Jump to content

Mrtvi i živi suvlasnici


megatonman55

Preporučene objave

Ukratko moj slučaj.Moja obitelj posjeduje nekretninu u kojoj nisu jasni svi suvlasnički odnosi.Naime po katastru postoji više vlasnika(oko 16)od kojih us većina pokojna.S njima(pokojnima) mi je jasno što se treba učiniti sudski međutim uvidom u katastar vidio sam da se rodbina(daljnja koju uopće i ne poznam) pokušala/pokušava preko njihovog pokojnog oca upisati u vlasništvo.Ispitivanjem bliže rodbine saznao da ta daljnja rodbina tj. njihov otac je napustio kuću prije 60-ak godina.Također sam saznao da se njihov otac odrekao svog dijela da bi mogao primati dječji doplatak (oko 1960-ih).Pitanje glasi:da li imaju pravo na svoj dio iako ne koriste nekretninu već 60 i više godina i hoće li biti od koristi podatak o odricanju zbog dječjeg doplatka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko moj slučaj.Moja obitelj posjeduje nekretninu u kojoj nisu jasni svi suvlasnički odnosi.Naime po katastru postoji više vlasnika(oko 16)od kojih us većina pokojna.S njima(pokojnima) mi je jasno što se treba učiniti sudski međutim uvidom u katastar vidio sam da se rodbina(daljnja koju uopće i ne poznam) pokušala/pokušava preko njihovog pokojnog oca upisati u vlasništvo.Ispitivanjem bliže rodbine saznao da ta daljnja rodbina tj. njihov otac je napustio kuću prije 60-ak godina.Također sam saznao da se njihov otac odrekao svog dijela da bi mogao primati dječji doplatak (oko 1960-ih).Pitanje glasi:da li imaju pravo na svoj dio iako ne koriste nekretninu već 60 i više godina i hoće li biti od koristi podatak o odricanju zbog dječjeg doplatka.

 

za utvrđivanje vlasništva bitan ti je vlasnički list iz gruntovnice. traži vlasnički list iz gruntovnice.

u katastru su upisani posjednici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Njihov otac se spominje kao jedan od suvlasnika s recimo mizernim udjelom od 1/48 a po njihovom zahtjevu taj dio ispada 24/120(vjerovatno su preuzeli ne znam kako dijelove od ostalih pokojnika).Sad ispada da imaju više iako se njihov otac odrekao svog dijela radi doplatka i iako su otišli prije 60-ak godina.Po vlasničkom listu moj djed je vlasnik 8/12 a ostatak pripada njegovoj majci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija