Jump to content

Trudnica izvan sustava rada, rodiljna naknada i autorski ugovor


Pinn

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Imam pitanja vezana uz porodiljnu naknadu i status nezaposlene osobe.

Trudnica sam. Nisam nikada bila u radnom odnosu niti prijavljena na burzi. Po onome što iščitavam, ako se i prijavim sad na burzu (mogu li se trudnice uopće prijaviti?), nemam vrijeme potrebno na njoj da bih ostvarila porodiljnu naknadu kao nezaposlena osoba, već ju dobivam kao osoba izvan sustava rada. Je li ta informacija točna?

Zdravstveno sam osigurana kao nezaposlena osoba, otkad su HZZ i HZZO po tom pitanju odvojeni. Trebam li se javiti HZZO-u prije rođenja djeteta ili je dovoljno nakon rođenja i znate li kojom dokumentacijom eventualno dokazujem da sam izvan sustava rada?

 

Do sada sam radila isključivo preko autorskih ugovora, povremeno, te nisam na taj način ostavrivala redovita primanja. Utječe li to na moja prava na rodiljnu naknadu od 1630kn i status osigurane osobe? Trenutno ne radim ni preko autorskih pošto su mi suradnje otkazane radi trudnoće.

 

Smatra li se osoba koja povremeno radi preko autorskih ugovora formalno nezaposlenom?

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija