Jump to content

Prva nekretnina i neoslobađanje od plaćanja poreza


panonian

Preporučene objave

Poštovani molim vas za pomoć!

Kako bi rješio svoje stambeno pitanje odlučio sam se isplatiti polusestri njezinu polovicu, a otac je vlasnik druge polovice obiteljske kuće. sestru sam Isplatio putem stambenog kredita tako da sam joj kupio stan a ona meni "darovala" njezinu polovicu. banka je tražila hipoteku na kuću. Ja sam time zaista rješavao moje suprugino i djetetovo stambeno pitanje i nema nikakvih muljanja.

da li mogu biti oslobođen poreza jel kvadratura ne prelazi 60m2.

problem je što je napravljen darovni ugovor a ne kupoprodajni i na kontu toga moja obitelj i ja ne možemo biti oslobođeni poreza na prvu nekretninu, a ona to zaista i je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani molim vas za pomoć!

Kako bi rješio svoje stambeno pitanje odlučio sam se isplatiti polusestri njezinu polovicu, a otac je vlasnik druge polovice obiteljske kuće. sestru sam Isplatio putem stambenog kredita tako da sam joj kupio stan a ona meni "darovala" njezinu polovicu. banka je tražila hipoteku na kuću. Ja sam time zaista rješavao moje suprugino i djetetovo stambeno pitanje i nema nikakvih muljanja.

da li mogu biti oslobođen poreza jel kvadratura ne prelazi 60m2.

problem je što je napravljen darovni ugovor a ne kupoprodajni i na kontu toga moja obitelj i ja ne možemo biti oslobođeni poreza na prvu nekretninu, a ona to zaista i je.

 

od sestre si trebao kupiti njen dio kuće (napraviti kupoprodajni ugovor).

samo za kupovinu prve nekretnine imaš poreznu olakšicu (dar ili nasljedstvo ne) .

 

platio si porez na darovani dio kuće. platio si darovani dio kuće. zar ti nije bilo logično da napraviš kupoprodajni ugovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija