Jump to content

svekar i svekrvi su napadnuti u svom stanu a na kraju prijavljeni..lažno..pomoć


armelina

Preporučene objave

Pozdrav svima uz molbu da mi pomognete.Svekar (77 godina) je prilikom izlaska iz velike zgrade rekao dječacima u prolazu da se maknu dalje sa loptom jer lupaju gdje ne bi trebali i to je to..Nakon nekih 2 sata učinilo mu se da je netko ušao u stan i krenuo otvoriti vrata od kuhinje i vidio da je su stanu njegova susjeda (30-tih godina), mama od jednog od ovih dječaka kojima je rekao da se maknu (inače maloljetnici oko 10-12 godina), koja ga je napala jer je kao prijetio njenom malom i sl. i odmah ga zgrabila za vrat pa su mu ispale i naočale. moja svekrva je to vidjela i stala između njih dok je ova ludila..nekako su je izgurali iz stana u šoku..oni su inače stariji ljudi mirne naravi i žao mi je što su ovo doživjeli...bili su u šoku i tek nakon nekih pola sata cca zvali policiju, na što su mu rekli da su već zaprimili poziv druge (druge strane) i da će doći.. i sada..policija ih sasluša (da su napadnuti i sve) i izdaje oboma odmah obavijest o počinjenom prekršaju, naredbu o određivanju mjere opreza-približavanja itd. vezano uz susjedu i zapisnik o alkoholu (naravno 0,00 promila)..nakon 1 dan svekar dobija poziv da dođe u policiju gdje su rekli da je optužen od strane susjede da je udario njenog mldb. sina i da ima plavicu i sl. salušaju ga i to je sve što znamo vezano za taj sluča o izmišljenom napadu na dijete. na moj nagovor odu se isti dan raspitati o njihovom slučaju kada su bili napadnuti u stanu i rečeno im je da mogu pisano tražiti uz biljege da im se omogući preslika pol. spisa, ja napišem dopis i predamo isti dan i rekli su da će u roku nekih 10-15 dana biti im to omogućeno cca..i sada prekjučer dobiju dopis od te policije ( a prošlo je nekih 15-tak dana od našeg traženja dopisom) da je podignut optužni prijedlog pred Prekršajnim sudom i da tamo naprave uvid i ostalo...ja odmah odem na Prekršajni sud..saznam broj spisa (koji je tek dodjeljen), da su okrivljenik susjeda ali kao i moj svekar i svekrva i kažu da se može napraviti uvid u spis kod sutkinje.jučer odem sa svekrvom i svekrom na sud da oni kao stranke naprave uvid a sutkinja kaže da je tek dobila spis i da će biti pozvani..mi kažemo ok ali tražili smo od policije da vidimo kako je uopće zapisano što se dogodilo i sl a ona kaže zašto vam policija nije dala...ne znamo..dajte mi njihov dopis..i onda da primjerak optužnog prijedloga koji onda neće dobiti uz poziv..i sad oni su optuženi za čl. 6 Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira-vrijeđanje i sl. a susjeda za čl.13- tuča, svađa itd...ali u optužnom prijedlogu činjenični opis je napisan samo u verziji susjede da je ona došla do stana, svekar otvorio vrata, grubo je uvukao u stan i počeo tuči, pa ju je tukla i svekrva ....LAŽŽ.SRAMOTNA... Zanima me što se da naparivit da što bezbolnije prođe ova nanesena nepravda..mislila sam poslati dopis preko e-maila MUP-a i žaliti se na propuste u policiji..imam li osnova...i kada možemo pismeno predlagati svjedoke.očitovati se i sl. jer je policija u prijedlogu predložila kao svjedoke njenu mamu i susjedu koje nisu bile prisutne. ..tek po pozivu suda ili i prije.. (p.s. susjeda koja ih je napala navodno hoda trenutno sa policajcem pa je upućena) sve mi je to nekako čudno.. ZAHVALJUJEM OD SRCA. NAMASTE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nije bilo nepristranih svjedoka, policajci su se odlučili za srednje rješenje - prijaviti sve, pa neka sud procijeni tko laže, a tko govori istinu. To što ti apsolutno vjeruješ svojoj obitelji ne znači automatski da oni govore istinu.

 

Možeš se žaliti na policijsko postupanje, čak i mailom na policijsku upravu ili direktno na MUP (imaš mail na njihovim stranicama). To onda ide unutarnjoj kontroli koja inspicira slučaj, ali možemo ti odmah reći kako će to izgledati - postupili su sukladno informacijama koje su prikupili, a nije na njima da poklanjaju vjeru jednoj strani.

 

Što se tiče policijskog izvješća, moguće je dobiti potvrdu koja je izdana u zakonskom roku, a presliku spisa nije moguće dobiti. Tu nema nikakve greške.

 

Što se tiče predlaganja svjedoka i dr. radnji, sve se može napraviti na sudskoj raspravi. Ako sud odluči saslušati predložene svjedoke, odredit će novi termin i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru..i ne vjerujem nego ZNAM da su napadnuti..nego ovdje mi izgleda baš da je policija priklonjena kada je u optužnom prijedlogu napisala opis događaja objašnjenu samo do strane I-okr.-susjede.. otišli su na policiju da vide da li je policija zapisala kako je jer su oni NAPADNUTI u svome stanu u kojem je dotična sama otvorila vrata i ušla (moraš biti lud) ja joj sigurno ne bi mirno stajala kao moj svekar obzirom na nepovredivost doma i sl., no policija je sama rekla...da ih otkanta pa pismeno traže pa su tražili...znam da nemaju pravo na presliku ali imaju pravo na nešto..znači kažete potvrdu ili policijsko izviješće..uglavnom žalit ću se MUP-u preko e-maila pa neka se ..ako ništa trkelje...sami sa sobom.., ako su sami rekli da se preda zahtjev onda su tom zahtjevu trebali i udovoljiti.. ma znam kako to ide.. i tako nema prekršaja iz Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira ako se sve odigralo u stanu koji nije javni prostor i ako je svekar morao poduzeti nužnu obranu od luđakinje (koja obrana ne uključuje grebanje i tuču)...vidjet ćemo. thanks

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opet, jasno je da si na strani svoje obitelji, ali istina je najčešće negdje između.

 

Ako je sukob počeo na hodniku, moguće je da se radi o fiktivnom javnom mjestu, ali i o tome će konačnu odluku donijeti sud.

 

Što se tiče potvrde, shvatio sam da su ju poslali, ali sad čitam da si napisala da su poslali dopis. Trebali su poslati potvrdu, a u njoj bi doslovno pisalo da je dana tog-i-tog ta-i-ta osoba prijavila da ima problema sa susjedom (bio bi naveden i jedan i drugi poziv), a da je kriminalističkim istraživanjem utvrđena osnovana sumnja da su oni počinili tre prekršaje i da je protiv njih podnesen optužni prijedlog prekršajnom sudu. I to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

S obzirom da nije bilo nepristranih svjedoka, policajci su se odlučili za srednje rješenje - prijaviti sve, pa neka sud procijeni tko laže, a tko govori istinu. To što ti apsolutno vjeruješ svojoj obitelji ne znači automatski da oni govore istinu.

 

Zar da povjerujemo da je 77-godišnjak napao iz čista mira ženu u tridesetima na hodniku, i uvukao ju u svoj stan???

Pa dajte ... nemojte.

 

Pa meni se poprilično jasno da se ovdje radi o tome da je gospođa shvatila da je njen ispad ozbiljan kiks, za kaznenu prijavu (upad u tuđi stan, fizički nasrtaj na staru i nemoćnu osobu u njenom domu... uz spoznaju da je i njen sin lagao da ga je dotični ošamario). Pa je gospođa pozvala svog 'partnera' i zato je složena takva prijava.

 

Da je to netko napravio mojim roditeljima, dobili bi svi na ODO kaznene prijave, i dotična zbog napada, i odgovorni u policiji zbog pokušaja prikrivanja kaznenog djela (nakon što bih prije provjerio neke činjenice)

Nakon toga išla bi objava u novinama, uz zamolbu svima koji mogu posvjedočiti bilo čemu u vezi slučaja - pa neka pokušaju dalje zataškavati stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, netko možda hoda s policajcem i odmah će cijela postaja riskirati otkaz da ju spasi... Slažem se da ima svega i svačega, ali molim te.

 

I da, ne vidim ništa čudno u tome da se stari ljudi ponašaju kao idioti, mada smatram da je u velikoj mjeri bilo obostrano (počevši od ranijeg kontakta s djecom).

 

Samo za primjer, kolegu i mene je napao djed od 86 godina. Dojava je bila da je napao susjeda šipkom, a kad smo došli, napao je i nas. A dok smo ga vodili prema autu, njegova žena, malo mlađa, nas je pokušala politi kantom vode. To što su ljudi stari, ne znači da su mirni i dobri.

 

Što se tiče kaznene prijave protiv susjede i policajaca, svakako ju mogu podnijeti, besplatna je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, netko možda hoda s policajcem i odmah će cijela postaja riskirati otkaz da ju spasi... Slažem se da ima svega i svačega, ali molim te.

 

Činjenica da postoji izrazita sklonost da se očiti i lako rješivi slučajevi 'zamagle'. I to ne tek neki trivijalni, jer ovaj navedeni baš i nije trivijalan.

Dvoje starijih ljudi proživljava praktično teror - prvo im klinci nabijaju loptu u zid stana, a onda im ova upadne u stan, fizički ih napadne - i sad će još oni biti krivi?

A za što?

 

 

I da, ne vidim ništa čudno u tome da se stari ljudi ponašaju kao idioti,

Naravno da ima i takvih, to nitko ne sopri. Ali da je netko meni pokušao prodati priču da su moj sada pokojni otac i mati tako nešto napravili, znao bih odmah da laže koliko je dug. A čini se da isto misli i postavljačica teme.

 

 

Samo za primjer, kolegu i mene je napao djed od 86 godina. Dojava je bila da je napao susjeda šipkom, a kad smo došli, napao je i nas. A dok smo ga vodili prema autu, njegova žena, malo mlađa, nas je pokušala politi kantom vode. To što su ljudi stari, ne znači da su mirni i dobri.

 

Sve ok, naravno da ima svakakvih šašavih ljudi. Ali recimo u tom slučaju će deseci ljudi znati da su ti starci šašavi, a za moje bi dvjesto ljudi zajamčilo da nema šanse da su se tako ponašali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica da postoji izrazita sklonost da se očiti i lako rješivi slučajevi 'zamagle'.

 

Jest da ima svega, ali ogromna većina slučajeva se radi kako treba, tako da ne bih rekao da postoji izrazita sklonost (naravno, i jedan je previše).

 

 

Što se tiče ostalog, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali najteže je biti objektivan kad se radi o nekom bliskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok.hvala na odgovorima i različitim mišljenjima..to sam htjela i čuti i dobiti koji savjet..iako svakodnevno surađujem kroz posao sa policijom..(ne i ovom baš postajom)..nisam imala prilike osobno prolaziti kroz nešto slično i doslovno nemam pojma oko prekršaja, postupka pred sudom i sl. pa sam htjela tu pitati za savjet a da ne koristim poznanstva..baš nikakva..Slažem se sa felixxom kad kaže da nema šanse da bi njegovi pok. otac i mati nešto slično napravili jer nema šanse da bi i moj svekar i svekrva to napravili jer su doslovno GLUPO PREDOBRI za svih..njima da netko opali šamar oni bi samo se zbunjeno okrenuli koliko su glupo predobri i takva je situacija..poznajem ih 14 godina..zato me i srce boli što se takvima desila ova nepravda..oni nam nisu ni isti dan javili kada se to desilo da se ne brinemo..htjela sam na Opć.drž.odvjetništvo ići sa njima da podnesu kaznenu prijavu za napad i sl. ali su GLUPI jer kao neće da se zamjeraju nikome i da rade frku oko toga i eto što se desilo..sada osim ovog prekršajnog moj svekar ima i postupak za fizički napad na dijete što će vjerojatno ići kazneno preko Opć.drž.odvj. A da policija koristi rupe i rupice u svom poslu.. na ovaj ili onaj način..znam osobno..tako da ne mislim da će cijela postaja riskirati otkaz..dosta je da jedna/prvi posrednik dotičnoj da naputke i tako predstavi onima s kojima radi i da se to onda upakira drugačije...ali nabasali su (neznajući) na ne dva nemoćna starca nego na mene i sada ću ipak ja uzeti stvari u svoje ruke..definitivno.od kaznenih prijava nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu do pritužbi na propuste policije...Vama hvala na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija