Jump to content

Zahtjev za ponovno pokretanje postupka


irena0107

Preporučene objave

Mama mi je darovala stan kojem je vlasnik 2/3, a brat je vlasnik 1/3 koju mi je također on darivao. Prema uputi javnog bilježnika ništa nisam nigdje prijavljivala jer mi je to prva nekretnina pa nema poreza i rekao mi je da sve ide automatizmom. Ja sam samo automatizmom dobila Rješenje o ovrsi zbog neplaćanja poreza na promet nekretninama u iznosu od 22.000,00 kn

Naravno da sam u šoku i da su prošli svi rokovi, osim roka za žalbu nad ovrhom koja ne odgađa provođenje iste. Nikad do sada nisam ništa dobila osim tog rješenja o ovrsi.

U poreznoj su mi rekli da napišem zahtjev za ponovno pokretanje postupka, da se barem oslobodim plaćanja poreza nad 2/3 stana jer mi je to dar od mame, a na bratov dio morat ću platiti porez.

Kako da ja to napravim? Molim Vas za pomoć jer imam još samo vikend za podnošenje žalbe.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mama mi je darovala stan kojem je vlasnik 2/3, a brat je vlasnik 1/3 koju mi je također on darivao. Prema uputi javnog bilježnika ništa nisam nigdje prijavljivala jer mi je to prva nekretnina pa nema poreza i rekao mi je da sve ide automatizmom. Ja sam samo automatizmom dobila Rješenje o ovrsi zbog neplaćanja poreza na promet nekretninama u iznosu od 22.000,00 kn

Naravno da sam u šoku i da su prošli svi rokovi, osim roka za žalbu nad ovrhom koja ne odgađa provođenje iste. Nikad do sada nisam ništa dobila osim tog rješenja o ovrsi.

U poreznoj su mi rekli da napišem zahtjev za ponovno pokretanje postupka, da se barem oslobodim plaćanja poreza nad 2/3 stana jer mi je to dar od mame, a na bratov dio morat ću platiti porez.

Kako da ja to napravim? Molim Vas za pomoć jer imam još samo vikend za podnošenje žalbe.

Hvala

 

napiši žalbu ( ako žalbu pošalješ kad žalbeni rok prođe neće biti prihvaćena)

osporavaj rješenje zbog pogrešno i netočno utvrđenog činjeničnog stanja.

priloži vlasnički list stana. pozovi se na darovne ugovore.priloži rodni list.

http://vijestigorila.jutarnji.hr/gorila_vijesti/crna_kronika/hrvatska/primjer_zalbe

(prilagodi ga )

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/12548-Ogledni-primjerak-%C5%BEalbe-pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema uputi javnog bilježnika ništa nisam nigdje prijavljivala

vjerovanja sam da uopće niste razumjeli što vam je javni bilježnik rekao,jer vam dijete nebi reklo da neprijavite ugovor poreznoj,budući da je to obveza makar po stotinu osnova bilo predviđeno vaše oslobađanje od plaćanja poreza,jer samim neprijavljivanjem u roku Vi činite prekršaj,što znači kazna.

Nadalje,ovrha nije samo tek tako pokrenuta a da vam prethodno nije bilo dostavljeno rješenje porezne o utvrđenom porezu,pa ako je isti bio pogrešno utvrđen(u pogledu dara s mamine strane)a jeste,imali ste mogućnost sa uspjehom izjaviti žalbu,no vi ste se aktivirali tek u ovršnom postupku,a to je već problem,budući da se zakonitost rješenja na kojem se temelji ovrha neće ispitivati u ovršnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija