoren prozor i pokušao sam otuđiti 2 daljinska od televizora, kabel od televizora, neki džepni sat,jedan stariji mobitel pa čak i televizor. Jedan prijatelj koji je vozio je bio spavao u autu dok sam ja unosio te stvari u auto koji glasi na njega. Oboje smo bili u jako alkoholiziranom stanju (popili smo svaki više od 4-5 piva i na to još skupa oko 2 litre rakije kod jednog prijatelja doma koji može potvrdit)
      Kod mene u džepovima su našli samo te daljinske, ostatak stvari (osim televizora koji je ostao u kući) sam donio u njegov auto dok je on spavao.
      Policija nas je uhvatila u dvorištu i odvela u stanicu, svakog posebno. Tereti me se za za kazneno djelo protiv imovine-krađom i sud je donio prijednog da me se kazni kaznom zatvora u trajanju od 8 mjeseci.
      Zanima me dali ima neko neki savjet u vezi pisanja žalbe koji imam pravo podnjet u roku 8 dana i dali netko zna dali bi mi moglo pomoći sto su nas oko 5 sati ujutro priveli u stanicu a dali nam puhati alkotest tek oko 10.30 sati. S tim da su mene i njega razdvojili jer smo bili u hodniku policiske postaje svaki na svom kraju je sjedio, a razgovarali smo pa su mene stavili tamo u sobu sa rešetkama u PP (neznam kako se zove ta soba). 
      I još uz to me je prilikom vođenja u tu sobu policajac nabio u zid, te kasnije dok sam tražio vodu policajac mi ju je odbio donjeti i kad sam ga pitao da kao nemam prava na vodu odgovorio mi je "nemas ti nikakvih prava" 
      Nesvjesno sam uradio taj čin krađe pod velikim utjecajem alkohola jer se sječam tek djela gdje sam sjedio u policiskoj postaji u hodniku.
      Piše da sam svjesno napravio krađu, a tek nakon 5 sati (od toga sam spavao najmanje 2 i pol do 3 sata u sobi sa rešetkama) su mi izmjerili 1,01 promila u krvi.
      Ako ko mi može pomoči ili dat neki savjet bio bi mu neizmjerno zahvalan.
      Znam da sam napravio glupost i da moram odgovarati,al nikad nisam krao i 8 mjeseci da provedem u zatvoru bi me uništilo do kraja jer živim težak život, imam 22 godine, nezaposlen sam i živim sa roditeljima i 4 brata a zarađivam na crno gdje se nađe posla.
      Hvala svima koji pomognu savjetom ili bilo čim šta bi mi moglo pomoči.
    • objavio: mBlonde
      Pozdrav,

Pardon ako otvaram istu ili sličnu temu, no trebam savjet pod hitno.
      Naime, prije 2 dana desila se situacija u kojoj je dotična osoba bez pitanja i svojom odlukom odlučila rušiti drva u šumi koja je u vlasništvu mog oca. Nakon saznanja što je učinjeno prvi dan, drugi dan je moj otac pozvao policiju, nakon što se počinitelj vratio da uzme sve što je prethodni dan porušio. Počinitelj je tvrdio da su drva i šuma u njegovom vlasništvu, a u katastru i svim drugim mogućim dokumentima vidljiva je međa i pravo vlasništvo navedene parcele. Nije priznao krivnju, te je napomenuo da će nastaviti sa rušenjem. Policija je napravila zapisnik. I sad me zanima koja je daljnja procedura?? Pretpostavljam da je potencijalni dogovor nemoguće oćekivati, stoga planiramo tužbu. Kako, i na koji način?? koji su očekivani troškovi??
    • objavio: onyx48
      Supruga želi rastavu braka i zahtijeva da ja iselim iz stana. To je njezin stan koji je imala prije nego smo se vjenčali, ja sam na toj adresi prijavljen. Da li ona mene može izbaciti ili odjaviti sa adrese bez da se ja složim. Naime, kako mi je penzija mala, ja ne mogu financijski podnijeti iznajmiti drugi stan i dok ne nađem prihvatljiv smještaj ja moram ostati u tom stanu. Molim vas, pomozite mi savjetom jer sam očajan. Hvala unaprijed! 
    • objavio: Serafinus
      Poštovani, imam pitanje u svezi krađe.Naime, jučer me je posjetila policija i obavjestila me je da sam dana ( tj. da se došlo do mene kao vlasnika auta preko video nadzora i registracije )15.09.2018. U Pevecu ukrao kupaonsku slavinu u vrijednosti cca.700 kn.Situacija je ovakva, ja sam im rekao da nisam otuđio taj predmet iz poslovnice te da sam taj dan kupio tuš i platio ga na blagajni što je sigurno vidljivo na video nadzoru, a oni su rekli da je sve uredu ali da će dati moje podatke njima pa će oni dalje postupati.Ja se sjećam tog dana i bio sam sa majkom,suprugom i djetetom te sam doista i gledao i uzeo tu slavinu misleći je možda kupiti,otvarao sam je i gledao i na kraju pošto mi se nije dalo slagati to u kutiju ostavio na drugom mjestu ali sam u konačnici vratio praznu kutiju na mjesto gdje je bila(budala).E sad sigurno se može vidjeti da ja nisam iznio predmet iz poslovnice i vjerojatno sumnjaju da sam uzeo pošto sam prčko i premještao isti.Zanima me šta bi se dalje moglo desiti?
      Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
  • Napravi novi...