Jump to content

Upućivanje radnika u trgovačko društvo u vlasništvu poslodavca u drugoj državi


Spinn

Preporučene objave

Postavio sam pitanje i u podforumu Upravno pravo, nadam se da nije problem što ga ponavljam u Radnom;

 

ŠT d.O.o. iz Zagreba je osnivač 2 d.O.o.-a u BiH i Srbiji.

ŠT je od poslovnog partnera u Njemačkog dobio ponudu kratkotrajnog povećanja posla za skoro 50%.

Kako se radi o specifičnim poslovima (auto industrija) nove djelatnike ŠT d.O.o. ne može pribaviti u roku koji bi omogućio obavljanje ponuđenog posla.

Ali ŠT d.O.o. ima u svojim društvima u SRB i BiH cca 10 već osposobljenih djelatnika, koji nisu državljani EGP-a pa ne mogu bez radne dozvole raditi u RH (koju nije moguće dobiti u ovom slučaju, još nema ni Odluke o kvoti radnih dozvola ali očekuje se jako mal broj istih), i koje bi onda na 6 mjeseci uputio na radno mjesto u RH te potom vratio u BiH i SRB.

Dakle, pitanje je jeli to u praksi izvedivo, i ako je, koliko vremena traje procedura.

 

Pokušao sam telefonski dobiti odgovor od nekog iz MUP-a, ali svaki put dobijem odgovor da postavim službeni upit, što i jesam, ali kako sam rekao u uvodu, još čekam odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hasko, hvala na brzom odgovoru, ali mislim da se nismo najbolje razumjeli, tj. da ja nisam bio dovoljno precizan.

Pokušavam izbjeći dobivanje radne dozvole (jer je u praksi ju gotovo nemoguće dobiti,pokušali smo), i to na način da se tim državljanima treće države odobri privremeni boravak u RH i to zbog toga što ga njegov poslodavac iz BiH upućuje na rad u svoje povezano društvo u RH.

U Njemačkoj neće raditi, 95% vremena će biti u RH tako da te njemačke partnere nije bilo potrebe ni spominjati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija