Jump to content

Otvaranje d.o.o. uz Paušalni obrt


Milacic

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Imam pitanje vezano za otvaranje trgovačkog društva (d.O.o.) uz postojeći obrt (paušalac).

 

Zanima me sljedeće...

Ako sam direktor u d.O.o. te polovični vlasnik, dali je moguće da zadržim paušalni obrt, ako nisam zaposlen u d.O.o.?

Neznam dali je uopće to moguće? Jer sam čuo puno puta da direktor ne mora biti zaposlen u d.O.o. tj. da si ne mora isplaćivati niti doprinose niti plaću, odnosno da d.O.o. nemora imati niti jednu zaposlenu osobu?

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Točno,,vlasnik firme i direktor koji nije u radnom odnosu u toj firmi,,diredtor je -funkcija- i vlasnik obrta u kojem prima plaču , je jedino i moguče,

u firmi ste vlasnik i direktor,,plaču ne primate,i ne pravite rashod firmi,,vaša je oporezovana dobit firme na kraju poslovne godine,

a,i kad bi htjeli, da se zaposlite u firmikao direktor,morali bi zatvoriti obrt,ili ga prenijeti na neku osobu,,jer - radna knjižica je u firmi u kojoj radite,ne može biti na 2 radna mjesta,

znači, ispravno ste shvatili i tako i napravite ,

 

poz, frenki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija