Jump to content

Nuzni dio, zivim u inozemstvu


Valeriatana

Preporučene objave

Za skoro jednu godinu umro mi je otac i nemam dobrog odnosa sa njegovu suprugom. Ona mi je rekla da su imali oporuku u kojoj veliki dio nasledjuje suprug preminulog. ja nasledjujem samo nuzni dio i ona ce biti glavni naslednjik. Kakav je postupak kad nemam kontakta sa nikom, trebam ista prijaviti ili kome moram da pitam zbog mog dijela? Opcina gdje je zivio? koliko je nuzni dio u ovom primjeru? Onda u primjeru njezine smrti, tko je naslednjik - ima jednog sina i takodzer bi nasledio nuzni dio ako bi ona umrla prije. Izvinite, hrvatski nije moj jezik.

uređeno: od Valeriatana
Oznake
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakav je postupak kad nemam kontakta sa nikom, trebam ista prijaviti ili kome moram da pitam zbog mog dijela?

nužno je da budete navedeni kao jedna od nasljednika umrlog,ili da saznate vrijeme održavanja ostavinske rasprave kako bi mogli nazočiti istoj.
koliko je nuzni dio u ovom primjeru?
budući da ste Vi i supruga umrlog jedini nasljednici,vaš nužni dio bi iznosio 1/4-inu.
Onda u primjeru njezine smrti, tko je naslednjik - ima jednog sina
upravo taj sin kojeg navodite
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budući da ste Vi i supruga umrlog jedini nasljednici,vaš nužni dio bi iznosio 1/4-inu.upravo taj sin kojeg navodite

Onda ovaj sin koji isto bi dobijo nuzni dio (isto kao ja ako bi supruga preminula prije), dobiti ce sve ostalo - veci dio?

nužno je da budete navedeni kao jedna od nasljednika umrlog,ili da saznate vrijeme održavanja ostavinske rasprave kako bi mogli nazočiti istoj.

 

Kada se drze ove ostavinske rasprave, koliko vrijemena po smrti i gdje pitam kada ce biti?

uređeno: od Matrix
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ovaj sin koji isto bi dobijo nuzni dio (isto kao ja ako bi supruga preminula prije), dobiti ce sve ostalo - veci dio?
ja koliko vidim to nije vaš brat,glede čega nevidim zbog čega se ravnate po njemu.

Naime,Vi nasljeđujete svog oca koji.je za života oporučno raspolagao imovinom u korist svoje supruge,a u slučaju njene smrti nasljednik je u cjelosti njen sin ako nema više djece.

Kada se drze ove ostavinske rasprave, koliko vrijemena po smrti i gdje pitam kada ce biti?

to bi ipak morali provjeriti u mjestu posljednjeg prebivališta vašeg umrlog oca.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija