Jump to content

Pravo plodouživanja


Davor112

Preporučene objave

Mogu li dobiti naknadu ako se proda kuća na kojoj imam pravo plodouživanja?

stanite malo,koliko vidim Vi ste ovlaštenik prava plodouživanja,a vlasnik ima namjeru prodati nekretninu,glede čega vas pitam jel vama u interesu da i dalje izvršavate sadržaj prava služnosti,budući da je nebitno u smislu vašeg prava što bi se nekretnina prodala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stanite malo,koliko vidim Vi ste ovlaštenik prava plodouživanja,a vlasnik ima namjeru prodati nekretninu,glede čega vas pitam jel vama u interesu da i dalje izvršavate sadržaj prava služnosti,budući da je nebitno u smislu vašeg prava što bi se nekretnina prodala.

 

Je, u interesu mi je izvršavati plodouživanje, no, ako bi ovaj vlasnik prodao nekretninu, onda imam li ja pravo ako se odreknem plodouživanja? ili ako se i ne odreknem? Mogu li tad tražiti neku naknadu zbog toga što se vlasnik promjenio, a ja ipak ostao plodouživatelj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li tad tražiti neku naknadu zbog toga što se vlasnik promjenio, a ja ipak ostao plodouživatelj?

 

od bivšeg vlasnika (ili novog ) možeš tražiti plodouživanje na drugoj odgovarajućoj nekretnini. ili možeš i dalje koristiti nekretninu koju koristiš (u cijelosti. za korištenje djela nekretnine novi vlasnik treba tvoju suglasnost/odobrenje).

novi vlasnik nema nikakvih prava osim da plaća račune ako to neće korisnik plodouživatelj).

 

bolje je biti plodouživatelj na nekoj nekretnini(kuća.stan) nego vlasni.

plodouživatelj nekretninu može iznajmiti ili koristiti (cijelu) a vlasnik to mora trpjeti ili može imat posla sa sudom i policijom . spor gubi i ima sam trošak.

 

čini mi se da je prodaja nekretnine sa pravom plodouživanja fiktivan posao da bi se rješilo plodouživatelja i njegova prava.

ko bi kupio nehretninu na kojoj ima samo obveze a nemože je koristiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija