Jump to content

"roditeljska ljubav"


anonimno

Preporučene objave

Otac i majka su vlasnici kuce u kojoj smo prije rata zivjeli brat i ja sa obiteljima.Naime,otac nam je dao na koristenje svakome po polovinu jednog stana od oko 90 m2.Ja sam bila u izbjeglistvu kad se moj brat prosirio u moj dio stana.Kada sam se vratila,otac mi je rekao da su se "oni" tako dogovorili i da ce u tom velikom stanu zivjeti moj brat i zena,a ja sa muzem i dvoje djece mogu da zivim sa njim i majkom u istom stanu.Uzas zajednickog zivota 3 generacije izdrzala sam godinu dana,a onda smo se odselili u podstanare.Pokusavala sam sa ocem i majkom razgovarati da mi daju bilo kakav kutic (supu ili garazu) da sebi i svojoj obitelji priustim mir,no to je po njihovom misljenju bilo "previse"!!! Molim Vas da mi odgovorite imam li ja kao zakonsko dijete IKAKVO pravo na dio imovine kao nuzni smjestaj ili moram cekati dok oni umru (ako ja ne odem prije!!).Sto je sa Zakonom o nasljedivanju cl.106-1! Mislim da moj brat nema nikakav dokumenat o imovini koju trenutno koristi -naravno ni o tome mi nitko ne govori pa ne znam sigurno da li su napravili kakav ugovor! Ne znam sto da radim jer sam dobila otkaz iz stana i ne znam kome da se obratim da bih znala kako da se postavim prema "roditeljima" i "bratu".Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu ti samo reći da ima svakakvih roditelja i da sam na tvom mjestu oslonila bih se na vlastite snage koliko god ti to bilo teško u ovom trenutku. Budući da je to kuća tvojih roditelja a oni su još na životu, koliko znam, moguće je da su s tvojim bratom sačinili Ugovor o doživotnom uzdržavanju. Druga solucija je da još za života podjele imovinu i na taj način omoguće tebi i tvojoj obitelji normalan život. Ne znam kako se svi skupa slažete i da li je moguće jednom normalnom komunikacijom ostvariti ono za čim težite. Puno uspjeha u rješenju problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 godina kasnije...

Pozdrav, imam jedno pitanje da li imam pravo na stečenu imovinu od oca iako majka nije samnom u ddobrim odnosima i živi sa drugim muškarcem u roditeljskoj kući koji ne radi nigdje a ni ona. Otac mi e umro 2001 god i na ostavinskoj se nisam dijelila jer sam jedinica a sad se događa to da su joj prije njen sadašnji dečko i njegova obitelj nego vlastito dijete. Molim odgovor hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,

izjavu koju ste dali u ostavinskom postupku(ako ste je uopce dali) je neopoziva,s tim sto se moze pobijati tuzbom zbog mana volja,npr.prijetnja,zabluda,i sl.,u sto sumnjam da se desilo u vasem slucaju..

Iz mjere opreza,postoji mogucnost da vi uopce niste dali izjavu,jer se fakticki vi niste imali cega prihvatit ni odreci,jer je sva imovina obuhvacena oporukom,naravno imali ste pravo prigovoriti zbog povrijede nuznog dijela.E sad je vrlo bitno vrijeme proglasenja oporuke odnosno pravomocnosti rjesenja o nasljedjivanju.

Članak 84.

Umanjenje raspolaganja oporukom može se zahtijevati u roku od tri godine od proglašenja oporuke, a povrat dara - u roku od tri godine od ostaviteljeve smrti, odnosno od dana pravomoćnosti rješenja o proglašenju ostavitelja umrlim, odnosno o utvrđenju njegove smrti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija