Jump to content

podjela imovine nakon razvoda


marke

Preporučene objave

Molim savjet,

razvedeni smo tri godine, a još nismo podijelili imovinu...Prije 6 godina kupili smo stan. Za stan smo dali gotovine 50% ( zajedničke ušteđevine), a ostalo na kredit..Kredit je podigla bivša supruga i ona trenutno sama otplaćuje kredit i boravi u tom stanu dok je meni uskratila korištenje stana ( promijenila je brave ) Na uređenje stana smo potrošili još 20000 eura na uređenje prilikom useljenja ( neki su računi sačuvani...posjedujem fotografije prije i poslije uređenja )

Molim savjet kako podijeliti imovinu. Da li imam pravo zatražiti polovicu uloženog obzirom na zastaru, odnosno 50% uloženog pri kupnji i uređenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan je dakle bračna stečevina, ali isto tako i kredit, što se sve dijeli popola, ako se drugačije ne dogovorite.

 

Ako vas stan ne zanima, imate pravo na polovicu plaćenog novca za njega do ovog trenutka.

 

Moj savjet vam je da čim prije podnesete tužbu (ili sklopite sporazum) o utvrđenju i diobi bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada nastupa zastara za ta potraživanja?
opći zastarni rok od 5 godina(čl.225.ZOO)prema kojem bi vaša tražbina zastarjela,međutim u konkretnom slučaju se imaju primjeniti odredbe čl.235.ZOO,prema kojima bi zastarni rok iz čl.225.ZOO počeo teći od dana pravomoćnosti odluke kojom se brak razvodi,što će reći da vaša tražbina nije otišla pod zastaru.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija