Jump to content

tuzba radi predaje u suposjed


korisnik111

Preporučene objave

Postovani,

8 tužitelja trazi od nas 4 tuzenika predaju u suposjed cijelog dvorista 130m2.

-8 tuzitelja trazi da se ukloni ograda zbog koje oni ne mogu uci u dvoriste,a koje okruzuje stan tuzenika.

-tuzitelji kazu da je ograda od nedavno postavljena od strane tuzenika,ali to nista nije nije istina

-ograda je postavljena 1960g od strane bivsih vlasnika i tuzitelji nikada nisu koristili taj dio dvorista.

-tuzenik u vlasnistvu i posjedu ima stan i dio dvorista koji omeđuje stan,a kao pripadak stanu.

tuzitelj je oduvijek u suposjedu ostatka dvorista.

-etazno vlasnistvo neodređenih omjera i bez povrsine za svih i tuzenike i tuzitelje.

-tuzitelji nemaju upisano vlasnistvo nijednog dijela dvorista.

-Nije mi jasno kakovog smisla ima ova tuzba.

Kako odgovoriti na tuzbu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vi trebate pod hitno uložiti odgovor na tužbu u kojemu ćete reći da ste samovlasnik realnog dijela k.č. broj . xy zk.ul. broj ... k.o. naziv .. površine,u kupnoj površini tog realnog dijela od 130 m2, a koji je dio stečen dosijelošću korištenjem od 1960.po predniku , a sada po Vama . Da je ograda izgrađena po stupanju u posjed , te da je tužba neutemeljena i predlažete da sud odbije tužitelje sa tužbenim zahtjevom u cijelosti .

 

Pozdrav !

 

Odgovor Vam treba sastaviti pravno educirana osoba brzo da sud ne donese odluku zbog ogluhe .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani ude,hvala vam na odgovoru.

Mene je u biti zbunila odvjetnica .Rekla je:Vi ste kupili stan i dio dvorista 63.godine i tada ste bili vlasnici ,ali danas je drugacije i prema novom zakonu iz 96.g svi ste suvlasnici dvorista,a ne vlasnici bez obzira sto ste ga kupili i sto vam to pise u kupoprodajnom ugovoru.U ugovoru vam ne pise da je bila ograda,kaze odvjetnica!Niste kupili ogradu!

Naime imamo vlasnicki list i kupoprodajni ugovor za stan i dio dvorista,ali odvjetnica kaze da ona ne zna gdje se nalazi taj dio dvorista kojeg smo kupili i da zato mi nismo vlasnici jer se ne zna gdje je to i kolika je povrsina.

Mislim da su rijeci odvjetnice nevjerojatne! Kako je moguce da smo od 63.g-96g. bili uknjizeni vlasnici ,a danas smo samo suvlasnici.Vlasnicki list se u međuvremenu nije nikome promjenio i potpuno je jednak cijeli period vremena.

Kako objasniti ovo sto mi odvjetnica nameće.Uvjerava me da mi nismo vlasnici necega sto nam je upisano u zemljisne knjige zbog promjene zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene je u biti zbunila odvjetnica .Rekla je:Vi ste kupili stan i dio dvorista 63.godine i tada ste bili vlasnici ,ali danas je drugacije i prema novom zakonu iz 96.g svi ste suvlasnici dvorista,a ne vlasnici bez obzira sto ste ga kupili i sto vam to pise u kupoprodajnom ugovoru.U ugovoru vam ne pise da je bila ograda,kaze odvjetnica!Niste kupili ogradu!

 

Nevjerojatno! Hitno mijenjajte odvjetnicu! Sve što je ude napisao apsolutno stoji, još pogotovo ako je i u ugovoru navedeno da je predmet kupoprodaje i dio vrta!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Viste vlasnici realnog dijela koji je ograđen i služi korištenju stana .Ta površina koja je ograđena je realni dio koji Vam pripada temeljem tog kupoprodajnog ugovora .Zemljište je fizički podijeljeno i to treba poštivati bez obzira da li je sprovedeno kroz zemljišne knjige u kojima mogu biti prikazani suvlasnički djelovi .Tako tumači ZV članak 46. -komentar članka po Mladenu Žuveli i sudska praksa .

 

 

Pozdrav !

uređeno: od G-man
dupliran upis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija