Jump to content

Preporučene objave

Imam problem, molim savjet i pomoć. Prije par dana sam zaustavio vozilo suprotno vidno postavljenom prometnom znaku(čl.12.st.4. ZoSPC-a). Prekršaj nije sporan i spreman sam platiti kaznu, ukoliko to Sud odredi. Sjedio sam u vozilu, dok je supruga izletila do bankomata, kada sam u retrovizoru primjetio da mi neka osoba fotografira vozilo. Izađem do te osobe i upitak tko je on? Zašto mi fotografira vozilo? Da bi isti odgovorio, da radi za grad, te da vrši naplatu parkiranja. Na moj upit dali je on prometni redar, isti je odgovorio da ne, već da on samo fotografira vozila, što šalje prometnom redaru, koji na osnovu tih fotografija šalje obavijesti i kazne. Napominjem da mi se isti nije htio predstaviti, dok mu se nisam legitimirao značkom i inzistirao na njegovom imenu i prezimenu. Pitanje, dali može prometno redarstvo raditi na taj način? Mislim, sa obzirom da su prometni redari morali proći tečaj za preuzimanje i rad na poslovima prometa u mirovanju iz ZoSPC-a, te dali je fotografija pribavljena na način od osobe koja nije nadležna i ovlaštena za to, pravno prihvatljiva a ujedno dali mogu na sudu rušiti predmet na osnovu novih navoda jer prekršaj nije utvrđen od ovlaštene osobe tj.pol.službenika ili prometnog redara.

Podijeli na drugim stranicama

Mislim da jest, jer Zagrebparking radi na isti nacin, vozac kamiona (neovlastena osoba) slika vozilo u prekrsaju, salje sliku policajcu koji sjedi na parkiralistu zagrebparkinga te policajac izdaje prekrsajni nalog na temelju kojeg onaj drugi djelatnik zagrebparkinga koji sjedi s policajcem izdaje vozacu nalog za premjestanje :)

čl.5 http://www.zakon.hr/z/78/Zakon-o-sigurnosti-prometa-na-cestama

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=53946

http://www.propisi.hr/print.php?id=7676

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_11_134_3789.html

http://www.mup.hr/main.aspx?id=178397

"Što rade prometni redari?

Prometni redari obavljaju poslove nadzora prometa u mirovanju, upravljaju prometom, te poduzimaju ostale mjere sukladno ovlastima propisanih Zakonom o sigurnosti prometa na cestama i Prekršajnim zakonom."

dok mu se nisam legitimirao značkom
Kojom,šumarskom?

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Slične teme

• objavio CharterSport
      Pozdrav, imam par pitanja za Vam postaviti. 

Moja situacija je ovakva: prijateljica i ja smo setale ulicama grada, te ja sam sa sobom imala cca 5 g marihuane. Prolazio je policijski auto te nas je zaustavio da mu damo osobnu na pregled. Nakon toga nas je pitao da li imamo nesto ilegalno kod sebe te ja sam negirala. Onda nam je rekao da provjeri torbe, te je tih 5 g nasao u mojoj torbi. Nakon toga smo privedeni na policijsku postaju. Zajedno smo cekale, te nakon nekog vremena sam dosla potpisati Obavijest da ce se za pocinjeni prekrsaj tj. protiv njega podnijeti optužni prijedlog. Takoder sam potpisala i potvrdu od privremenom oduzimanju predmeta. Nakon cca 2 mjeseca sam dobila Poziv na sud tj poziv okrivljeniku gdje moram pristupiti na glavnu raspravu, te sam dobila i optužni prijedlog.  

Moja pitanja su: 1. Kako ide tocno postupak u sudnici?
      2. Koje stvari bi trebala rec, a koje nebi? 
      3. Da li ja ustvari idem na sud samo radi mogucnosti smanjenja kazne? ili radi neces drugog?
      4. da li trebaju svjedoci doc samnom na dan sudenja?
      5. Kakva pitanja uobicajeno postavljaju?
      6. Da li ce meni radi ove situacije pisat negdje da vodim kazneni postupak (pitam za situaciju kod zaposljavanja, jer neki pitaju potvrdu da ne vodim kazneni postupak)

Nadam se da mi mozete pomoci ! 
      Hvala unaprijed.

• objavio Danny55
      Poštovani svi,
      Naime u široj obitelji imamo roda koji je policijski službenik te kao što kaže sam naslov, pri svakom upisu u sustav, što kazna što manji prekršaj, dotična osoba obznani to svima.

Kako sam ja osoba koju zaista ne zanimaju takve stvari niti naročito privatni životi ostalih članova šire obitelji nisam davao previše pažnje tome kad bi spominjao druge članove ili susjede i poznanike.

No igrom slučaja, zbog poslovne hitnoće, napravih na otvorenoj i praznoj cesti blaži prekršaj time što sam koristio mobilni telefon, nikog nisam ugrozio iako to nije opravdanje, no zaustavljen sam od strane policije (nije me on zaustavio) i uredno mi je napisana kazna koju sam isti dan platio i naučio lekciju, inače prva kazna ikad iako vozim dugi niz godina.

Da bi dan-dva poslije on obznanio tu informaciju na njegov "smartass hvalisavi način", koju je valjda vidio u sustavu, svim prisutnim osobama što me dovelo u krajnje neugodnu situaciju.
      Pošto radim u grani profesije koja se bavi sa mnogo tajnih, te osobnih/privatnih podataka, tek tada me pogodilo koliko zapravo jedna "profesionalna" osoba koja bi nam trebala pružati "sigurnost i povjerenje" može neprofesionalno zvučiti.

Moje pitanje je: ima li koji zakon, pravilnik ili bilo koji pravni spis koji govori o sigurnosti podataka u policijskom sustavu.
      Kao što doktor ne govori tuđe anamneze (Ili ne bi trebao) i isto tako sa psiholozima i/ili psihijatrima.
      Ili mogu svi policijski službenici, bez posljedica gledati svima povijest kažnjavanja i te informacije dijeliti bez dopuštenja?
      Unaprijed zahvaljujem.

Ukoliko sam pogriješio sub-forum, molim da me premjestite ili uputite na onaj pravi.
    • objavio Mangolija
      Policija me snimila sa prekoracenjem brzine na aveniji ograničenje 50 ja sam vozio 100 malo jače.Snimili su me pištoljem za brzinu i mahali palicom ali sam,u toj brzini samo nastavio dalje i tjt.nisu me cak ni lovili.Da li je moguca kakva opomena kazna na osnovi snimke brzine na pištolju(ne snima tablice nego samo brzinu koliko ja znam) i na osnovi da li su zapamtili tablice ili ne?Zanima me detaljno kakve su moguce posljedice.Hvala unaprijed.Sve se desilo prije sat vremena otkako ovo pišem.
    • objavio mmmmmmmmmmmm
      Poštovanje,
      u presudi u žurnom postupku na koju nemam pravo na žalbu niti ikakav pravni lijek, a u kojoj sam proglašen krivim za prometni prekršaj, sud je u presudi pogrešno napisao (svaki put) moju registraciju - naveden je pogrešan grad na registraciji, dakle automobil s tom registracijom nije automobil kojim sam upravljao.
      2 pitanja:
      1) imam li ikakvu mogućnost za daljnje korake na temelju te činjennice?
      2) hipotetski, kada ne bih platio sudske troškove (i vještačenje) niti kaznu, bih li kada pokrenu ovrhu, na temelju činjenice da je moja registracija iz presude pogrešna mogao prigovoriti i odbiti ovrhu na tom temelju?
  • Temu posjetio   0 korisnika

No registered users viewing this page.

• Online korisnici

• Napravi novi...