Jump to content

Troškovi postupka


mikimiki2

Preporučene objave

Molim za pomoć i savjet.

Ja i moja sestra smo nasljedili parnicu kod Općinskog suda koja je bila aktivna do 1995 a od tada do 2014 je bila u mirovanju.

Nekakva revizija je obnovila postupak i dodijelila mu novi broj.

U svakom slučaju mi smo bili tuženici i nakon obavljenih dvaju vještava i više zakazanih ročišta tuženi zahtjev je u potpunosti odbačen,a tužitelj je dužan nama nadokniti troškove.

E sada je tu u pitanju visina troškova.

Pošto je vrijednost predmeta 1992 izražena u HR dinarima (1.000.000,- dinara) sudija je nama dodijelio najnižu vijednost (denominacija 1000 HRD = 1 kuna) spora i srezao nam troškove.

U početku postupka i ja i sestra imali smo zajedničkog odvjetnika i to je trajalo do zadnja dva ročišta kada i sestra uzima svog odjetnika,a meni ostaje ovaj koji nas je zastupao od početka.

Da li je dovolja jedna žalba na visinu troškova,odnosno da je je dovoljno da se samo ja žalim?

Sestri je priznato naknada u iznosu od 500,- kuna + Pdv za zadnja dva ročišta,a njen odvjetnik u razgovoru spominje da pisanje žalbe i tarife koje treba platiti iznose 750,- kuna.

Ukoliko žalba bude odbijena pitamo se da li je to smisleno?

 

HVALAicon9.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija