Jump to content

Ekskluzivni ugovor


tina101

Preporučene objave

Poštovana,

odredbe Zakona o posredovanju u prometu nekretnina za isključivo posredovanje (ekskluzivni ugovor) kažu:

čl.16

(1) Ugovorom o posredovanju nalogodavac se može obvezati da za posredovani posao neće angažirati nijednoga drugog posrednika (isključivo posredovanje), koja obveza mora biti izričito ugovorena.

(2) Ako je za vrijeme trajanja ugovora o isključivome posredovanju nalogodavac sklopio mimo posrednika pravni posao preko drugog posrednika, a za koji je isključivom posredniku bio dan nalog za posredovanje, dužan je isključivom posredniku platiti ugovorenu posredničku naknadu kao i moguće dodatne stvarne troškove učinjene tijekom posredovanja za navedeni posredovani posao.

(3) Prilikom zaključivanja ugovora o isključivome posredovanju posrednik je dužan posebno upozoriti nalogodavca na značenje i pravne posljedice te klauzule.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Ajde ti to meni ko djetetu.

Dakle, ako sam kod nekoga onda ne mogu bit kod nekog drugog. To mi je jasno.

Drugo, ako sama nađem kupca njemu moram dat neki dio love za "uslugu". (koju nije zaslužio ali nek mu bude).

Treće, ako me netko nađe na njegovom portalu, taj kupac mora bit njegov "član" (a članarinu plaća) ili ako nije onda mora opet njemu platit da bi uopće došao do mog broja telefona.

Četvrto, adresa nekretnine je u oglasu namjerno kriva tako da nas "ljudi nebi gnjavili"/ "za našu sigurnost".

Peto, posrednik se ničime ne obaveže da nam se u 6 mjeseci, tako malo javi tek tolko da otprilike vidimo gdje smo i šta smo, tek tolko da komuniciramo.

Malo mi je tu sve malo klimavo, a to je tek ono za što sam zagrebla. Voljela bih da mi netko objasni na koju ću gadost još naići i koje će me "pravilo" i ponašanje još zateći nespremnu i neinformiranu tek tolko da se znam pripremiti.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ajde ti to meni ko djetetu.

 

Takav si ugovor dobrovoljno potpisala.

Zašto se sad čudiš?

 

 

Malo mi je tu sve malo klimavo, a to je tek ono za što sam zagrebla. Voljela bih da mi netko objasni na koju ću gadost još naići

Uglavnom - na svaki način će i iz tebe i iz kupca nastojati izvući novac.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija