Jump to content

Bivši - nametljivo ponašanje?


Azura

Preporučene objave

Pozdrav!

Partner s kojim sam prekinula i jasno dala do znanja da ne želim

nikakav kontakt ponaša se čudno i to me jako uznemirava, u strahu

sam za sebe i svoje dijete. Dobivam svakakve sms-ove, nije direktna prijetnja meni ubojstvom pa ne znam ako se sms-ovi sadržaja : " Uništila si me, ti si mi najgori neprijatelj", "Uhvatit ću ja tebe ne brini", " Želim te i to će tako biti i gotovo", "Reci mu da će imati problema sa mnom i da mu j.m.1000 puta. Naći ću ga gdje god da je ne bojim se nikog. Vidjet će tko sam ja" (iako ne znam na koga bi se to odnosilo) smatraju prijetnjom? Gore od toga je da kad sam jednom došla nakon posla u stan, on je bio unutra a prozor otvoren. Potjerala sam ga i nisam ništa poduzela. Sad sam dva tjedna bila na godišnjem i nisam bila u stanu, i opet mi je prozor bio otvoren a znam da sam ga bila zatvorila. Prekjučer sam našla zamotan poklon pred vratima, jutros buket cvijeća zakačen na retrovizor od auta...Trenutno je na uvjetnoj još godinu dana, bio je u zatvoru 6 mjeseci radi teških krađa što sam saznala nakon što smo stupili u vezu. Što bi se moglo napraviti i molim savjet kako postupiti? Hvala puno :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemamo zajedničko dijete i nismo živjeli u istom kućanstvu. Znala sam mu odgovoriti na poruku da prestane ili ću ga prijaviti policiji, na što bi on rekao da bi :"Kad tad izašao iz zatvora". Već dva mjeseca ne odgovaram na ništa, ignoriram skroz. Znao mi je par puta kucati na vrata usred noći i ja bi samo ležala i molila boga da ode. Da li se može pozvati policija i u slučaju da mi samo stoji pred vratima i ne želi otići?Ne bi htjela da mu opet padne na pamet provaliti mi u stan, što on nije shvatio kao provaljivanje nego me :"Mislio iznenaditi" Izbjegavam tu policiju jer me strah a i sram što sam se upetljala u vezu sa takvom osobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje sam vam postavio zbog moguće prijetnje iz čl. 139. st. 1. u vezi st. 4. KZ-a, koja ide po službenoj dužnosti (pojam bliske osobe), ali ne ispunjavate uvjete za ulazak u pojam "bliske osobe", pa ništa do toga. Ove prijetnje, nažalost nisu konkretizirane dovoljno da bi ga se gonilo po službenoj dužnosti (DORH), već bi ga vi sama trebala goniti privatnom tužbom.

 

Ostaje ono što je Drot13 odgovorio (nametljivo ponašanje), a glede ulazaka u stan imate na raspolaganju i kazneno djelo narušavanja nepovredivosti doma i poslovnog prostora iz čl. 141. KZ-a. Te prijave podnesite čim prije, jer imate i rok od 3 mjeseca od saznanja za djelo i počinitelja. Možda razgovor s policijom nešto riješi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ako je mene ODO u Osijeku pozvalo na prvi razgovor zbog nametljivog ponašanja jer sam na ulici fotografirao kako je sudac pomagao nositi ljestve fuš majstoru koji mu je fasadu radio na "crnjaka" i napravu koju je sudac bespravno ušarafio na javni parking kako bi mogao parkirati samo on i njegov majstor, onda je ovaj Vaš problem itekako nametljivo ponašanje. Ja sucu nisam nikada poslao nikakav SMS ili bilo kakav mail ili pismo kao što Vama šalje Vaš bivši. Osim toga, Vašeg bivšeg nije MUP ili Grad Osijek na internetu pozvao da pametnim telefonom fotografira sve što mu je sumnjivo i sve komunalne probleme...

Odlučite sami o prijavi i vodite računa o 3 mjeseca... Postoje već i pravomoćne presude što nije nametljivo ponašanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija