Jump to content

Troškovi ovrhe gotovo 4 puta veći od samog duga!


Isauria

Preporučene objave

Pozdrav, zanima me da li je moguće išta poduzeti oko nevjerojatnih troškova ovrhe koju provodi HRT na mirovini mog oca koja je ionako manja od 3000 kn. Pristojba nije plaćana 3 godine (2013-2015), dakle ukupna glavnica/dug iznosi 2.880,00 kn, ali je moj otac ovršen za gotovo 11.000,00 kn! Kamata na glavnicu trenutno iznosi 1.591,28 kn što mi je donekle razumljivo (iako vidim da je kamata obračunata i na troškove postupka), ali troškovi naknada, izvršenja i postupka iznose nevjerojatnih 6.515,00 kn. Molim savjet da li se može nekako pobiti ta ovrha odnosno barem ovaj lihvarski dio. Napominjem da je moj otac ignorirao sve opomene i obavijesti koje su mu pristigle, dakle nije reagirao kada je pokrenuta ovrha i nije uložen prigovor. S obzirom da sam ja tek od ovog mjeseca dobila punomoć na njegov račun, da li je sada kasno da se uključim i uložim prigovor ili žalbu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, zanima me da li je moguće išta poduzeti oko nevjerojatnih troškova ovrhe koju provodi HRT na mirovini mog oca koja je ionako manja od 3000 kn. Pristojba nije plaćana 3 godine (2013-2015), dakle ukupna glavnica/dug iznosi 2.880,00 kn, ali je moj otac ovršen za gotovo 11.000,00 kn! Kamata na glavnicu trenutno iznosi 1.591,28 kn što mi je donekle razumljivo (iako vidim da je kamata obračunata i na troškove postupka), ali troškovi naknada, izvršenja i postupka iznose nevjerojatnih 6.515,00 kn. Molim savjet da li se može nekako pobiti ta ovrha odnosno barem ovaj lihvarski dio. Napominjem da je moj otac ignorirao sve opomene i obavijesti koje su mu pristigle, dakle nije reagirao kada je pokrenuta ovrha i nije uložen prigovor. S obzirom da sam ja tek od ovog mjeseca dobila punomoć na njegov račun, da li je sada kasno da se uključim i uložim prigovor ili žalbu?

 

Zakonski rok za prigovor je 8 dana od dana primitka rjesenja o ovrsi.

Ove godine stigla su mi 5 rjesenja o ovrsi za dug prema HRT-u za adresu na kojoj nikada bio nisam.

Da nisam ulozio prigovor u zakonskom roku, danas bi me bili ovrsili bez obzira sto s tom adresom nikada nisam imao nikakve veze.

 

2 rjesenja od tih 5 je do sada nadlezni sud odbacio, odnosno prihvatio moj prigovor za pobijanjem istih u cijelosti.

 

Radilo se o nekih 5000-6000 kn !

 

Rok je vazan. Ako rok prođe, gotovo je. Lopovi su to. Legalni lopovi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija