Jump to content

Želim više vremena sa svojim djetetom


Smigl

Preporučene objave

Pokušati ću kratko objasniti situaciju.

 

Rastavljen sam otac 3 godišnjeg djeteta i centra moga svijeta. S majkom nije funkcioniralo i bilo nam je teško i završilo je sve dogovorenim razvodom koji je okončan prije 2 tjedna. S majom i sinom ne živim zadnjih 8 mjeseci i jako mi teško pada ta odvojenost od moga sina. Ostavio sam karijeru i duplo bolje plaćen posao i vratio se u grad u koji se majka preselila kod svoje majke samo da budem blizu sina (ujedno i moj rodni grad). Našao sam stan, imam uredan posao i znam da imam svoje mane i svoje greške ali se trudim učiti i biti bolji otac. Problem je slijedeći: s majkom sam imao korektan odnos i bilo je tu puno komunikacija i zajedničke brige oko djeteta i sve se činilo da će biti najbolje što može biti s obzirom na okolnosti. Majka mi je dopuštala jako često viđanje sina gotovo 5 dana tjedno i to uglavnom u njezinoj kući gdje sam provodio zajedničko vrijeme. S vremenom ga je i počela puštati da ide kod mene u stan i kod moje obitelji. Ja sam u potpunosti posvećen svom djetetu kada je on samnom i on je cijeli moj svijet. Kada je došlo do službenog razvoda na sudu sudac je odredio 2 puta mjesecno od subote 10h do ned 16h. Olako sam potpisao to odluku jer sam vjerovao da imam korektan odnos s majkom i da to neće biti tako.

 

Tjedan dana nakon odluke situacija se u potpunosti mijenja, majka nalazi drugu osobu i prema meni drasticno mijenja ponasanje. Pocinje mi uskracivati vidjanje djeteta s izgovor da nije dobro za moga sina da se toliko veze uz mene i da place svaki dan kada me ne vidi. S punicom sam u jako dobrim odnosima i ona je potvrdila da place zamnom svaku vecer prije spavanja i da stalno pita kada cu doci. Odnos se zaostrava i spao sam na vidjanje po sudskoj odluci. Srce mi se raspada, gasi mu skype na tabletu koji sam mu kupio da mu mogu pozeljeti dobro jutro i laku noc. Placam uredno 1000kn alimentacije, 600kn vrtic plus jos kupujem robu i hranu koliko mi sredstva dopuste od trenutka kada smo se razisli. Majka ne radi, placam vrtic jer smatram da je dobro za njega da se druzi s drugom djecom i da razvija socijalne vještine iako to financijski jako teško podnosim. Nikada ni jednu lošu ni pogrdnu riječ protiv majke nisam rekao, čak ga i potičem da ju sluša, govorim mu svaki puta koliko ga oboje volimo i koliko nam znači. Predlozio sam obiteljskog psihologa da nas usmjeri sto je najbolje za dijete u ovoj situaciji i kako mu mozemo pomoci da sto manje osjeti posljedice razvoda. Kategoricno me odbila i izvrijedjala. Ja sam dogovorio termin sam i idem slijedeći tjedan.

 

Da li imam šanse i što da radim da dobijem više vremena s svojim dijetetom? Mogu ga i voziti u vrtić i pokupiti ga, radim pon-pet 8-16h sve ostalo vrijeme mogu posvetiti sinu. Ako uzmem odvjetnika to ce me jako financijski pogoditi, zelim se boriti i trebam savjet kako početi i kakve su mi uopće šanse. hvala puno na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušati ću kratko objasniti situaciju.

 

otac 3 godišnjeg djeteta i

situacija se u potpunosti mijenja, majka nalazi drugu osobu

 

S punicom sam u jako dobrim odnosima i ona je

 

gasi mu skype na tabletu koji sam mu kupio

 

Placam uredno 1000kn alimentacije, 600kn vrtic plus jos kupujem robu i hranu koliko mi sredstva dopuste od trenutka kada smo se razisli. Majka ne radi, placam vrtic jer smatram da je dobro za njega da se druzi s drugom djecom i da razvija socijalne vještine iako to financijski jako teško podnosim.

 

 

 

Predlozio sam obiteljskog psihologa da nas usmjeri sto je najbolje za dijete u ovoj situaciji i kako mu mozemo pomoci da sto manje osjeti posljedice razvoda. Kategoricno me odbila i izvrijedjala. Ja sam dogovorio termin sam i idem slijedeći tjedan.

 

Da li imam šanse i što da radim da dobijem više vremena s svojim dijetetom?

Mogu ga i voziti u vrtić i pokupiti ga, radim pon-pet 8-16h sve ostalo vrijeme mogu posvetiti sinu.

 

Ako uzmem odvjetnika to ce me jako financijski pogoditi, zelim se boriti i trebam savjet kako početi i kakve su mi uopće šanse. hvala puno na odgovorima.

 

so obzirom na to kakve su vam okolnosti, realno imat sanse za odrzati dobar odnos sa svojim djetetom

 

pri tome ce vam najmanje pomoci nekakv sud ili vanjski autoritet premda sve to morate odraditi jako kvalitetno

 

vama je potreban svjest da ....evo da parafrzaziram: pomozite sebi pa ce vam i sustav pomoci

 

Najprije morate, ovdje nema "milosti" svesti placanje iskljucivo na "alimentaciju"

 

a sve ostalo neka vam bude trgovina

 

odrzavajte dobre odnose sa bivsom punicom i neka vam ona bude agent za vezu

 

za pokretanje postupka izmjene odluke o susretim ce vam trebati osim valjanog razloga i valajni pravni izgovor

 

naviknite se na dualizam, jedno vam je cilj, a drugo su vam sredstva za ostvarenje toga cilja

 

"izgovor" valajn za sud bi bila nekava promjena stanja u odnosu na prijasnju presudu: promjena vrtica, polazak u skolu, gubitak posla majke ili bilo sto sto nije navedeno u presudi makar je i ranij bilo tako ali nije napisano, vi se toga mozete"hvatati" (ili barem pokusati)

 

pri svemu budite jako fini i pristojni i otvoreno kazite da ste prisiljeni radi emocionalne i psiholoske dobrobiti djeteta na sve te postupke

 

cilj vam je pokrenuti postupak i dobiti vise susreta jer vas djete treba a i bolji ste roditelj jer ste sposobni imati posao

jednom kad uljucite "centar" mozete ih pridobiti na svoju stranu da obeshrabre majku u zabranama komuniciranja itd...

Bio sam ja u jako slicnoj situaciji prije 12 godina i meni nije bilo problem skonuti pred vrtic ili "presresti" svoju kcer pa malo popricati s njom.

Reakcija majke je bila grozna, ali ja sam bio lukaviji pa se ili morala suzdrzavati pred raznim ljudima ili bi se svako zlo joj brzo obilo o glavu.

jako je vazno da shvatite da ama bas nikoga nije briga za vase osjecaje kao oca a da naprotiv to i zivcira i gnjavi mnoge unutar sustva i izvan

 

ta vasa bivsa ima potrebu da se distancira od vas kako ne bi utjecali na njezin love life, ne budite u tom djelu neosvjesteni i ne dajte da vam vlastito ponasanje steti.

 

ponekad bivse raziju fix ideju da ce elimirati pravog oca i djete iz prvog braka uvaliti novom partneru, a sve to kako bi ocuvale idealizirnu sliku o sebi: idealan brak i slicne nerealne ideje

 

na vama je da joj ostavite prostor da izgradi nove veze

a vase nove veze nemojte nabijati bivsoj punici na nos da ne bi dosla u pitanje lojalnost prema kceri joj

 

sa tri godine vec se formiro karakter djeteta, i oko toga se vi ne brinite samo gradite odnos i budite cool tata

 

svako placanje preko alimetacije pretvorite u dramu, ali ne u losem smislu nego u PR smislu, malo show, malo komplikacije, malo dokumentiranja, a jako puno novih prilika, prilika za druzenje

izvodite to jako suptilno i ne dajte nikako da vas razotkrije cak niti ako ovo procita :)

 

sto se tice odvjetnika trebate znati sto je moguce, kakve usluge mozete dobiti

odvjetnika placate vi, ali odvjetnik radi za sud, na vas racun naravno

 

postoji jedan relativno uski prostor gdje vi mozete dobiti da odvjetnik radi vise za vas a malkice manje za sud

 

sud od ovjetnika ocekuje da "disciplinira" stranku i najvise voli ako postupci ostanu jako "plitki" i lagani

odvjetnik slabijeg karaktera, ili staroga kova ce vas drzati u neznanju na nacin da ce vam sve reci a necete nista shvatiti

 

jako vam pomaze ako ako imate odvjetnika koji zaista zeli pomoci da budete vise vremena sa djetetom, ali svejeno sav "materjal" za tuzbe cete morati pripremiti sami

 

ovo vam pisem jer vi to svodite na to da vam je tesko platiti, a niste niti porazgovarali sa odvjetnikom koliko bi vi trebali placati u kome vremenu za kvalitetno, borbeno, inventivno zastupanje i da li on ili jos bolje ona! zeli, hoce moze smije ili zna vas zastupati

prema mome iskustvu nekoliko tisuca kuna godisnje vas moze jako daleko odvesti, ako se ne radi o nekom pohlepnom nego razumnim ljudima

 

dobar odvjetnik ce vam kazati da su jako male i nikakve sanse za "pobjedu" a na vama je do prihvatite ali i da shvatite da kroz dobro vodeni rat mozete zaraditi respekt koji granici sa strahopostovanjem, i da vas se protivnici klone

 

vas emotivni stav zrtve oca, sve za djete je los za vas, a nije dobar niti za djete ako mu projicirate teske emocije i teska stanja

 

ne zanostie se da to mozete sakriti od djeteta, jer djeca nisu glupa, morate to rjestii sa sobom

 

umjesto na tugu, napore usmjerite na inventivnost kako da stvarate prilike da vidite djete, kako da polako gradite da to odgovara majci, kako da iskoristite svoje prednosti na najbolji nacin (na primjer vi privredujete a ona tenutrno ne)

zamolite nekoga da vam odvali jedan samar, da se razbudite

i ne brinite, sve ce biti u redu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija