Jump to content

Prekid alimentacije


Mačak55
 Dijeli

Preporučene objave

Kćer 26 god živi i radi u Irskoj a njenoj majci ovrhom stiže svaki mjesec alimentacija (ovrhom se odbija iz moje mirovine ) do kad to? Za tužbu trbeba novac kojeg nemam itd.

 

dok sud ne odluči drugačije.

bez tužbe za prestanak uzdržavanja nema obustave.

troškove plaća stranka koja izgubi spor ( tražite povrat troškova).

ali kći može povući prijedlog za ovrhu (očito neće. odgovara joj da vas pelješi).

kad podnesete tužbu trebala bi povući ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru , ali nije li nešto bilo da poslje navršene 27 god prestaje svaki vid uzdržavanja a ko će kćer pronaći u Irskoj u Dablinu.

 

nemogu ti to nacrtati. ako je sud donio odluku o obvezi uzdržavanja ona traje do opoziva tj. druge odluke suda koja utvrđuje prestanak tog prava.

znači moraš tužbom tražiti prestanak uzdržavanja.

 

sa ovom odlukom suda ste dužni plaćati dok je korisnik živ ili do kraja vašeg života

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru , ali nije li nešto bilo da poslje navršene 27 god prestaje svaki vid uzdržavanja .

 

 

Obaveza prestaje sa navršenom 26. godinom. Ili i prije, ako je kćer napustila ili završila redovito školovanje. Također, ako sama već ima izvor prihoda , alimentacija se može umanjiti.

 

Vidite čl. 290. i 291. :

 

Obiteljski zakon - Zakon.hr

 

 

 

a ko će kćer pronaći u Irskoj u Dablinu

 

Dobit će poziv od suda na poznatu adresu u RH i presudu zbog ogluhe ako se ne odazove.

 

 

 

a njenoj majci ovrhom stiže svaki mjesec alimentacija (ovrhom se odbija iz moje mirovine ) do kad to? Za tužbu trbeba novac kojeg nemam itd.

 

Ako želiš i dalje plaćati, a ti plaćaj.

Imaš pravo potraživati povrat plaćene alimentacije ako je ona prije prekinula školovanje. I sve što si platio nakon navršene 26. godine.

 

Imaš ovrhu na mirovini, i nitko ti neće automatizmom to ukinuti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav...Imam jedan problem...rastavljen sam vec 9 god..imam 2 sina jedan ima 16 god s drugi ce sad u 8 mj napuniti 19 god...stariji mi je lani u 5 mj zavrsio skolu a maturio je ove god u 2 mj..sad zeli jos polozit majstorski ispit ..neznam i zanima me dali je to redovno ili nije ..i do kad sam ja duzan placati njemu alimentaciju...jer bivsa supruga je bila napravila tuzbu da mi povecaju alimentaciju ..placao sam njih dva 1400 kn a sad ih placam 2000 kn..dali ona moze ponovno traziti povisenje alimentacije za mladeg sina kad prestanem placati za starijeg ...hvala vam unaprijed..

 

Ažurirano

 

Jer znam da si obavezan placati do god se skoluje djete ...jer ja dajem djeci i sa strane novaca ...ipak su to moja djeca..ali znam da se mora djete jos 1 god placati ako se dalje ne skoluje i ne nade posao ...a dali se on morao odma upisati u skolu ..ili ne ...jer on se nije nigdje jos upisao a u 8 mj ce napuniti 19 god ..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija