Jump to content

Poziv na raspravu UPRAVNI SPOR?


Draganec

Preporučene objave

Pozdrav kolege svima.

 

Za nekoliko dana imam zakazano ročište u upravnom sporu u ZG.

 

Ja sam tužitelj ,a tuženik MUP

 

radi oglašavanja rješenja ništavim.

 

Naime, nije ispoštovan Pravilnik o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda, broj: 51-01-52-22217/1-2005 od 27.01.2006.god.

Nadalje piše da je tuženik dostavio sveukupnu dokumentaciju kojom u konkretnom slučaju raspolaže.

Ja kao tužitelj ne znam sa kojom dokumentacijom raspolažu. Znam što sam im poslao,a što su oni dostavili sudu, ne znam.

 

Da li je tko od Vas kolege imao sličan slučaj?

Da li da ipak ponesem svu potrebitu dokumentciju koju sam dostavio..... rješenje o prevođenju u više zvanje koje sam obnašao preko 5 god. prije umirovljenja. Položio državni stručni ispit i ostala rješenja.

Što me očekuje na samoj raspravi..... da vidjet ću na samoj raspravi.

Molim savjete ako imate. Odvjetnika nemam, a u mirovini sam 16 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa poštovani forumaši od bilo kakovog odgovora, savjeta.

Nema veze. Spreman sam za ročište.

 

dragi

teško možeš bez branitelja ,daj se raspitaj možda ima u braniteljskim udrugama ima tko bi te zastupao besplatno ako nema iskoristi vrijeme za pripremu savjetuj se u pravnim službama ili nekim tko je prošao slično pozdrav i Sretno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa poštovani forumaši od bilo kakovog odgovora, savjeta.

Nema veze. Spreman sam za ročište.

 

Poštovani Draganec,

izgleda da nema nekog sa sličnim primjerom pa te Stubi dobro savjetovao. Što se tiće dvojbe oko predanih papira i izlaska na ročište bez zastupnika, pogledaj bar malo Zakon o upravnim sporovima. Ako ništa drugo bar čl.6, 9, 33, 34, 35...Lp&sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi

teško možeš bez branitelja ,daj se raspitaj možda ima u braniteljskim udrugama ima tko bi te zastupao besplatno ako nema iskoristi vrijeme za pripremu savjetuj se u pravnim službama ili nekim tko je prošao slično pozdrav i Sretno !

 

Poštovani Draganec,

izgleda da nema nekog sa sličnim primjerom pa te Stubi dobro savjetovao. Što se tiće dvojbe oko predanih papira i izlaska na ročište bez zastupnika, pogledaj bar malo Zakon o upravnim sporovima. Ako ništa drugo bar čl.6, 9, 33, 34, 35...Lp&sretno.

 

 

Obavezno ponesi fotokopije dokumentacije koju si predao MUP-u.a neće biti na odmet da poneseš i neku drugu koju imaš u vezi predmeta.

 

Poštovani kolege hvala vam na trudu i vašim mišljenjima.

 

S obzirom da imam saznanja da se policijska zvanja po novoj Uredbi o uvjetima za stjecanja policijskih zvanja, oznakama policijskih zvanja, funkcionalnim oznakama radnih mjesta, promaknuću i napredovanju kroz policijska zvanja ( Narodne novine br.129/2011. i 15/2013 već prevode po pravilniku kojeg je donio ministar unutarnjih poslova 27. siječnja 2006. god. smatram da su moja prava uskračena i iz razloga što je navedeni Pravilnik još bio na snazi kada je zaprimljen zahtjev HZMO-a da im dostave podatke o mom policijskom zvanju, a novi nije donesen.

Spitfire, buda, Stubi:

Pročitao sam Zakon o upravnim sporovima, čl.6,9,33,34,35 kao i ostale. Dolazim do zaključka da činjenice na kojima temeljim svoje zahtjeve postoje, a mogu i hoću se izjasniti o činjenićnim navodima i dokaznim prijedlozima na ročištu, po potrebi.

Dokazi postoje i morali bi biti kod suda,a i kod tuženika, iako ih sud može pribaviti i sam prema pravilima pribavljanja dokaza u parničnom postupku.

Imam osječaj da će tuženik postupiti po čl.42 toč.1 i 2 , a sa kojim se neću složiti iz razloga što temeljem toga ostajem na istom činu, zvanju i neće se ispoštovati pravilnik, naputak, uredba koja je na snazi i važeća.

Ako tuženik prizna tužbeni zahtjev u cijelosti, povlačim tužbu čl.41

Međutim kako bilo da bilo, Visoki upravni sud odlučuje o eventualnim žalbama i rješenjima, upravnim sporovima itd.

Naime. Nije mi dostupna informacija i trenutno ne znam troškove postupka. Prozvao sam se u tužbenom zahtjevu temeljem ZOPHBDR-a ( oslobađanja pristojbi itd ) Imam saznanja da su troškovi 2-2,5 tis.kn.

Međutim, još je daleko do konačnice.

 

Samo da napomenem da je ovo ročište radi: oglašavanja rješenja ništavim.

druga tužba radi: utvrđivanja policijskog zvanja još nema poziva za ročište.

 

Eto LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime. Nije mi dostupna informacija i trenutno ne znam troškove postupka. Prozvao sam se u tužbenom zahtjevu temeljem ZOPHBDR-a ( oslobađanja pristojbi itd ) Imam saznanja da su troškovi 2-2,5 tis.kn.

Međutim, još je daleko do konačnice.

 

Samo da napomenem da je ovo ročište radi: oglašavanja rješenja ništavim.

druga tužba radi: utvrđivanja policijskog zvanja još nema poziva za ročište.

 

Eto LP.

 

Troškovi upravnog spora

Članak 79.

U upravnim sporovima svaka stranka podmiruje svoje troškove.

 

u državnoj upravi, Odjel za branitelje traži potvrdu da si oslobođen sudse pristojbe kao HRVI.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege hvala vam na trudu i vašim mišljenjima.

 

S obzirom da imam saznanja da se policijska zvanja po novoj Uredbi o uvjetima za stjecanja policijskih zvanja, oznakama policijskih zvanja, funkcionalnim oznakama radnih mjesta, promaknuću i napredovanju kroz policijska zvanja ( Narodne novine br.129/2011. i 15/2013 već prevode po pravilniku kojeg je donio ministar unutarnjih poslova 27. siječnja

 

koji pravilnik je vrijedio u vrijeme kad si ostvario pravo na mirovinu ?

po tom pravilniku ti ostaju prava i nemožeš ih mjenjati kad se donese novi pravilnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji pravilnik je vrijedio u vrijeme kad si ostvario pravo na mirovinu ?

po tom pravilniku ti ostaju prava i nemožeš ih mjenjati kad se donese novi pravilnik.

Na temelju čl.20.st 3.ZOPHBDR-a i članova njihovih obitelji (NN br.174/04 Pravilnik broj 511-01-52-22217/1-2005. Zagreb 27.siječnja 2006.god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

koji pravilnik je vrijedio u vrijeme kad si ostvario pravo na mirovinu ?

po tom pravilniku ti ostaju prava i nemožeš ih mjenjati kad se donese novi pravilnik.

 

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ovo-je-48-prava-koja-traze-branitelji-doznali-smo-sve-zahtjeve-koji-su-sokirali-matica/487726/

 

Bovu!

Pravilnici,napuci,odredbe itd. prije donošenja Pravilnika broj 511-01-52-22217/1-2005. Zagreb, 27.siječnja 2006. su nevažeći. Kod mene slučaj da sam tek pravomoćno 2009. dobio TRAJNO RVI.

Namjerno sam ti stavio 48 prijedloga..... znači da svi oni koji su ostvarili prava u vrijeme prije donošenja gore navedenog pravilnika i koji će biti doneseni, više nemaju što tražiti. Da li je to istina ? NIJE. Ja i moj kolega otišli smo isti dan kao dragovoljci 1990. Ja sam na žalost proglašen nesposobnim za OSO 1998. temeljem bolesti ( rat ) Bilo ih je 12 u komisiji..... Moj kolega ( mlađi 9 god.) odlazi prošle godine u mirovinu iz MUP-a u činu narednika i temeljem statusa HRVI 30 rat 70 civilno odlazi u mirovinu sa činom samostalnog inspektora i mirovinom 5 tisuća i kusura.

Smatram da sam ti sve objasnio ukratko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani kolege!

Eto i to sam obavio sam.

Ostao sam kod tužbe i tužbenog zahtjeva i dodao još valjanu dokumentaciju.

Stranke suglasno navode kako nemaju više dokaznih prijedloga i predložili smo zaključiti raspravu.

Daljnji dokazi neće se provoditi.

 

Danas bila presuda. Nisam bio,a i punomoćnik tuženika izjavio pred sudom da neće prisustvovati objavi presude.

 

Pitanje: Rok za dostavu presude Tužitelju i Tuženiku?

 

Hvala i LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl.62 Zakona o upravnim sporovima,

 

"Presuda se dostavlja svim strankama u sporu pisanim ili elektroničkim putem i otprema u roku od 15 dana od dana objave, a ako nije objavljena, od njezina donošenja."

 

Zahvaljujem Spitfire!

 

Obzirom da su god. odmori, najvjerojatnije će se produljit. Čekam poštara i ako bude negativno, idemo dalje.

 

samo mi pojasni..... " a ako nije objavljena, od njezina donošenja "

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presuda se objavljuje na ročištu na kojem je rasprava završena, što će reći da je to bilo jučer. Ostaju još rokovi za žalbu, istekom toka roka ako nisu podnesene, presuda postaje pravomočna.

 

Potpisujem.

Zaključujem da mi je potrebno sačekati pismeno Rješenje presude, a potom žalba + -.

Da li sam u pravu? Nisam prisustvovao na objavi presude, a pretpostavljam i punomočnik tuženika, obzirom da je izjavio pred sudom da neće biti prisutni...ali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Draganec,

dok ste vi bili bez konekcije svi dobili rješenja u kojim im se priznaju njihova prava, dobili svoje pripadajuće mirovine, usput dobili i dodatne dionice da bi se ublažilo to što su dobijali one bezvrjedne pa ljudi uživaju na Ibici i Azurnoj obali..

 

..naravno da je ovo sarkazam, biti će da su (smo) se umorili od svega..da ne pomislim na nešto još gore..brine me što nam nema Petra već dugo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani Draganec,

dok ste vi bili bez konekcije svi dobili rješenja u kojim im se priznaju njihova prava, dobili svoje pripadajuće mirovine, usput dobili i dodatne dionice da bi se ublažilo to što su dobijali one bezvrjedne pa ljudi uživaju na Ibici i Azurnoj obali..

 

..naravno da je ovo sarkazam, biti će da su (smo) se umorili od svega..da ne pomislim na nešto još gore..brine me što nam nema Petra već dugo..

 

Pozdrav Spitfire i ostali koji prate navedenu temu.

Danas poštar donio rješenje suda.

Poništava se rješenje MUP-a broj....itd radi oglašavanja rješenja o činu nakon održane usmene i javne rasprave.

 

Protiv presude dopuštna žalba Visokom upravnom sudu RH u roku od 15 dana.

Dal se broje subote i Nedjelje,praznici?

Meni odgovora rješenje, ali šta dalje. Sad sam faktički bez čina, a i mirovina ista.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man zahvaljujem.

Imate li ostali kolege neku dobru notu temeljem teme ili neki savjet.

Bit ću vam zahvalan,a i sve je obavljeno bez odvjetnika.

Tužbu je pisala pravnica HVIDR-e. Hvala gđi.

Međutim još ništa nije gotovo. Prva stepenica.

Ajd bez zamjerke kolege.

Napet sam ko žica na tamburi i imam dojam kao da pojedinci žele negativnost po mom predmetu.ZAŠTO?

Da. osobno sam i ministru MUP-a V.O. poslao upit o svom problemu.

Samo ukratko.ZAKON JE ZA SVA JEDNAK, a imam čistu savjest i čiste ruke. Eto SUDITE!!

 

Nisam naporan , samo želim pravicu.

Mrljavac poštovani..... se dugo ne kontaktitramo. Pretpostavljam da si ko " momčić" dobrog zdravlja u našim braniteljskim okvirima.

Ipak znanja radi .....čin ustrojbeno mjesto...ugled,Veteran još jedna zelena. Ne bitno.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Broje se i ne utječu na početak roka. Jedino ako bi zadnji dan roka pao u nedjelju, blagdan ili neki drugi dan kada sud ne radi - rok tada istječe protekom prvog idućeg radnog dana.

 

Pozdrav!

dobio jučer ( petak ) na svoj mail odgovor MUP-a Službe za odnose s javnošću...... da ostaje važeće rješenje od 2006. - viši policijski narednik - što su istog prglasili ništavim 2014.

Međutim ja sam podnio i tužbu isti dan kao prethodnu tužbu i

za utvrđivanje zvanja temeljem važećeg Pravilnika za osobe sa statusom HRVI-a iz razloga što sam rješenjem i u činu - samostalni narednik - i radio od 1995. kao šef smjene pa sve do odlaska u mirovinu 2000. Znači sa tog radnog mjesta i zvanja otišao u mirovinu zbog prof. a zatim i opće nesposobnosti.

 

Pitanja:

1. Obzirom da je u tijeku postupak na Upravnom sudu u ZG ( znam pod kojim br. i kod kojeg sudca, ( god. odmori ), a zvat ću i pisarnicu idući tjedan, ima li kakav zakonski rok za ročište, temeljem rješenja prve presude u moju korist?

2. Osobno smatram da odgovor na mail nije pravni akt. Potrebno me je izvjestiti pismeno i iz razloga što je u mailu vidljivo prema tekstu pisanja da se MUP neće žaliti na presudu.

Da li sam u pravu?

3. Nisam dobio ništa o troškovima ( predao potrebitu dokumentaciju o oslobađanju itd. Na kraju piše da će kao i uvijek posupiti po presudi Upravnog suda.

4. Navodno da ima nova UREDBA ili PRAVILNIK o prevođenju činova. Zna li netko?

 

Eto toliko za sada. LP svima i dobro zdravlje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..nadam se da je to u pitanju..

 

Poštovani Spitfire i hasko.

Da u pravu ste po plačanju interneta, a da ne govorimo plačanje odvjetnika. Režije....stalno se izmišljaju neki nameti. Moja mirovina na 3 člana. Srečom školaraca nemam, ali nezaposlenost.....

MKB-10.... pročitao sam, a eto na žalost rat je napravio svoje. Povratka na bolje nema niti bude. Tješim se što imam čiste ruke i savjest. Imam dojam da, ako se ljudski um ne opameti, otrijezni, da će svaku generaciju zahvatiti neka vrst rata.

Upravo stoga mladi naraštaji izbjegavaju brakove, rođenje djece. Ne vide egzistenciju. Žive od mirovina roditelja, djedova i baka, a niti van granica nije bajno........

....Zaboravite...udaljio sam se od teme.

LP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Nisam naporan , samo želim pravicu.

Mrljavac poštovani..... se dugo ne kontaktitramo. Pretpostavljam da si ko " momčić" dobrog zdravlja u našim braniteljskim okvirima.

Ipak znanja radi .....čin ustrojbeno mjesto...ugled,Veteran još jedna zelena. Ne bitno.

 

Osjećam se, a i zdravlja sam kao "stara andrmolja".

Ali još uvijek mogu trimerom mlatiti po travi i zabiti ekser iliti čavao čekićem u dasku (samo moram paziti da ne puše vjetar jer onda čekić opi*di po prstu ili se čavao iskrivi). Kad se trebam popeti na ljestve-lojtru ili kako bi ono "bratija" rekla "uzverati se na merdevine" onda sam beskoristan nakon druge prečke-stepenice jer se objema rukama držim za ljestve pa mi trebaju još dvije da zakucam čavao ili ušarafim vijak izvijačem-šrafcigerom ili bušilicom. Hajd, ako trebam zabiti čavao u dasku, mogu se poslužiti jednom spravom koja mi se nalazi u gaćama....:-))).

 

Vidim sporo to ide kod tebe ali ne možeš preko reda, a i sam znaš kakvo je naše pravosuđe. Budi uporan ili odustani (što im je vjerojatno i cilj-da odustaneš). Naravno, ako i sve na kraju ispadne povoljno po tebe, u međuvremenu ćeš vjerojatno "zaraditi" šećer 35 ili više.

 

Ne znam što bih ti drugo napisao.

 

Sretno! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

 

 

Osjećam se, a i zdravlja sam kao "stara andrmolja".

Ali još uvijek mogu trimerom mlatiti po travi i zabiti ekser iliti čavao čekićem u dasku (samo moram paziti da ne puše vjetar jer onda čekić opi*di po prstu ili se čavao iskrivi). Kad se trebam popeti na ljestve-lojtru ili kako bi ono "bratija" rekla "uzverati se na merdevine" onda sam beskoristan nakon druge prečke-stepenice jer se objema rukama držim za ljestve pa mi trebaju još dvije da zakucam čavao ili ušarafim vijak izvijačem-šrafcigerom ili bušilicom. Hajd, ako trebam zabiti čavao u dasku, mogu se poslužiti jednom spravom koja mi se nalazi u gaćama....:-))).

 

Vidim sporo to ide kod tebe ali ne možeš preko reda, a i sam znaš kakvo je naše pravosuđe. Budi uporan ili odustani (što im je vjerojatno i cilj-da odustaneš). Naravno, ako i sve na kraju ispadne povoljno po tebe, u međuvremenu ćeš vjerojatno "zaraditi" šećer 35 ili više.

 

Ne znam što bih ti drugo napisao.

 

Sretno! :-)

 

Pozdravljam te poštovani Mrljavac!

Drago mi je što si se javio. Kaže narod " hvalim te bože" kad nešto krene malo nizbrdo,a malo uzbrdo. Ja osobno , što se tiče sudske tužbe, postupka itd. neću odustat dok živim.

Smatram da sam u pravu. Da, malo će se razvući. Do sada sam imao prijatelja, umirovljenika pravnika koji mi je sugerirao da od zadnje presude službeno uzmem odvjetnika, a i dao mi je preporuku. Ne želim ništa ilegalno. Pravda i zakon i to je to.

.....Što se tiče..... zabiti čavao u dasku, mogu se poslužit.....super, odlično.

Ja, što se tiće toga sam sve više u "općoj nesposobnosti" kod kuće pokušam i "mustra" PREPOZNA identitet osobe sa kojom mora u bitku. Izgrdim ga i prijetim mu...... al-ko gluhom dobro jutro...... a... naradio se.... i njemu je već potrebna rehabilitacija.

Ajd, bez zamjerke i LP!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija