Jump to content

Preplaceno dopunsko osiguranje


yolanda86

Preporučene objave

pozdrav svima

 

imam jedan problemm i mozda mi netko moze pomoci s besplatnim pravnim savjetom

 

Naime, moja majka je s ocem godinama uplacivala dopunsko zdravstveno osiguranje.Tata je umro 2013 g. i mama je nastavila upla'ivati. Obzirom da je njena mirovina bila manja od tatine, naslijedila je njegovu mirovinu koja je svejedno iznosila cca. 1900.00kn. Raspitala se malo i rekli su joj da mora i dalje upla'ivati isti iznos, mislim 70.00kn. Gdje se raspitala, ne pitajte. S kumicama na kavi, na placu ili u zdravstvenom, ne znam.

 

Prosli tjedan je nesto obavljala za zdravstveno i slucajno saznala da ne mora upla'ivati dopunsko jer je njena mirovina premala.

 

Otisla kod sluzbenice koja je napravila papirologiju da ne mora ubuduce pla'ati, na pitanje o povratu nije znala odgovor. Tada je mama otisla kod pravnice koja je u istoj zgradi, pravnice koja je zaposlenik HZZO-o i postavila isto pitanje. Zena joj je odgovorila da se svaka greska pla'a i da je nemoguce da dobije povrat jer nije na vrijeme reagirala. Oni nisu duzni obavjestiti nikoga. Tri godine koje je upla'ivala svaki mjesec uredno po 70.00kn, novac otisao u vjetar.

 

Da li stvarno se tu ne moze nista napraviti? Nije moguce dobiti niti djelomicni povrat novca?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima

 

imam jedan problemm i mozda mi netko moze pomoci s besplatnim pravnim savjetom

 

Naime, moja majka je s ocem godinama uplacivala dopunsko zdravstveno osiguranje.Tata je umro 2013 g. i mama je nastavila upla'ivati. Obzirom da je njena mirovina bila manja od tatine, naslijedila je njegovu mirovinu koja je svejedno iznosila cca. 1900.00kn. Raspitala se malo i rekli su joj da mora i dalje upla'ivati isti iznos, mislim 70.00kn. Gdje se raspitala, ne pitajte. S kumicama na kavi, na placu ili u zdravstvenom, ne znam.

 

Prosli tjedan je nesto obavljala za zdravstveno i slucajno saznala da ne mora upla'ivati dopunsko jer je njena mirovina premala.

 

Otisla kod sluzbenice koja je napravila papirologiju da ne mora ubuduce pla'ati, na pitanje o povratu nije znala odgovor. Tada je mama otisla kod pravnice koja je u istoj zgradi, pravnice koja je zaposlenik HZZO-o i postavila isto pitanje. Zena joj je odgovorila da se svaka greska pla'a i da je nemoguce da dobije povrat jer nije na vrijeme reagirala. Oni nisu duzni obavjestiti nikoga. Tri godine koje je upla'ivala svaki mjesec uredno po 70.00kn, novac otisao u vjetar.

 

Da li stvarno se tu ne moze nista napraviti? Nije moguce dobiti niti djelomicni povrat novca?

 

Hvala

 

kakve veze imaju mirovina i dopunsko zdravstveno osiguranje?

preminula osoba nemože imati zdravstveno osiguranje a time i dopunsko zdravstveno osiguranje.

ako je uplaćivala dopunsko na ime umrle osobe to je činila umrla osoba i nemože ona tražiti povrat uplaćene svote. ugovor o dopunskom nije prekinut iako je korisnik umro. trebali ste HZZO obavjestiti o smrti korisnika dopunskog osiguranja. imaju podatak ali traže da obavjest o prestanku ugovora o dopunskom osiguranju.

dopunsko je plaćano i ugovor je produžavan.

ugovor je ništavan pa možda nasljednici mogu tražit povrat uplaćene svote, ali tek kad sud utvrdi da je ugovor ništavan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona je normalno prijavila tatinu smrt i nije uplacivala na njegovo ime vec na svoje. Problem je sto je ona imala pravo, prije tri godine, na besplatno dopunsko zdravstveno a nije znala i dalje je nastavila uplacivati na svoje ime Normalnu policu. Ona je nasljedila njegovu mirovinu, koja je bila malo veca öd njene i zakljucila da nema pravo na besplatno dopunsko, a imala je. I uplacivala je tri godine svaki mjesec dopunsko, a nije morala. Prosla tjedan je saznala, da i s njegovom mirovinom, ne mora placati dopunsko jer je Manja öd 1900 kn. I sada IMA dopunsko osiguranje besplatno.

Pitanje je da li ona moze dobiti povrat novca, ili bar dio?

Ili je pravnica iz hzzo u pravu kada je rekla da SE svaka glupost placa? Odnosno, u Nasem slucaju i neinformiranost, jer SE nismo informirali na vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija