Jump to content

Ozljeda na radu i otkaz


Larisa225

Preporučene objave

Prije god.dana imala sam ozljedu na radu, lom desne šake ,(4 prsta ) , dvije operacije ,još uvjek traju fizikalne terapije.Nakon 8 mj bolovanja dobila sam otkaz tj. nisu mi produžili ugovor. Sada sam na bolovanju na "teret" Hzzo dok traje liječenje. Zanima me što kad stane sve, fizikalne terapije i to a šaka nije dobro ,invalidnost sigurno ostaje samo ovisi o postotku....Kakva su moja prava, nisam radno sposobna a liječenje gotovo?...Što se tiće odštete od poslodavca nikad nisam dobila ništa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Priznata ozljeda na radu od strane poslodavca i inspekcije na radu ...imam 100 % bolovanje koje se nastavlja sad preko hzzo pošto je priznata ozljeda na radu ali što kad stane liječenje....Što se tice odštete firma za koju sam radila je dosta uspješna (mesna industrija) ali nisu uplačivali nikakvo osigranje za ozljede na radu što se tice djelatnika...Ostaje mi iskljucivo tužba i invalidnost :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I dalje me zanima što kad su gotove fizikalne terapije ,liječenje... a ja nisam izliječena tj ne mogu ni biti jer određen postotk invalidnosti ostaje ( nisam radno sposobna ) .Dali mi se i dalje nastavlja bolovanje s HZZO do neke invalidske komisije ili kako ? ..Ni moj liječnik opće prakse bas nije upoznat s tim...kaže nije imao takav slučaj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi niste u potpunosti nesposobni za rad i ne možete vječno biti na bolovanju, to vam je valjda jasno. Upitno je i da li će vam smanjiti radnu sposobnost, no svejedno tražite od poslodavca lakše radno mjesto. Za sam postupak kontaktirajte područni ured HZMO-a. Prije ili poslije ćete se morati vratiti na radno mjesto. Kao što rekoh, proučite navedene članke ZOR-a. Što se tiče odštete, ponavljam, kontaktirajte odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija