Jump to content

Udjeli u vlasništvu - državna hipoteka


hpasali

Preporučene objave

Poštovani, molim vas ako neko ima uvid kakav bi mogao biti rezime slijedeće priče:

Moja žena i njen brat smrću oca nasljedili su kuću i okućnicu u Slavoniji i to svaki po 3/8. Preostalih 2/8 u vlasništvu je strine koja je taj dio nasljedila smrću svoga muža (brata oca moje žene). Strina je starija žena i živi u toj kući. Moja žena i njen brat iako joj pomažu nisu zakonski obveznici njezina uzdržavanja. Shodno strininoj nezaposlenosti te neimanja penzije ostvarila je pravo na socijalnu pomoć koju koristi cca 8 godina. Država je zbog toga upisala hipoteku na 2/8 njezina vlasništva i po njezinoj smrti potraživati će nadoknadu sredstava do visine iznosa imovine koju posjeduje. Kako će njezini nasljednici zbog potraživanja države vjerojatno odustati od nasljedstva ostati će država upisana kao 2/8 vlasnik. Moja žena želi prodati bratu svoj dio, no on ne želi više kupiti jer ne zna da li će kuću moći renovirati ili prodati ili što god želi zbog tih državnih 2/8.

Da li ko zna koje su reperkusije po tom pitanju?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija