Jump to content

ispravak presude


ivana74

Preporučene objave

da, greška je nastala pri pisanju presude, u prezimenu tuženiku, zbog čega mi je fina odbila zahtjev za prislnom naplatom jer se prezime zbog jednog krivog slova ne podudara sa oibom. Dobila sam savjet da je jedino rješenje ipravak presude i priložiti rješenje o ovrsi u kojem stoji ispravno prezime i eentualno izvadak iz registra birača u kojem također stoji na tu osobu ispravno ime i prezime... Tek bi navodno tada fina postupila po prislinoj naplati...

 

Ako postoji po Vama drugo, jednostavije ili kraće rješenje, ljubazno molim za savjet...

 

hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno napišite da je prilikom pisanja presude došlo do očite omaške prilikom pisanja prezimena tuženika te da temeljem odredbe čl. 342. st. 1. Zakona o parničnom postupku predlažete da sud ispravi presudu na način da se prezime tuženika ''xy'' zamijeni ispravnim prezimenom ''xx''.

 

Ažurirano

 

Sud će onda donijeti posebno rješenje o ispravku koje onda ubuduće čini sastavni dio presude (dakle, onda FINA-i prilažete presudu i rješenje o ispravku)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li presdu na ispravak šaljem pod istim poslovnim brojem
naravno
Jednako me zanima što od dokaza bi bilo dobro još sve priložiti da se vidi točno prezime tuženika?
nema više nikakvog dokazivanja,ako je pogreška suda pri izradi presude to će se vidjeti iz spisa predmeta,što će reći da je bitno kako ste konkretno prezime naveli već u samom podnesku tužbe kojim ste inicirali parnicu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Poštovani,

Kako riješiti problem kad je tužitelj pogrešno označio firmu tuženika pa je umjesto ispravnog naziva npr.

Petra-mont ing naznačio Petra mont-ing pa je sud donio presudu s takvom oznakom tužitelja. Sada zbog te crtice koja je stavljena na pogrešno mjesto (OIB je točno naznačen) Fina odbija izvršiti ovrhu.

Molim za savjet što mi je činiti?!

 

S poštovanjem,

Nikola

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , nbojanic je napisao:

Kako riješiti problem kad je tužitelj pogrešno označio firmu tuženika pa je umjesto ispravnog naziva npr.

Petra-mont ing naznačio Petra mont-ing pa je sud donio presudu s takvom oznakom tužitelja. Sada zbog te crtice koja je stavljena na pogrešno mjesto (OIB je točno naznačen) Fina odbija izvršiti ovrhu.

Baš je u pitanju presuda, a ne rješenje u ovršnom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nbojanic je napisao:

Da, u pitanju je presuda OS koja je pravomoćna i ovršna te sam išao izravnom naplatom preko FIne koji su mi vratili predmet jer da ime dužnika nije napisano precizno kako je u sudskom registru (zbog one crtice na pogrešnom mjestu) iako je OIB ispravan?!

Mene ovo užasno ljuti, jer za razliku od privatnih vjerovnika, koje maltretira na svakom koraku, za naplatu novčane kazne u prekršajnom postupku u korist države, FINA uredno naplaćuje rješenja o prisilnoj naplati u kojima je napisano nepostojeće ime i prezime, s krivom adresom, samo na temelju valjanog OIB-a. Za privatne vjerovnike to očigledno nije dopušteno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, nbojanic je napisao:

Kad kažete "s obrazloženjem" je li to mislite na razloge zbog kojih FINA odbija sprovesti ovrhu ili nešto drugo?

Da, trebate navesti da provedba preko Fine nije moguća, a da ste pokušali dokazujete tim odgovorom koji ste dobili od Fine i drugi dio obrazloženja bi se trebao odnositi na ukazivanje da je ovršenik uistinu taj kojega u ovršnom prijedlogu navodite, a ne onaj koji je naznačen u ovršnoj ispravi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija