Jump to content

bračna stečevina -žalba županijskom sudu


zmodri11

Preporučene objave

žalbu sam predao prvostepenom sudu za županijski sud. Žalba na prvostepenu presudu. Djeca dužna tužiteljici sa kamatama 700 000 kn ,a također i ja 700 000 kn. i to pod prijetnjom ovrhe u roku od 15 dana. U presudi se uopće ne spominju pravna pravila, ne znam uopče po čemu je donijela takvu presudu (potpuno je nerazumljiva i ne da se ispitati)

U ovoj državi sve je moguće samo treba u tužbi navesti veliku vrijednost spora pa se nađe zainteresiranih za spor. Nevjerovatno je da sud uopče prihvati takvu tužbu usmjerenu protiv imovine malodobne djece koju su nasljedili i koja potječe iz nje, a da tužiteljica sudu nije morala ni jedan jedini dokaz dostaviti sudu da bi na neki način dokazala da ima neke veze sa njihovom imovinom odnosno da je nešto uložila u njihovu ili moju imovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalbu sam predao prvostepenom sudu za županijski sud. Žalba na prvostepenu presudu. Djeca dužna tužiteljici sa kamatama 700 000 kn ,a također i ja 700 000 kn. i to pod prijetnjom ovrhe u roku od 15 dana. U presudi se uopće ne spominju pravna pravila, ne znam uopče po čemu je donijela takvu presudu (potpuno je nerazumljiva i ne da se ispitati)

U ovoj državi sve je moguće samo treba u tužbi navesti veliku vrijednost spora pa se nađe zainteresiranih za spor. Nevjerovatno je da sud uopče prihvati takvu tužbu usmjerenu protiv imovine malodobne djece koju su nasljedili i koja potječe iz nje, a da tužiteljica sudu nije morala ni jedan jedini dokaz dostaviti sudu da bi na neki način dokazala da ima neke veze sa njihovom imovinom odnosno da je nešto uložila u njihovu ili moju imovinu.

 

još se sa time daviš.

zašto ne koristiš uslugu stručne osobe. zašto ne umješaš i Centar za socijalni rad koji su dužni zaštititi interes malodobnog djeteta.

obavjesti ih. djeca imaju pravo na besplatnu pravnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još se sa time daviš.

zašto ne koristiš uslugu stručne osobe. zašto ne umješaš i Centar za socijalni rad koji su dužni zaštititi interes malodobnog djeteta.

obavjesti ih. djeca imaju pravo na besplatnu pravnu pomoć.

 

Potrošio je 350000 kuna na odvjetnike, bezbroj puta se obraćao i CZSS i ministarstvima , čak i predsjednici RH. Na kraju je žalbu za djecu napisao i odvjetnik kojeg je platio CZSS...

Taj slučaj je muljaža na treću potenciju. Presuda je po više osnova teška povreda prava, itd, itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam ni sam koliko sam već puta obavijestio centar za soc. rad. tražio ih da se umješaju u spor, zaštite imovinu djece. Ostali gluhi na sve moje podneske. Čak mi kažu da ne smiju odrediti djeci skrbnika, ne smiju napisati žalbu jer bi ih teretili za nadrilipisarstvo itd. Sud ih ne želi pozvati za svjedoke. Predsjednik centra za soc. rad kaže mi nemamo nikakve ovlasti mi smo samo servis, kod nas je sudstvo takvo ,pravdu ćete moći zatražiti tek na evropskom sudu. Djeca nemaju pravo na besplatnu pravnu pomoć , djecu su po sudu dužni zastupati roditelji i ne mogu tu dužnost odbit. Roditelj nema pravo na besplatnu pravnu pomoć jer mu se gledaju i nekretnine, a na kojima je u ovom slučaju upisan spor pa ih ni ne može prodati i platiti zastupanje. To je sve začaran krug i pritisak kojeg ne može nitko financijski podnijeti. Jednostavno te prisiljavaju da priznaš tražbinu jer te dovedu u ekonomski neizdrživ položaj. Uz ovaj spor ti provedu još neku nepoštenu ovrhu, koju i provedu i koju na kraju i dokažeš da je bila nepoštena, a na općinskom državnom odvjetništvu to obrazlažu problematikom koja se događa i o kojoj su već raspravljali. Naravno iako dobiješ rješenje u svoju korist, ovrha(iako u rješenju piše da se ukida bez obzira na žalbu) ipak se nepostupa po rješenju i nema povrata novca tko zna do kad?

Ako se obratiš uskoku, oni predmet prepuste općinskom drž. odvjetništvu koji vam upute odgovor da je to problematika ili da nema dovoljno elemenata za kazneno djelo ili da je sud odlučio o spisu pa oni ne vide razlog za kazneni progon počinitelja. (uopće ne razmatraju dostavljenu dokumentaciju koju im priložiš niti ne obrazlažu) jednostavno sve dokaze zanemare.

Toliko o pravu na pravično suđenje, jednakosti pred sudovima i suđenju u razumnom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toliko o pravu na pravično suđenje, jednakosti pred sudovima i suđenju u razumnom roku.

 

pokušaj sa ustavnom užbom pred Ustavnim sudom RH po čl.63.

 

Članak 63.

(1) Ustavni sud će pokrenuti postupak po ustavnoj tužbi i prije no što je iscrpljen pravni put, u slučaju kad o pravima i obvezama stranke ili o sumnji ili optužbi zbog kažnjivog djela nije u razumnom roku odlučio sud ili u slučaju kad se osporenim pojedinačnim aktom grubo vrijeđaju ustavna prava, a potpuno je razvidno da bi nepokretanjem ustavnosudskog postupka za podnositelja ustavne tužbe mogle nastati teške i nepopravljive posljedice.

 

očito je da se radi o povredi ustavnih prava a i Konvencijskih prava na mirno uživnje vlasništva iz čl.1. Protokola br.1. uz Konvenciju.

nakon odluke Ustavnog suda možeš do suda u Strazborugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sumnjam i u županijski sud, stekao sam dojam da isti uglavnom potvrđuje rješenja prvostepenog. Pa čak i da vrati spor na prvostepeni opet ni ja ni djeca ne možemo mirno uživati u svom vlasništvu,a da ne govorim opet o velikim izdacima potrebnim za zastupanje.

Hvala za savjet.

 

razlog više da se obratiš Ustavnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ne smiju napisati žalbu jer bi ih teretili za nadrilipisarstvo itd.

 

Ovo je glupost, osim ako su oni vama to mislili naplatiti. A nisu, jer ne smiju.

 

Ravnatelj CSS-a vam dijeli lekcije o tome kako ćete morati u Strasbourg, šta reći na to? Uglavnom, "default otkantavanje" kada se radi o malo ozbiljnijem slučaju, jer se nekome očito ne da raditi njegov posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako bi ih motivirao ili primorao da se uključe. (ponekad mi se čini da su u vezi, kad mi i sama pravnica iz centra za soc. rad. kaže da se čula sa sutkinjom i da su dogovorili da skrbnik ili sl. ne treba djeci, a ne trebaju ih ni za svjedoke. Sve sam skloniji povjerovat u korupciju. Kad izračunam da se je odvjetnik od tužiteljice dogovorio sa njom na postotak od 30% plus dosuđeni troškovi spora to bi do sad bilo cca 750 do 800 000 kn. za 12 ročišta i 12 podnesaka. Lijepa zarada. Dok bi i tužiteljica dobila isto toliko iako nema veze baš nikakve sa nekretninom kako mojom tako ni sa imovinom djece , a tuženi bi završili na cesti .Sud uopće nije briga što je nekretnina djece stečena nasljedstvom kroz dvije generacije (pok. otac moje supruge, pok supruga, djeca) i sad da im to netko otme? a bez i jednog valjanog dokaza . dok za imovinu djece ja posjedujem svu dokumentaciju o nasljeđivanju, račune, odobrenja centra za soc. rad itd. Sutkinja koja vodi spor jednostavno ni ne dozvoli da se takvi dokazi razmatraju, pa čak i oni koje sam prosljedio poštom ignorira. Ja sam svjestan da ljudi koji ovo čitaju teško mogu provjerovati da je ovo sve istina što nam se događa, ali tko ne vjeruje rado ču mu poslat dokumentaciju da se uvjeri u pravdu u ovakvoj pravnoj državi.Ravnatelj centra za soc. rad rekao mi je još nešto što nisam ovdje do sad spomenuo a to je da odvjetnici kod nas (misli na tužiteljičinog i tuženih) djele kune koje dobivaju za zastupanje te da im je interes da sudski spor čim duže traje. Eto to su rječi ravnatelja centra za soc. rad. Osobno ne mislim da se to tako radi, ali vjerujem da ima i takvih iskvarenih odvjetnika , kao što ih ima i u drugim drž. službama.

E sad neka mi netko kaže kako se borit i izborit pravdu kad se nađeš u nečemu ovakvom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ravnatelj centra za soc. rad rekao mi je još nešto što nisam ovdje do sad spomenuo a to je da odvjetnici kod nas (misli na tužiteljičinog i tuženih) djele kune koje dobivaju za zastupanje te da im je interes da sudski spor čim duže traje.

 

Ne svi, ali nažalost taj broj raste.

 

Gledajte, sad ste podnijeli žalbu i treba pričekati da Županijski sud napravi svoj posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koliko ću čekati rješenje Županijskog suda, presuda je donesena u prvom mjesecu, a spis se još nalazi kod sutkinje. Pokušavao sam četiri-pet puta izvršiti uvid u predmet da provjerim što se sve u njemu nalazi (nedostaje li što od dokaza ili sl.) ali nikad nisam uspio, uvijek je sutkinja na godišnjem, bolovanju ili sl. a do spisa se ne može jer je kod nje u sudnici.

Kako je krenulo možda ga ove godine ni ne dostavi županijskom sudu, a županijski bi morao to rješiti u roku od 3 godine? Već se spor vodi 5 godina, a po svemu sudeći djeca će mi postati punoljetna i završiti i fakultete kad se spor završi ,a možda ni onda neće (revizija itd) Problem je i u tome što nam je sva imovina blokirana dok se spor ne završi, a stariji moj sin je postao punoljetan i želi raspolagati svojom imovinom. Budući da ne može morat će za studiranje stanovati u studenskom domu kojeg opet treba plačati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema šanse da to ostane kod nje ovu godinu, presuda je donesena, otpremljena, podnijeli ste žalbu i eventualno možda još teće rok za davanje odgovora na istu protivne strane, pa zato spis nije otpremljen na ŽS.

 

Onda treba pokušati sa požurnicom, tražiti prijam kod Predsjednika suda, ako to ne upali, obavijestite Ministarstvo pravosuđa. Ali, istina jeste da ŽS nije baš ažuran, što doduše ovisi i kamo će vam spis otići te o njegovoj složenosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija