Jump to content

kupljena diploma


Marin Pavlešić

Preporučene objave

Propisana kazna je u rasponu od 6 mjeseci do 5 godina. U slučaju da se radi o prvom kaznenom djelu, uz priznanje i kajanje išla bi uvjetna osuda (ako je riječ isključivo o tom kaznenom djelu krivotvorenja, obzirom spominjete i "kupovanje", pa treba vidjeti ima li i tu moguće kakvog djela).

 

O trošku neću, jer je ionako svaki odvjetnik svijet za sebe.

 

Pretpostavljam da će vam veći problem biti činjenica da, u slučaju osude, prestaje služba u OSRH po sili zakona, obzirom niste ispunjavali uvjete za prijam u istu u trenutku prijma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi zasada bilo to, pošto je podnesena prijava samo za krivotvorenje odnosno u ovom slučaju još nema osnova sumnje da je počinjeno i drugo KD, a hoće li istraživanje krenuti i u tom smjeru, zavisi od obrade predmeta. No, ne vjerujem da će ići dalje zbog problema dokazivanja, a vi se sami nećete "zakopati" dublje.

 

Ako su stvari čiste, moja sugestija je priznanje i kajanje, jer ako je diploma doista "kupljena" (dakle, niste studirali ni diplomirali), onda vam ni najbolji kaznenjak na svijetu neće pomoći. Sve će se svesti na kupovanje vremena i odgodu neizbježnog. Ako s druge strane mislite da DORH neće uspjeti pribaviti dovoljno jake dokaze, onda se isplati boriti, a ishod bude bio upitan.

 

No, svakako da bi bilo dobro angažirati branitelja kada stigne poziv sa DORH-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Molim vas za pomoć. Situacija je slijedeća:

Moj otac je 2007.g. "kupio diplomu" kao prekvalifikaciju sa SSS na KV vozač. Stavila sam navodnike jer u datom trenutku, iako je sumnjao, to nije znao. INaime, radio je tada kao vozač i jedan čovjek mu je rekao da zna nekog tko mu to može riješiti bez da ide na predavanja (jer po cijele dane vozi po cijeloj hrvatskoj i šire) ali da to mora platiti.

E sad, prilikom prijavljivanja na jedan posao prije mjesec dana dobio je rješenje Mup-a da je diploma krivotvorena, i tek tad je postao svjestan svega. Gore spomenuti čovjek koji mu je sve to sredio (dakle, on osobu koja jerealizirala upis u radnu knjižicu i diplomu nikada nije vidio niti ga poznaje, samo posrednika) kao posrednik je umro, i to tek nedavno. Misleći da je tu kraj, jučer mu je došla krim policija u 10 navečer na vrata da se javi u heinzelovu na ispitanje. Danas mu je na ispitivanju rečeno da će biti pokrenuta kaznena prijava zbog krivotvorenaj isprava.

E sad, mene ne zanima raspon kazne (pročitala sam zakon) niti zastara (ne ide mu u prilog) već vas najljepše molim da li mi možete reći svoje mišljenje o navedenom? Može li on doista odgovarati za ovo odnosno, biti kažnjen, kad je jedini svjedok odnosno, posrednik umro, a moj otac doista nije znao da je kupio diplomu (znam da zvuči kretenski i naivno ali stvarno je mislio da time kupuje samo vrijeme provedeno u klupi u kojoj ne može sjediti jer mora raditi)? Hvala vam na odgovoru. Srdačno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li on doista odgovarati za ovo odnosno, biti kažnjen, kad je jedini svjedok odnosno, posrednik umro, a moj otac doista nije znao da je kupio diplomu (znam da zvuči kretenski i naivno ali stvarno je mislio da time kupuje samo vrijeme provedeno u klupi u kojoj ne može sjediti jer mora raditi)?

 

Zapitajte se sami da vam netko ispriča obrazloženje ovakvog postupanja oca - što biste mu rekli na to?

 

Ne da može odgovarati, već i hoće, a problem je upravo u tome što je sada opet prilikom ovog natječaja uporabio krivotvorenu ispravu, a time i ponovno počinio navedeno kazneno djelo. Ovaj koji je to sredio nije bitan trenutno niti vezan za očevo djelo, a sudeći prema detaljima niti će se otkriti, jer nema dokaza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapitajte se sami da vam netko ispriča obrazloženje ovakvog postupanja oca - što biste mu rekli na to?

 

Ne da može odgovarati, već i hoće, a problem je upravo u tome što je sada opet prilikom ovog natječaja uporabio krivotvorenu ispravu, a time i ponovno počinio navedeno kazneno djelo. Ovaj koji je to sredio nije bitan trenutno niti vezan za očevo djelo, a sudeći prema detaljima niti će se otkriti, jer nema dokaza.

 

Hvala vam na misljenju.

Apsolutno ste u pravu u dijelu koji se odnosi na prodavanje price, doista zvuci nevjerojatno! Tata mi ima 40 godina staza, promijenio je dva Poslodavca u tih 40 godina, dobio je otkaz prije godinu dana (placa mu je pala za tristo posto u 2 godine, a onda je postao visak), bio na burzi i prijavio se za radno mjesto na kojem se sat placa 14 kn, a da ironija bude veca, to radno mjesto uopce nije zahtjevalo diplomu vozaca, vec samo sss, a on je poslao i ovaj papir jer nije znao! Znaci, ovdje se ne radi o nikakvoj koristi niti zlouporabi, doista se radi o obicnom malom naivnom covjeku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nađete još koji odgovor bio bi vam zahvalan na istom.

 

slažem se s G-manom, uzmite odvjetnika samo zato jer ga morate imati kad se budete dogovarali o priznanju krivnje i sankciji, ako se odlučite na to. ali neka taj odvjetnik prvo pogleda dokaze koji postoje protiv vas. ako se oni daju dovesti u pitanje, možda se ima smisla boriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija