Jump to content

Regresni zahtjev osporavanje


dczg9

Preporučene objave

Pozdrav.

Prošle sam godine u 9.mjesecu imao prometnu nezgodu koju sam izazvao sudareći se mojim osobnim automobilom u drugo osobno vozilo. Bio sam pod utjecajem alkohola (više od 0.5 promila) čime sam izgubio prava po polici osiguranja za naknadu štete. Jučer, nakon više od 8 mjeseci na adresu mi stiže pismo i regresijski zahtjev od mog osiguranja navodeći štetu od 130 tisuća kuna te me terete da platim makismalan iznos regresa u iznosu nešto manjem od 68 tisuća kuna (12xprosječnih neto plaća koliko i iznosi maksimum).

Budući da se ne slažem s iznosom štete koja je prikazana (130 tisuća kuna :buljoki:) iako se radi o automobilu premium klase s obzirom da je automobilu udaren blatobran, zadnji branik i jedan kotač, na koji način mogu postupiti i osporavati prikazanu štetu? Mogu li tražiti neku određenu dokumentaciju procjene štete, troška popravka automobila ili nešto drugo?

Ne bježim od odgovornosti, spreman sam platiti ali je iznos daleko veći od stvarne štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tom smislu i osporite zahtjev.

 

To i imam u planu, no na koji način?

Koje dokumente zatražiti od osiguravajučeg društva koje me tereti, poput procjene štete, troška popravka, policijskog zapisnika?

Na procjenu štete nisam bio pozvan, je li to u redu s obzirom da je policija obavila očevid na mjestu nezgode?

Traže uplatu u roku od 15 dana, kako se žaliti i odgoditi a da ne pokrenu sudski ovršni postupak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija