Jump to content

Pokušaj krađe- maloljetnik


Nesiguran

Preporučene objave

Nedavno smo dva prijatelja i ja (17 godina) pokušali opljačkati dućan u kasnim večernjim satima, bili smo pijani i našli smo pajser u garaži kod prijatelja... došli smo ispred dućana i prijatelj je počeo razbijat prozore, ubrzo smo vidjeli da netko dolazi i počeli bježati, nismo znali o kome se radi... prijatelj i ja smo pobjegli a drugi prijatelj (ovaj koji je razbijao stakla) je pao i uhvatili su ga policajci, u stanici su saznali da smo i mi bili s njim, i sada očekujemo poziv na razgovor... zanima me jesmo li i mi krivi zbog toga, pošto nismo razbijali stakla ni pokušali provalit... tj. ja sam prijatelju koji je razbijao pomogao odvalit vrata, ali sam vidio da nećemo uspjet i to sam napravio sam da mu dokažem da ne možemo opljačkati dućan... što možemo očekivati na razgovoru i kakve mogu biti posljedice za nas? također nikada prije nijedan od nas nije bio prijavljivan policiji ni kažnjavan.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svo troje će vas se teretiti za pokušaj teške krađe provaljivanjem.

 

Obzirom na dob, činjenicu pokušaja i izostanak neke ozbiljnije štete, proći ćete najvjerojatnije s nekom od odgojnih mjera. Biti će ovdje i razgovora sa CSS-om, roditeljima, sudskim stručnim suradnikom. Sve to će, pretpostavljam, biti neugodnije po vas doli same sankcije.

 

Uglavnom, neke ozbiljnije posljedice ne bude bilo, a nadam se da ste naučili lekciju za ubuduće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svo troje će vas se teretiti za pokušaj teške krađe provaljivanjem.

 

Obzirom na dob, činjenicu pokušaja i izostanak neke ozbiljnije štete, proći ćete najvjerojatnije s nekom od odgojnih mjera. Biti će ovdje i razgovora sa CSS-om, roditeljima, sudskim stručnim suradnikom. Sve to će, pretpostavljam, biti neugodnije po vas doli same sankcije.

 

Uglavnom, neke ozbiljnije posljedice ne bude bilo, a nadam se da ste naučili lekciju za ubuduće.

 

Koje su moguće odgojne mjere?

 

I da, naučili smo lekciju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Prije nešto manje od pola godine 2 prijatelja i ja smo učinili kazneno djelo, konkretnije pokušaj teške krađe. Sva trojica smo maloljetnici i prije toga nismo imali nikakve probleme vezane uz takve stvari i nikada nismo bili prijavljivani policiji ni u kojem slučaju. Na socijalnoj službi pokazali smo da nam je stvarno žao i da nismo problematični, pa je naša socijalna radnica predložila državnom odvjetništvu vansudsku nagodbu koju su oni na kraju uvažili.

 

A sada bih Vam htio predočiti kako je izgledao sam pokušaj teške krađe.

Te večeri kada se to dogodilo bio sam kod prijatelja (koji je također sudjelovao u djelu) doma, zajedno s drugim prijateljem (i on je sudjelovao u djelu). Bilo nam je dosadno i odlučili smo piti alkohol. Pronašli smo bocu šljivovice i krenuli piti. Ubrzo je alkohol počeo djelovati i prijatelju je nestalo cigareta a nijedan dućan nije radio. Prijatelj je predložio da opljačkamo dućan a drugi prijatelj i ja smo pristali. Pronašli smo pajser i krenuli do dućana. Kada smo stigli isp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija