Jump to content

Smetanje posjeda od nn osobe


natasa 77

Preporučene objave

Može li mi neko pomoći u vezi postupka kod smetanja posjeda. Vlasnik sam 1/1 placa, i nekom mi je, ne znam ko, istresao na plac 3x4 m2 betona na parcelu. Obratila sam se u komunalnu inspekciju, oni kažu da to nije njihova nadležnost. Obratila sam se policiji, i oni su rekli da nije njihova nadležnost. Ne znam šta da radim. Ne mogu podnijeti tužbu, kad ne znam ko je to istresao. Možete li mi pomoći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li mi neko pomoći u vezi postupka kod smetanja posjeda.Vlasnik sam 1/1 placa, i nekom mi je, ne znam ko, istresao na plac 3x4 m2 betona na parcelu.

Ne radi se o smetanju posjeda, nego o ilegalnom odlaganju građevinskog otpada.

 

 

Obratila sam se u komunalnu inspekciju, oni kažu da to nije njihova nadležnost. Obratila sam se policiji, i oni su rekli da nije njihova nadležnost. Ne znam šta da radim.

 

Prijavite ilegalno odlaganje otpada pisanim putem (urudžbirajte dopis) i tražite odgovor. I policija i komunalni redar su nadležni.

Druga je priča što mogu učiniti.

 

 

Ne mogu podnijeti tužbu, kad ne znam ko je to istresao.

 

To vam je istresao netko tko negdje u blizini nešto ruši i gradi. Nije to dovezao izdaleka. Raspitajte se o tome, istražite malo sami.

Nije isključeno da je to netko greškom istovario na krivu parcelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok Felix,smeta li to posjed ili ne.

 

Ne radi se o tome smeta li posjed ili ne (naravno da smeta).

Nego se radi o tome da uz takvu kvalifikaciju djela koje ispada minorno i nedefinirano ni komunalni ni policija 'nemaju što raditi'.

 

Natasa vrlo vjerojatno nije sama došla na tu kvalifikaciju, nego su ju tako uputili upravo u policiji i komunalnom redarstvu - da ne bi morali raditi svoj posao.

Posao za koji su plaćeni !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o tome smeta liposjed ili ne (naravno da smeta).Nego se radi o tome da uz takvu kvalifikaciju djelakoje ispada minorno i nedefinirano ni komunalnini policija 'nemaju što raditi'.
ok Felix,samo da korisnik nebi pogrešno shvatio kako nemože ići sa posjedovnom tužbom.

Valja istaknuti da isti može neovisno od posjedovne zaštite uporedno poduzeti i radnje koje ste savjetovali,jer je svrha tužbe radi smetanje posjeda između ostalog i zabrana svakog budućeg istog ili sličnog smetanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam svima na savjetima.

Podnijela sam ja odmah nakon saznanja pismeni zahtjev komunalnoj inspekciji, međutim oni su me obavijestili da nisu saznali ko je "ilegalno odložio građevisnki otpad":namiguje:. Policiju sam obavijestila usmeno. Sad znam da je to bila greška.

Danas sam pismeno obavijestila i policiju i priložila sam slike.

Susjeda mi je rekla da je vidjela da su sa obližnje parcele (gdje se gradi zgrada) radnici donosili otpad na moju parcelu, ali kaže da neće da ima problema sa vlasnikom i da mi je to rekla u povjerenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Susjeda mi je rekla da je vidjela da su sa obližnje parcele (gdje se gradi zgrada) radnici donosili otpad na moju parcelu, ali kaže da neće da ima problema sa vlasnikom i da mi je to rekla u povjerenju.

 

Da su to meni napravili otišao do odgovorne osobe na gradilištu ('šefa' gradiišta, tko god da to jest) i rekao mu da imam svjedoke da su oni to istresli. Uostalom, nije baš tako teško utvrditi da je taj građevinski otpad sličan onomu što su oni rušili.

Neka šef navede jesu li to 'istresli' njegovi radnici , ili neka navede ime prevoznika koji je to 'iskipao'. Ako ne želi surađivati, zovem investitora, nadzornoga, prijavljujem građevinskoj inspekciji, kazne su da se smrzneš...

Ili neka to sami uklone ili ako se radilo o plaćenom 'kooperantu' neka ga imenuju ...

 

Jeste li policiji u prijavi naveli na koga sumnjate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija nije nadležna nego komunalni redar.

 

Da je netko to iskipao na zelenu površinu pored Sveučilišne knjižnice u Zagrebu - bi li policija zajedno sa drugima tražila tko je to iskipao ili ne bi?

 

Problem je sa mnogim našim službama općenito što su naslijedile poprilično mentaliteta iz bivšeg režima.

Ako je nešto napravljeno 'protiv države' (režima), onda se žustro reagira, ali ako je oštećena privatna osoba - "ma tko te *ebe, tuži ga sam za nešto" - i traži pravicu po bespućima našeg pravosuđa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnici su komunalnom redaru rekli da su samo "istresali smeće". Komunalni im je rekao da odnesu smeće. Oni su isto spalili na mojoj parceli,

 

I kako je komunalni redar na to reagirao?

 

a komunalni me obavijestio da nije saznao ko je istresao beton.

 

Ja bi mu poručio da se ne pravi bedast nego da ovima na gradilištu naloži da uklone beton. Sada kad su radnici priznali da su odlagali smeće, on ima krivca i neka radi svoj posao. U protivnom ga možete prijaviti lokalnoj upravi za koju radi, a možete i cijeli slučaj prijaviti nadležnoj službi u županijskoj upravi. Neka razmisli isplati li mu se odraditi posao ili se pravdati od sumnji da su ga podmitili da tolerira odlaganje otpada.

 

Jeste li otišli do rukovoditelja gradilišta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je sa mnogim našim službama općenito što su naslijedile poprilično mentaliteta iz bivšeg režima.

Ako je nešto napravljeno 'protiv države' (režima), onda se žustro reagira, ali ako je oštećena privatna ooba - "ma tko te *ebe, tuži ga sam za nešto" - i traži pravicu po bespućima našeg pravosuđa.

 

Iako se dobrim dijelom slažem s tobom, vrijedi i obrnuto - problem je i dalje sa mnogim našim ljudima što misle da je policija nadležna za apsolutno sve i da druge službe ne postoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako se dobrim dijelom slažem s tobom, vrijedi i obrnuto - problem je i dalje sa mnogim našim ljudima što misle da je policija nadležna za apsolutno sve i da druge službe ne postoje.

 

Policija je po nekoj logici prva 'služba' koju će građanin zvati, jer prosječni građanin i ne mora u datom trenutku znati tko bi trebao ili ne biti nadležan. Problem je što bi taj isti građanin trebao već na toj prvoj instanci (bila to policija ili netko drugi) kojoj se obratio dobiti potpunu informaciju kome se točno treba obratiti.

U praksi, odgovor je najčešće - to nije naš posao' , ili 'mi tu ne možemo ništa'.

Zato i jest preporučljivo da građanin ovakve prijave radi urudžbiranjem dopisa, i da u dopisu napiše da ako dotična služba nije nadležna da traži točnu uputu kome se i na koji način mora obratiti.

 

Evo, nisam detaljno čitao izvješće pučke pravobraniteljice, ali drago mi je da je odbačeno. I nadam se da će i izvješća drugih pravobraniteljica biti odbačena.

 

Vrijeme je da se konačno ovakvi stvarni problemi svih građana počnu jednako ozbiljno tretirati, a ne da su neki problemi nekih 'specijalnih' građana svetinja, dok se drugi važni problemi uglavnom guraju pod tepih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija