Jump to content

50/50 skrbništvo.


NinaHHH

Preporučene objave

primjetila sam jednu stvar - model skrbništva kakvog imaju sve razvijenije zemlje svijeta (dijete provodi jednako vremena s oba roditelja) u RH je izuzetno rijedak.

 

pa pitanje za sve vas razvedene koji ste imali mogućnosti i uvjete da dijete jedan tjedan bude kod oca, drugi kod majke (na primjer), a niste bili za takvu organizaciju skrbništva - zašto? za vas koji imate takvu organizaciju, na kakvu reakciju Centra ste naišli?

 

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
primjetila sam jednu stvar - model skrbništva kakvog imaju sve razvijenije zemlje svijeta (dijete provodi jednako vremena s oba roditelja) u RH je izuzetno rijedak.

 

pa pitanje za sve vas razvedene koji ste imali mogućnosti i uvjete da dijete jedan tjedan bude kod oca, drugi kod majke (na primjer), a niste bili za takvu organizaciju skrbništva - zašto? za vas koji imate takvu organizaciju, na kakvu reakciju Centra ste naišli?

 

hvala.

 

Skrbništvo je uvijek 50/50 osim ako je neki roditelj k*eten. Djete nije realno da bude po pola vremena kod svakog roditelja, postat će i*iot.

Kod djece u vrtičkoj dobi možda, ako se svi dogovore. Kod djece u predškolskoj dobi teško jer sistem tjedan- tjedan se nije pokazao kao dobrim za dijete ( nema osjećaja sigurnosti pogotovo kod mlađe djece) Za dijete je najbolje svaki drugi vikendi i dva popodneva preko tjedna s ocem. Zna da je kod mame sigurnost. A ako dijete adoloscent onda se pita i dijete, a ono će tamo gdje je mekanije. Pa eto problema u kasnijoj dobi. Zapravo najbolje je da dijete ima normalne roditelje koji se mogu dogovoriti. Sve zavisi kako je prošla rastava i koji su razlozi. Ako se žena zaigrala sa najboljim prijateljem muža, teško se dogovoriti oko ičega.:beee:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Skrbništvo je uvijek 50/50 osim ako je neki roditelj k*eten.

 

To je samo teorija.

U praksi, onaj roditelj koji dobije da djeca žive s njim (majka) ima sva prava, onaj drugi (otac) ima onoliko prava koliko mu daje majka.

Sve drugo je čista fikcija.

 

 

Djete nije realno da bude po pola vremena kod svakog roditelja, postat će i*iot.

Kod djece u vrtičkoj dobi možda, ako se svi dogovore. Kod djece u predškolskoj dobi teško jer sistem tjedan- tjedan se nije pokazao kao dobrim za dijete

 

Teorije da je djetetu bolje s majkom i da ovo djeljeno skrbništvo ne valja razvio je feministički lobby. Uopće ne postoje vjerodostojna istraživanja koja bi potvrdila ove teorije, to je slično kao i u svim dugim domenama - jako puno laži, namještenih jednostranih istraživanja, falsificiranja rezultata i opetovano pozivanje na takva šuplja istraživanja kao ustanovljenu istinu.

 

Evo čitaj, imaš i o zajedničkom skrbništvu poglavlje:

Diskriminacija očeva u postupku razvoda

 

A ovdje imaš o tome kako se falsificiraju istraživanja:

Mit i istina o obiteljskom nasilju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je samo teorija.

U praksi, onaj roditelj koji dobije da djeca žive s njim (majka) ima sva prava, onaj drugi (otac) ima onoliko prava koliko mu daje majka.

Sve drugo je čista fikcija.

 

točno.

 

nema govora o ravnopravnom roditeljstvu jer vaše pravo na ravnopravno roditeljstvo zapravo isključivo ovisi o volji onog roditelja koji s djetetom živi + o tome koliko će vas institucije zaštititi (a neće).

 

zapanjujuće je i to da roditelj koji s djetetom živi često dobije dopuštenje za odlazak u inozemstvo (?!) - čime se viđanja s roditeljem koji s djetetom ne živi svedu na zimske + ljetne praznike. također; kad jedan roditelj dijete može vidjeti samo dva dana tjedno + svaki drugi vikend... povećava se opasnost otuđivanja djeteta. institucije reagirati neće na vrijeme i onda dolazi do ružnih prizora poput ovrhe nad djetetom.

 

za neke roditelje u potpunosti zajedničko fizičko skrbništvo ne funkcionira i to je u redu - ali se mora osigurati barem 35% provedenog vremena s djetetom... dva sata utorkom i četvrtkom + svaki drugi petak i subota jednostavno nisu dovoljni. ma ni približno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve bi to bilo divno i krasno ali u slučaju kad se roditelji mogu dogovrati oko svega i kada dijete nije izloženo razvlačenju malo na jednu malo na drugu stranu a u večini razvoda upravo to se događa. Večina roditelja je nažalost nesposobna staviti dijete i njegove emocije i potrebe ispred svojih. Onda sustav koji ne funkcionira i ni na koji način ne štiti niti dijecu niti roditelje niti im daje prave smjernice....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Upadam ko padobranac ali imam pitanje na istu temu...dakle, u mom slučaju presuda je glasila da je skrbništvo zajedničko, odnosno da djeca provode jednako vreman kod oba roditelja, ali su prijavljena na očevu adresu, zašto? Zato jer otac živi u kući svojih roditelja, a majka je podstanar pa postoji mogućnost selidbe, sto bi djeci produbilo traumu koju već imaju s obzirom na razvod...da ne idem u detalje moram reci da sam jako razočarana jer ispada da je razlog sto nisam posla živjeti kod svojih...nego sam htjela djecu u miru odgajati u njihovom "vlastitom'" domu...ono sto inače prolaze očevi sad prolazim ja kao majka koja je postavila sve moguće temelje za njih...ne znam kome se uopće obratiti, koga pitati da mi pomogne, ništa...da li da pokrenem ponovno postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upadam ko padobranac ali imam pitanje na istu temu...dakle, u mom slučaju presuda je glasila da je skrbništvo zajedničko,...

 

Poštovana, skrbništvo je uvijek zajedničko, dakle i jedan i drugi roditelj su se dužni skrbiti o svom zajedničkom djetetu, bez obzira s kojim roditeljem će dijete živjeti..

Sasvim druga stvar je odluke s kojim od roditelja će dijete nastaviti živjeti nakon razvoda, a koja se donosi u postupku razvoda braka, kao i vrijeme i način kontakata djeteta s roditeljem s kojim ne živi, te obvezu i visinu novčane naknade (naknada za uzdržavanje djeteta-alimentaciju), za roditelja s kojim dijete ne živi...

Tu odluku možete promjeniti u parničnom postupku, podizanjem Tužbe za promjenu prvotne odluke u kojoj ćete detaljno obrazložiti zbog čega tražite promjenu odluke, kao i svoje argumente i, eventualne dokaze, za promjenu odluke, te predložiti donošenje nove odluke po kojoj će dijete dalje živjeti sa Vama, a ocu će se odrediti način i vrijeme druženja sa djetetom..

Temeljem takve, nove, odluke, ako bude donesena, dijete ćete moći prijaviti na svoju adresu..

Inače, ja osobno, sam uspio promjeniti prvotnu odluku s kojim roditeljem će moja djeca živjeti, ali sam imao čvrste argumente i dokaze...sretno..

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upadam ko padobranac ali imam pitanje na istu temu...dakle, u mom slučaju presuda je glasila da je skrbništvo zajedničko, odnosno da djeca provode jednako vreman kod oba roditelja, ali su prijavljena na očevu adresu, zašto? Zato jer otac živi u kući svojih roditelja, a majka je podstanar pa postoji mogućnost selidbe, sto bi djeci produbilo traumu koju već imaju s obzirom na razvod...da ne idem u detalje moram reci da sam jako razočarana jer ispada da je razlog sto nisam posla živjeti kod svojih...nego sam htjela djecu u miru odgajati u njihovom "vlastitom'" domu...

 

Recite - provodite li vi i otac u svemu to dosuđeno zajedničko skrbništvo - dakle djeca provode podjednako vremena sa oba roditelja?

Vaša jedina zamjerka je da su djeca prijavljena kod oca?

 

Osoba u RH ne može imati dva prebivališta. A odluka suda da djeca budu prijavljena na adresi nekretnine koja je u vlasništvu obitelji jednog od roditelja čini se sasvim razumljivom u tom kontekstu.

 

ono sto inače prolaze očevi sad prolazim ja kao majka koja je postavila sve moguće temelje za njih...ne znam kome se uopće obratiti, koga pitati da mi pomogne, ništa...da li da pokrenem ponovno postupak?

 

Koiko puta vas je privela policija, koliko imate lažnih prijava za nasilje u obitelji, nasilje prema djeci... drugi roditelj uskraćuje vam kontakt,, nisze bila u kontaktu sa djecom 6 mjeseci?... itd...

To prolaze očevi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koiko puta vas je privela policija, koliko imate lažnih prijava za nasilje u obitelji, nasilje prema djeci... drugi roditelj uskraćuje vam kontakt,, nisze bila u kontaktu sa djecom 6 mjeseci?... itd...

To prolaze očevi...

 

Poštovani, čestitam Vam na ovim pitanjima i konstataciji, upravo to što ste naveli, nažalost, prolazi veliki broj očeva poslije razvoda braka (nasreću ne i svi), a što se reflektira i na djecu, poglavito ovo da se djetetu uskraćuje kontakt sa roditeljem, neshvaćajući da se time krše i prava djeteta, ali..., ne bih želio više o tome, jer imam vrlo bolno iskustvo... :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo, zahvaljujem se na odgovorima, kad sam rekla da prolazim ono sto očevi prolaze nisam mislila na ovo sto ste naveli, znam da je to vrlo često i zao mi je zbog toga, naravno ukoliko su sve to izmišljotine prema ocu. Na takav način osobno nikad ne bih pokušavala istjerati pravdu, željela sam reci, da me frustrira to, sto znam da sam ja ta koja je apsolutno brine o svemu, a njihov otac koji ima vise novaca od mene je toliko škrt da nije u stanju djeci kupiti najosnovnije stvari i koji traži da ja kupim bilježnice za školu pa da na kraju on plati pola računa, kasni u školu s djetetom, s drugim u vrtić, kad treba platiti engleski za dijete on kaže da nema veze s tim, her joj to ne treba, a drugo upise na kineski jer je to naravno jako vazno Itd. U svemu tome djeca su mirna jer ne znaju da im se tata svaki put kad mama želi razgovarati s njim o bilo čemu na lijep način toliko dere na mene da se iza toga tresem pola sata...budući da su prijavljeni kod njega uzima sebi pravo da dođe po njih u bilo koje vrijeme, da ih vrati kad njemu odgovara Itd. Bila sam na centru čak dva puta da se dogovorimo ispred nekog stručnog jer je to bio jedini način, tamo je naravno bio divan kao i na početku procesa i na kraju se oni pitaju u čemu je problem kad je on tako divan...a ja sjedim i ne vjerujem kako glupa ispadam svaki put...nakon pet dana opet krećemo ispočetka...djeca rastrgana ne znaju koji je dan, idu li kod tate ili kod mame...manje znam...znam samo da nešto moram poduzeti ako želim da djeca ispadnu normalni ljudi...jako su dobri hvala Bogu. Ja imam partnera koji je divan prema njima i oni prema njemu također, živimo skupa, djeci je tu stabilnija okolina, a to znam jer poznajem svoju djecu bolje od ikoga. On ima jednu prijateljicu kaže da nisu zajedno, prihvaćam i da jesu naravno ali nisu, on toliko radi da nema vremena brinuti se o djeci, nego djecu ostavi kod nje...pored svoje mame, tate, moje mame, mog tate i mene koja dođem doma umirem za djecom...a oni spavaju u krevetu sa njegovom prijateljicom, a ja tu ne mogu ništa. Samo mi nemojte reci da je bolje da su s njom nego s ikim gore navedenim. Znaci oni sto sam ja bila do sada, čuvala djecu cijeli dan je sad preuzela prijateljica. Znaci spavaju kod žene koju uopće ne znam tko je...mene to užasava...ja sam nemoćna...posla sam udugo, ali eto, ispričavam se..i ne, ne poštuje dogovor koji imamo radi sto hoće, djeca su u mene kad god ne radim, ali sa mnom , a radim smjene u bolnici kao medicinska sestra..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci spavaju kod žene koju uopće ne znam tko je...mene to užasava...ja sam nemoćna...posla sam udugo, ali eto, ispričavam se..i ne, ne poštuje dogovor koji imamo radi sto hoće, djeca su u mene kad god ne radim, ali sa mnom , a radim smjene u bolnici kao medicinska sestra..

 

Poštovana g-đo, u prethodnom postu sam Vam napisao kako možete promjeniti odluku s kojim od roditelja će dijete živjeti poslije razvoda braka, kod nadležnog suda, suda koji je donio prvotnu odluku, pokrenete parnični postupak u kojem tražite promjenu iste...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam i molim Vas da mi u privatnoj poruci ako možete odgovorite koji su uvjeti da se odluka promijeni

Poštovana g-đo, iz Vaših navoda nije moguće adekvatno odgovoriti na Vaša pitanja, trebalo bi znati više pojedinosti zato ću Vam dati samo određene smjernice...

Kao prvo trebalo bi se imati uvid u osnove donošenje prvotne odluke, te pridržavanja iste od strane Vašeg bivšeg supruga, ali Vam mogu reći da se, kako u važećem Obiteljskom zakonu, tako i u Konvenciji o pravu djeteta, dijete i pravo djeteta stavlja na prvo mjesto, tj. stručne osobe preispituju i sagledavaju sve činjenice koje navedete u Zahtjevu za promjenu roditeljske skrbi, odluke s kojim od roditelja će dijete živjeti, i tek nakon toga se odlučuje da li će se taj Zahtijev i usvojiti.

Bitne činjenice koje se mogu navoditi u Zahtjevu za promjenu odluke su drastično kršenje prava djeteta na način da se roditelj nedovoljno skrbi o zdravlju, odgoju, školovanju, i uopće dobrobiti djeteta, manipulira djecom, priča protiv roditelja s kojima ne žive, kao i protiv, njima, bliskih i dragih osoba, te o ostalim pravima djeteta opisanim u čl. 84. i čl. 86. Obiteljskog zakona,

- Temeljni sadržaji roditeljske skrbi opisani su u čl. 86. st. 1., čl. 91., 92., 93., 94. i čl. 95. istog Zakona.

 

Iz Vašeg navoda:

"...nije u stanju djeci kupiti najosnovnije stvari i koji traži da ja kupim bilježnice za školu pa da na kraju on plati pola računa, kasni u školu s djetetom, s drugim u vrtić, kad treba platiti engleski za dijete on kaže da nema veze s tim, on toliko radi da nema vremena brinuti se o djeci..."

proizlazi da se isti nedovoljno skrbi o pravima djece opisanim u čl. 92. st. 2., čl. 93. st. 2., čl. 94. st. 3..., koji govore da su se roditelji dužni o potrebama djeteta , te im omogućiti redovno školovanje, tj. obrazovanje, kao i čl. 94. st. 5. (Roditelj ne smije prisiljavati dijete na obrazovanje koje nije u skladu s njegovim sposobnostima i sklonostima) "..a drugo upise na kineski jer je to naravno jako vazno..",

 

Iz Vašeg navoda:

"...budući da su prijavljeni kod njega uzima sebi pravo da dođe po njih u bilo koje vrijeme.., .", moglo bi se govoriti o kršenju odrednica čl. 95. st. 1., st. 2. i st. 3., koji govore o pravu ostvarivanja osobnih odnosa djeteta sa roditeljem s kojim ne živi, kao i djetetu bliskih i dragih osoba, mada ne u potpunosti, jer je razvidno, iz Vašeg navoda, da on to ne brani, već da ih odovdi kad to on odluči...

 

Poštovana g-đo, sve ovo ostalo što navodite, Vaša frustracija, život sa drugim koji voli djecu, njegov život sa drugom "sa kojom ne živi" i drugo, je manje bitno, gledaju se samo prava i dobrobit djece, a o čemu odlučuju stručne osobe, (psiholozi, soc. radnici idr.), te se na temelju njihovog mišljenja donosi nova odluka.

 

Neznam koliko sam Vam pomogao, pobrojao sam samo šture i osnovne Zakonske odrednice (i to ne sve), a za nešto detaljnije trebalo bi se detaljnije upoznati sa predmetom, jer ono Vaše "itd..itd..", tj. ono što se krije iza toga, može biti puno značajnije za sami postupak i donošenja odluke od svega što ste pobrojali, zato Vam sugeriram da se javite nekom jačem odvjetniku, koji se bavi Obiteljskim pravom i pravom djece, te da on uđe u svu srž problema, te da Vas adekvatno usmjeri..

Sretno Vama i Vašoj dječici...:palac:

 

Poštovanim moderatorima i Administratoru se ispričavam radi ovako dugog posta

uređeno: od Željac047
ispravak zapaženih gramatičkih grešaka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prije tri godine doslovno prisiljen izaci iz stana u kojem smo bili podstanari.Djeca tada 8 i 4 godine.Nismo bili vjencani,zajedno zivjeli 14 godina.Bivsa je predlozila da sve djecje obveze u mjesecu financiramo 50/50,a da ce djeca biti ovisno o nasim smjenama gdje god oni zele.Inace su djeca od rodenja,a i dan danas borave kod mojih roditelja ako mi oboje radimo,gdje sam se ja vratio da djeci budem sta blize,a i oni su navikli od rodenja kod njih.Kada sam izbacen iz stana,2 mjeseca po 300 eura sam platio bivsoj i djeci stan.Nakon par mjeseci sele u novi stan placam 1500 kn penale za internet i tv jer nece koristiti.Ona pocinje sprijetnjama sudom i alimentacijama,evo tri godine cim nesto nije po njenom,samo napise idemo na sud.2 i po godine mi je trebalo da se oporavim od razvoda.Iz straha da cu vidati djecu malo predlozim da cu placati 1300 kn (40%. moje place).Tri godine niti jedan jedini mjesec nisam preskocio dati pare(na ruke jer je u minusu rekla)skojim bi se pokrile sve njihove obveze skola,vrtic(tada,danas skola za manje djete),oboje treninzi.Sdjecom budem minimalno 25 puta mjesecno.Starije djete ima 24 treninga mjesecno a ja ga vozim izvan grada minimalno 20 puta,te svu opremu vezanu ja financiram.90 posto zadaca ja radim sa njim.Za 2,3 i 4 razred sve do zadnje lipe sam sam financirao knjige za starije djete.Odjeca,obuca,skolski pribor,mobiteli,bonovi,sta god zasluze sve financiram izvan tih 1300.00 kn.Kod mojih ako mi radimo djeca budu mjesecno minimalno 20 nekada i vise puta i rucaju i veceraju.Nikada nisam propustio niti jednu jedinu bitnu stvar u njihovim zivotima.Roditeljima naravno dam u kucu 1000-1300 kn,tata penzioner,mama nema prihoda.Zbog posla u drugom gradu ostatak place moram odvojiti na gorivo 1000-1200 kn mjesecno(firma pokrije mali dio).Ako bivsa radi djeca su zbrinuta(rucak,vecera,zadace,treninzi oboje).Ako ide zbog firme na put 3,5 ili 7 dana djeca zive samnom.Ukratko djeci se nista nije promjenilo nakon razvoda osim sta bivsa i ja nespavamo u istom krevetu.Nakon dvije i pol godine napokon dosao sebi,pokusavam sa bivsom izgraditi kvalitetniji odnos,sta ona smatra da se ja bahatim,zelim njoj pribliziti.Vrijeda me,omalovazava,prijeti sudom,alimentacijom da cu vidjeti ja svoga boga.Ja i dalje pokusavam lijepo,ali neide,nemogu vise.Dok sam sutio jer je znala koliko sam osjetljiv na djecu je guralo.Rekao sam joj da vise necu placati 1300 za to da djeca provode i vise vremena samnom i 90 % obveza ja izvrsavam i vidam ih minimalno 90 % dana u mjesecu.I opet prijetnja ili ces kako i do sada 1300 kn plus sve ostalo mjesecno sta treba ona i ja popola ili sud.Ja sam se nacitao ovdje postova gdje bi se mame odrekle alimentacije da djeca vide tatu,a ja nikada nije djeci nista falilo,toliko ih gidam i sudjelujem u svakoj stavci u njihovim zivotima i netko nakazi u tome problem i zeli uskratiti ucestalost vidanja sa djecom i tatom da bi dobio alimentaciju neznam 2000 kn i navodi da ne zeli da samnom ima komunikaciju jer je pod stresom zbog toga sta zelim da nam se komunikacija zbog djece dovede na visi nivo.A ovo je samo dio sta bi jos zelio da vam napisem.Ja znam da nije niti njoj lako i radi i trudi se i brine isto i djeci,ja je postujem ali da li mi neka zenska osoba koja moli boga za alimentaciju ili da djeca vide tatu,da mi pojasni sta sam ja skrivio.Ako nesto nije jasno pojasnit cu,ali nezelim vise nikakve ucjene i prijetnje preko djece da jednostavno ja zelim sada taj jer ne mogu vise...Oprostite na dugom postu,ali kada neznam sta ciniti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam prije tri godine doslovno prisiljen izaci iz stana u kojem smo bili podstanari.Djeca tada 8 i 4 godine.Nismo bili vjencani,zajedno zivjeli 14 godina.Bivsa je predlozila da sve djecje obveze u mjesecu financiramo 50/50,a da ce djeca biti ovisno o nasim smjenama gdje god oni zele.Inace su djeca od rodenja,a i dan danas borave kod mojih roditelja ako mi oboje radimo,gdje sam se ja vratio da djeci budem sta blize,a i oni su navikli od rodenja kod njih.Kada sam izbacen iz stana,2 mjeseca po 300 eura sam platio bivsoj i djeci stan.Nakon par mjeseci sele u novi stan placam 1500 kn penale za internet i tv jer nece koristiti.Ona pocinje sprijetnjama sudom i alimentacijama,evo tri godine cim nesto nije po njenom,samo napise idemo na sud.2 i po godine mi je trebalo da se oporavim od razvoda.Iz straha da cu vidati djecu malo predlozim da cu placati 1300 kn (40%. moje place).Tri godine niti jedan jedini mjesec nisam preskocio dati pare(na ruke jer je u minusu rekla)skojim bi se pokrile sve njihove obveze skola,vrtic(tada,danas skola za manje djete),oboje treninzi.Sdjecom budem minimalno 25 puta mjesecno.Starije djete ima 24 treninga mjesecno a ja ga vozim izvan grada minimalno 20 puta,te svu opremu vezanu ja financiram.90 posto zadaca ja radim sa njim.Za 2,3 i 4 razred sve do zadnje lipe sam sam financirao knjige za starije djete.Odjeca,obuca,skolski pribor,mobiteli,bonovi,sta god zasluze sve financiram izvan tih 1300.00 kn.Kod mojih ako mi radimo djeca budu mjesecno minimalno 20 nekada i vise puta i rucaju i veceraju.Nikada nisam propustio niti jednu jedinu bitnu stvar u njihovim zivotima.Roditeljima naravno dam u kucu 1000-1300 kn,tata penzioner,mama nema prihoda.Zbog posla u drugom gradu ostatak place moram odvojiti na gorivo 1000-1200 kn mjesecno(firma pokrije mali dio).Ako bivsa radi djeca su zbrinuta(rucak,vecera,zadace,treninzi oboje).Ako ide zbog firme na put 3,5 ili 7 dana djeca zive samnom.Ukratko djeci se nista nije promjenilo nakon razvoda osim sta bivsa i ja nespavamo u istom krevetu.Nakon dvije i pol godine napokon dosao sebi,pokusavam sa bivsom izgraditi kvalitetniji odnos,sta ona smatra da se ja bahatim,zelim njoj pribliziti.Vrijeda me,omalovazava,prijeti sudom,alimentacijom da cu vidjeti ja svoga boga.Ja i dalje pokusavam lijepo,ali neide,nemogu vise.Dok sam sutio jer je znala koliko sam osjetljiv na djecu je guralo.Rekao sam joj da vise necu placati 1300 za to da djeca provode i vise vremena samnom i 90 % obveza ja izvrsavam i vidam ih minimalno 90 % dana u mjesecu.I opet prijetnja ili ces kako i do sada 1300 kn plus sve ostalo mjesecno sta treba ona i ja popola ili sud.Ja sam se nacitao ovdje postova gdje bi se mame odrekle alimentacije da djeca vide tatu,a ja nikada nije djeci nista falilo,toliko ih gidam i sudjelujem u svakoj stavci u njihovim zivotima i netko nakazi u tome problem i zeli uskratiti ucestalost vidanja sa djecom i tatom da bi dobio alimentaciju neznam 2000 kn i navodi da ne zeli da samnom ima komunikaciju jer je pod stresom zbog toga sta zelim da nam se komunikacija zbog djece dovede na visi nivo.A ovo je samo dio sta bi jos zelio da vam napisem.Ja znam da nije niti njoj lako i radi i trudi se i brine isto i djeci,ja je postujem ali da li mi neka zenska osoba koja moli boga za alimentaciju ili da djeca vide tatu,da mi pojasni sta sam ja skrivio.Ako nesto nije jasno pojasnit cu,ali nezelim vise nikakve ucjene i prijetnje preko djece da jednostavno ja zelim sada taj jer ne mogu vise...Oprostite na dugom postu,ali kada neznam sta ciniti....

 

Poštovani, sve lijepo pišete i svaka čast što se toliko brinete o svojoj dječici kao što opisujete..:palac:, ali ako taj Vaš dogovor nije potvrđen odlukom u izvanparničnom ili parničnom postupku, nečim opipljivim, papirnatim, sav taj dogovor je riječ, a riječ je vjetar..., a ona to dobro zna i koristi....

Ako smatrate da Vas ucjenjuje sudom kako bi što više izvukla od Vas, jednostavno joj recite: "Pa nema problema, samo pokreni sudski postupak...", a iskreno, možda bi to i bilo najbolje za Vas, barem bi znali na čemu ste i imali bi nešto opipljivo, "papirnato", čega bi se i ona morala pridržavati, tj. nebi Vas mogla više ucjenjivati, našim riječnikom, svakodnevno Vam zagorčavati život...

Sretno...:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Zeljac047 hvala na komentaru.Jos prije tri godine mi je jedan kolega sa posla rekao da to odmah napravimo sudski.Ja sam bio jako povrijeden i nisam ocekivao da ce mi se to dogoditi u zivotu.Ja sam sto posto obizeljski covjek i jako osjetljiv na djecu.Iz straha da cu vidati djecu kako mi netko drugi odredi sam cinio sve da to toga ne dode.Kako sam naveo meni je trebalo vise od 2 godine da tek malo dodem sebi,mene je taj razvod jako pogodio.I sjecam se da mi je rekao ako necete sada to rijesiti u samom pocetku razvoda za dvije tri godine ces sam to zatraziti,jer ces se ciniti za tu djecu i samo jednom da se sa necim neslozis biti ces u istom rangu kao i netko tko neplaca alimentaciju godinama a isto toliko nevida djecu.I sada mi cesto produ te rijeci kroz glavu da je imao pravo.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Zeljac047 hvala na komentaru.Jos prije tri godine mi je jedan kolega sa posla rekao da to odmah napravimo sudski.Ja sam bio jako povrijeden i nisam ocekivao da ce mi se to dogoditi u zivotu.Ja sam sto posto obizeljski covjek i jako osjetljiv na djecu.Iz straha da cu vidati djecu kako mi netko drugi odredi sam cinio sve da to toga ne dode.Kako sam naveo meni je trebalo vise od 2 godine da tek malo dodem sebi,mene je taj razvod jako pogodio.I sjecam se da mi je rekao ako necete sada to rijesiti u samom pocetku razvoda za dvije tri godine ces sam to zatraziti,jer ces se ciniti za tu djecu i samo jednom da se sa necim neslozis biti ces u istom rangu kao i netko tko neplaca alimentaciju godinama a isto toliko nevida djecu.I sada mi cesto produ te rijeci kroz glavu da je imao pravo.Hvala

Dobro Vam je kolega rekao i na vrijeme, sada ste i sami shvatili, ali nikad nije kasno kad su dječica u pitanju, mislim da je ipak, i za Vas, a i za Vašu djecu bolje da to riješite pravnim putem i da joj izbijete sve argumente "ucjene" iz ruku..

Još jednom sretno Vama i Vašoj dječici...:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Zeljac 047,a naravno i ostali clanovi koji ste procitali moj problem (barem za mene).Nakon nekoliko burnih razgovora preko mobitela,gdje je bivsa se izderala na mene,te rekla da je pustim na miru,naravno da mi nije u cilju da se svadam.Njezna zadnja je bila da ce sve dati na sud i kraj.Sa djecom sam i dalje svaki dan.Skola,trening,igra,sve kao i zadnje tri godine.Komunikacija iskljucivo sms-om,korektno.Procitao sam tu o diskriminaciji oceva,pao u nesvijest umalo,jer znao sam da je tesko izboriti se ocevims za neko pravo,ali ono sta sam procitao me sokiralo.Meni osobno niti nije u cilju da se djeca dodjeljuju jednom roditelju na skrb,a drugom na vidanje.Tri godine je funkcioniralo da su djeca gdje god zele i skim god zele biti ili ovisno o nasim smjenama.Po nekim iskustvima mozda vama svima to izgleda kako nije dobro,ali tri godine je to funkcioniralo savrseno u pogledu nase djece.Doslovno oni su tako zivjeli i prije raskida izvanbracne zajednice,samo smo odlazili u isti krevet.Sin koji je 5. razred od prvog razreda svu zadacu,ucenje,referate,lektire iskljucivo odraduje samnom.Od recimo 23 skolska dana u mjesecu 20 dana ja i on obavljamo sve vezano za skolu.Ne iz razloga da bi ja sada rekao bivsa ne zeli ili nece,nego je tako od prvog razreda gdje je on stekao tu naviku i do dan danas on sam zeli samnom to izvrsavati.I danas u 5. om razredu on mene saceka sa posla da provjerimo zadacu koju je napisao i da prodemo sve knjige i biljeznice zajedno.Cerka koja je 1. razred je godinama to gledala svaki dan te i ona donosi kjige da bi i ona samnom ucila.Nemaju oni jos ni neke zadace ali i ona zeli kao i sa bratom da mi ucimo.Sin je sa 11 godina uspjesan sportas na zupanijskom,regionalnom,a i na drzavnom prvenstvu sa osvojenim srebrom.Ima 6 dana tjedno treninge.Sestu godinu za redom trenira.I sest godina njegov tata (ja) ga na minimalno 20 treninga vozim izvan grada i cekam po dva i po sata i gledam i bodrim i sudjelujem u svemu vezanom za njegov sportski zivot.Vrlo vrlo jako smo povezani i stvorili smo odnos najboljih prijatelja,gdje moj sin zna da je njegov tata svakom kapljom krvi u tijelu.Na jednom takmicenju je izgubio medalju za par stotinki.Deset minuta je stajao uz mene i grlio sam ga i ljubio i razgovarali smo,da bi kasnije dobio sms poruku od bivse da imam bolestan odnos sa sinom od 11 godina da ga grlim i mazim i ljubim pred svima,a djete je samo trazilo utjehu jer mu je medalja izbjegla za sekundu.A takoder mi nabacuje da ja njega tjeram da trenira 6 puta tjedno da bi preko njega nesto dokazao.Inace sa 11 godina ima preko 40 medalja.Proputovao cijelu Hrvatsku,Sloveniju,Italiju.U redovitim razgovorima sa njim on zeli trenirati.Redovito razgovaram sa trenerima koji mi kazu da su rijetki roditelji koji su toliko uz svoje djete.Da nebi pomislili da takav odnos imam samo sa sinom,cerka je jos mala pa nije jos odabrala nesto konkretno.Ali sa svojom princezom imam toliko prisan odnos da ona tvrdi i da svima govori da je ona samo moja i da sam je ja rodio.To mi je jednom negdje isfurala,pa smo se svi smijali do suza.Baba i deda od rodenja oboje djece doslovno skoro svakodnevno u njihovim zivotima.Prvi unuk,prva unuka.Trebam li ista dalje objasnjavati.Ruckovi i vecere a la cart.Iako je deda u penziji i to im je jedini izvor novca plus sta ja dajem 1200 kn nekad vise,unuci imaju sta pozele.Da nebi mislili sta pozele,nego taj odnos njihov,to povjerenje koje djeca imaju u njih,pa moji mama i tata nisu nikada toliko mene mazili i pazili kao i svoje unuke (u lijepom znacenju).Sa djecom imam tako lijep i pun povjerenja i ljubavi odnos da ako se zbog smjena na poslu ili su sa mamom nesto planirali pa se ne vidimo taj dan (rijetko dva dana),da kada se cujemo na mobitel da mi kazu da im falim kao da me nisu vidjeli godinu,a cerka uvijek kaze tata ti si moj i ti si mene rodio,obozavam te,a brat je mamin i ona je njega rodila.Onda sin poludi pa joj se nesto dere sa strane.Evo zasto ovoliko pisem?Jer neznam krace.Zasto me strah suda i czzs ova?Da ne izgubim ovo sta vam pisem.Jer ja ne mogu zamisliti da meni neki sud koji nema pojma o meni,mojoj djeci,o tome kakav mi odnos imamo,da mi odredi da ja vidim djecu na par minuta.Jer za mene dva dana u tjednu i svaki drugi vikend najcesce je par minuta.A zasto je do prijetnji sudom i doslo.Jer sam tri godine svaki ali bas svaki mjesec davao 1300 kn bivsoj,a trosio jos duplo toliko na svoju djecu izvan tog iznosa.Knjige,torbe,rodendani,treninzi,oprema,patike,majice,trenerke,potrebe za skolu,voznja na treninge,mobiteli,bonovi,igrice,putovanja,sve van tog iznosa,i u svemu jos i sudjelovao ako se nesto vezano za djecu placalo pa bi platili ja i bivsa po pola.I kada sam predlozio,ali samo predlozio njezin prijedlog koji je predlozila kada me izbacila iz stana,da placamo sve njihove obveze kroz mjesec 50/50,sada je sud jedino rjesenje.Evo mozda ce te sada svatiti zasto i iz kojeg razloga ja trpim i prijetnje i uvreda(milijun).Jer mi je toliko stalo da ne izgubim stoliko ljubavi i truda i ulaganja odnos sa svojom djecom,da ako je godinama svaki dan obicaj da skupa izvrsavamo skolske obveze da to nece biti moguce vise,da ako je 6 godina djete gledalo svoga tatu da 2 ipo sata je uz njega na obicnom treningu,a o takmicenjima da negovorim.Da niti jedan jedini vazan dogadaj u njihovim zivotima njihov tata nije propustio i da su me uvijek na predstavi ili takmicenju trazili pogledom jer nekada nisam bio siguran da li cu stici zbog posla i uvijek me njihov pogled pronasao jer je tata stigao svaki put.Zato me je strah sudova i czzs ova.Ne da ja nebi placao alimentaciju ili bi bila veca,ionako potrosim cijelu placu na svoju djecu,nego cu izgubiti ono sta je u meni urodeno da sam svaki dan u zivotu svoje djece.Da li ce na to gledati czzs i sud kafa sam procitao onaj tekst o diskriminaciji oceva.Oprostite molim vas svi zbog dugog teksta.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, oprostite, malo ste prebukvalno shvatili to o diskriminacijama očeva, nije sve tako crno kako djeluje i kako izgleda, ali, nažalost, ima dosta toga i sa jedne i sa druge strane...:zao:

Što se tiče Vašeg slučaja, sve to lijepo izgleda, svaka čast, i ja Vam još jednom čestitam na toj brigi oko djece, jer djeca su naša budućnost, ali, kad se sve malo detaljnije razmotri, ispada da su djeca uvijek s Vama, a realno gledajući, možda se majka s time osijeća zapostavljeno, jer i ona je roditelj...:-?

Kako sam Vam i u prethodnim postovima pisao, Vaš dogovor je ostao samo na riječima, nigdje nije evidentiran niti osnažen, a riječ je vjetar, zato bi Vam, moje mišljenje, bilo najbolje da se provede postupak u kojem ćete, ravnopravno, i Vi i majka djece, pred stručnim osobama, iznijeti svoje viđanje stvari i svoje prijedloge, a oni su dužni sve to sagledati i donijeti rješenje što je dalje najbolje za Vašu, zajedničku, djecu...:misli:

:-?..Nemate se čega plašiti, pustite sve ovo o roditeljskoj neravnopravnosti i diskriminaciji, ima toga u dosta slučajeva kada su i očevi, ali i majke stavljene u nejednaki položaj i samim tim "diskriminirani", ali to je od slučaja do slučaja, nemojte se previše bazirati na to...

:cita:..Još nešto poštovani, ako majka želi pokrenuti postupak, Vi je u tome ne možete, a i ne smijete, spriječiti, jer je to njezino pravo, samo si nemojte dozvoliti nikakav verbalni sukob (pozivima, sms porukama isl.), jer Vam to može samo štetiti, a u postupku se, pred stručnim osobama, na kulturan i civilizirani način, dogovorite što je najbolje za Vašu zajedničku djecu, nije isključeno da ostane sve po starom dogovoru, s obzirom na Vaše navode u postovima, ali taj dogovor će onda biti "stavljen na papir" i pravosnažan, a Vi ćete, barem, znati pri čemu ste i neće Vas se više moći na bilo koji način "ucjenjivati"..:no-no:

 

Još jednom želim Vama i Vašoj djeci svaku sreću u životu...:mase1:

uređeno: od Željac047
ispravak pravopisnih pogrešaka
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija