Jump to content

OVRHA - prisilno iseljavanje


ZAKS

Preporučene objave

Kupac je na Općinskom građanskom sudu u Zagrebu kupio nekretninu putem ovrhe pri čemu je dobio nepravomoćno rješenje o kupnji. Ovršenica je na to uložila žalbu unutar 8 dana od dana kupnje. Žalba je odbijena na Županijskom sudu u Zagrebu i tim datumom rješenje o kupnji postalo je pavomoćno. Zaključak o predaji stana Općinski sud je donio 5 mjeseci nakon toga.Ovršenica je nakon 20 dana od dana primitka zaključka o predaji stana, osobno predala ključeve od stana sudu.

Kupac je iste preuzeo 2 dana nakon toga, potpisao je izjavu da preuzima ključeve od stana ispred dva svjedoka (sudac i zapisničarka) i otišao do stana, ali ključevi nisu odgovarajući. Ovršenik odbija surađivati sa kupcem i sve rješava isključivo putem suda.

Kupac se bavi mišlju o provaljivanju vrata od stana i promjeni cijele brave, jer sud ionako ne zna da li su ključevi bili ispravni ili ne. Jedino čega se pribojava kupac je to da se u stanu nalaze osobne stvari ovršenice, možda i njezini vlastiti dokumenti, pa da li kupac može snositi kakve posljedice zbog toga? Da li ovršenica može pokretati sudski postupak zbog otuđivanja njezinih osobnih stvari? Ili kupac nakon prisilnog ulaska u stan jednostavno može spakirati sve njezine stvari, locirati ih na neutralni teren (izvan stana) i time okončati cijelu priču i agoniju?

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovršenica je nakon 20 dana od dana primitka zaključka o predaji stana, osobno predala ključeve od stana sudu.

Kupac je iste preuzeo 2 dana nakon toga, potpisao je izjavu da preuzima ključeve od stana ispred dva svjedoka (sudac i zapisničarka) i otišao do stana, ali ključevi nisu odgovarajući. Ovršenik odbija surađivati sa kupcem i sve rješava isključivo putem suda.

 

I vlasnika stana (kupca) je krivi ključ zadržao da nakon svega uđe u svoj stan???!

Zašto vlasnik uopće kontaktira sa bivšim vlasnikom nakon što je isti predao ključ od stana?

 

Ja bi bez pardona probušio cilindar , a naravno da ću kao novi vlasnik ionako promijeniti bravu.

Ako netko pita - da , ključ je 'štekao',ali ionako smo promijenili bravu...

 

 

 

Jedino čega se pribojava kupac je to da se u stanu nalaze osobne stvari ovršenice, možda i njezini vlastiti dokumenti, pa da li kupac može snositi kakve posljedice zbog toga? Da li ovršenica može pokretati sudski postupak zbog otuđivanja njezinih osobnih stvari?

 

Imala je priliku iseliti stvari.Ako ih je ostavila, i prilikom predaje ključa nije ništa izjavila o tome, može se zaključiti da je te stvari ostavila.

 

Savjetovao bih vam da prilikom ulaska u stan sve snimite kamerom /gadgetom, i da imate više svjedoka - tek tako da baš ne ispadne da je unutra bio vrijedni antikni namještaj i umjetnine.

 

Vjerojatnije je da su počupali i radijatore i utičnice i sve devastirali... pa neka ostane evidentirano.

 

Ili kupac nakon prisilnog ulaska u stan

Kakav 'prisilni' ulazak?

VLASNIK ulazi u SVOJ stan - nakon što je bivši vlasnik iskoristio sve zakonske mogućnosti osporavanja transakcije i nakon što je na sudu predao ključ od stana.

 

 

jednostavno može spakirati sve njezine stvari, locirati ih na neutralni teren (izvan stana) i time okončati cijelu priču i agoniju?

 

Ako ima kakvih vrijednijih stvari, opcija je da iznajmite kakvu garažu na dva-tri mjeseca negdje u blizini i stvari sklonite tamo, ili da ih odvezete bivšoj vlasnici ako ona tako želi.

 

 

 

Je li ovršenica još uvijek u stanu?

 

Ako sam dobro shvatio - nije... ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam, ali pretpostavljam da je, jer zašto bi ostavljala krive ključeve na sudu?!?

ne znam ni sam što učiniti, tako da svaki dobar i koristan savjet je dobrodošao. Da se obratim banci od koje sam kupio stan? Hoće li mi oni moći pomoći?

Ako provalim u stan kad ona nije u njemu (kad bude na poslu) i u tom vremenu eliminiram njezine osobne stvari iz stana, može li ona nakon toga pokretati kakav postupak protiv mene? Toga me najviše strah, ne da mi se po sudovima razvlačiti godinama zbog toga.

Inače, ona je po novom ovršnom zakonu imala pravo u roku 8 dana od primitka zaključka o predaji podnijeti zahtjev da bude podstanar u tom stanu i da mi plaća najamninu, ali to nije učinila, nego je nakon 20 dana poslala krive ključeve na sud.

Zato sam sad zbog svega zbunjen, što učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. Da se obratim banci od koje sam kupio stan? Hoće li mi oni moći pomoći?

oni su svoj problem riješili,sad je tvoj......pretpostavljam da je razlog kupovine stana bio što je jeftiniji zbog ovrhe...ali je zato ova cijena....sad jedino policijom izbacivati "vlasnicu"...što nije uopče ugodno....osobno nikad ne bi kupovao ovršene stvari bez suglasnosti ovršenika.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, to sam nekako i mogao pretpostaviti i očekivati da se banka neće više u ništa petljati.

 

Ažurirano

 

al evo, ajmo pretpostaviti da je ovršenica u stanu, krive ključeve je ostavila na sudu, ja ih preuzeo, "otključao" stan, promijenio bravu i izbacio njezine osobne stvari, dokumente iz stana. namještaj je ostao. ona dolazi i ne može ući u stan, zove policiju. ima li pravo policija uopće ulaziti u stan bez sudskog naloga?!? i da li ona ima ikakve pravne osnove tužiti me za išta? jer, ja imam vlasnički list, vlasnik sam stana već pola godine, primila je zaključak o predaji prije mjesec dana, nije podnijela zahtjev da želi ostati u stanu i plaćati najamninu i predala je "ključeve" od stana sudu.

eto, ukratko, to je moja nekakva vizija, ima li ona bilo kakve osnove da me tuži za nešto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

d zove policiju. ima li pravo policija uopće ulaziti u stan bez sudskog naloga?!?

a imaš li ti pravo bez sudskog naloga?.....ovo što si ti zamislio je da si ti oduvijek vlasnik,pa netko ušao bezveze u stan i ti ne možeš unutra......ovdje se radi da si ti kupio nečiji stan koji je banka prodala u ovršnom postupku....i vlasništvo je tvoje,osoba mora izaći itd...ali neće da izađe...mislim da je sad slijedeći tvoj postupak da ideš na prisilnu deložaciju preko institucija,a ne ti osobno.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, to sam nekako i mogao pretpostaviti i očekivati da se banka neće više u ništa petljati.

 

u komunalnim poduzećima provjeri dali je isključena struja,voda , plin.

ako nije traži isključenje. pismeno ih obavjesti da si novi vlasnik stana i na živiš u stanu.

za dugove mogu teretuti vlasnika stana ako ih ne plaća korisnik.

 

banka je bila samo ovrhovoditelj i pokrenula ovrhu. stan si kupio na dražbi u sudu. imaš ovršnu ispravu pa traži ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam, ali pretpostavljam da je, jer zašto bi ostavljala krive ključeve na sudu?!?

 

Otkud da mi znamo zašto je dostavila krive ključeve?

 

Treba provjeriti kod susjeda i predstavnika stanara živi li ona u stanu ili ne.

Plaćaju li se režije (vjerojatno ne).

I susjedi (koji su suvlasnici) sigurno žele da se sve to razriješi - možda bi bili skloni svjedočiti da ona ne živi u stanu, ako ne živi a vadi se na to.

 

 

 

Da se obratim banci od koje sam kupio stan? Hoće li mi oni moći pomoći?

kada si kupovao stan, jesu li u banci rekli da je stan 'slobodan od osoba i stvari?

Nije ti nitko dao upute na što moraš paziti?

 

Ako provalim u stan kad ona nije u njemu (kad bude na poslu) ...

Ako ona i dalje tu živi, zaboravi.

 

Inače, ona je po novom ovršnom zakonu imala pravo u roku 8 dana od primitka zaključka o predaji podnijeti zahtjev da bude podstanar u tom stanu i da mi plaća najamninu, ali to nije učinila, nego je nakon 20 dana poslala krive ključeve na sud.

Zato sam sad zbog svega zbunjen, što učiniti?

 

Pa to i mene buni - dotična nije baš pravno neuka, da je htjela ostati u stanu mogla je tako učiniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz krive ključeve, ovršenica je podnijela i pismenu izjavu sudu u kojoj navodi da je stan slobodan od stvari i osoba. IZjavu je potpisala ona i njezina odvjetnica. Da li to možda igra kakvu ulogu za kupca, tj. novog vlasnika stana da svojevoljno prisilno uđe u stan ili da ipak sve radi uz prisutnost policije i sudskog naloga?

 

Ažurirano

 

i da li će ovršenica snositi kakve posljedice zbog takvog postupka jer sa mog stajališta ona ipak krši zakon i izigrava pravosuđe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz krive ključeve, ovršenica je podnijela i pismenu izjavu sudu u kojoj navodi da je stan slobodan od stvari i osoba. IZjavu je potpisala ona i njezina odvjetnica. Da li to možda igra kakvu ulogu za kupca, tj. novog vlasnika stana da svojevoljno prisilno uđe u stan ili da ipak sve radi uz prisutnost policije i sudskog naloga?

 

Da, to definitivno igra ulogu.

Ako je dala takvu izjavu, ja bih ušao u stan.

Ako je dala lažan iskaz, mogla bi kazneno odgovarati, a obzirom da je i njena odvjetnica potpisala, to nije vjerojatno...

 

 

Sad je samo pitanje da možda nije dala nekom drugom da se useli, ili je netko mimo njenog znanja uselio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija